بسیاری از زنان بهترین هدیه زندگی خود را مادر شدن می دانند. باردار شدن جدای از سعادت، سبب ایحاد چالش هایی نیز می گردد که البته لذت مادر شدن و شادی را که به ارمغان می آورد تمام مسائل ناخوشایند را تحت تاثیر قرار می دهد. در زیر به حقایقی عجیب و خواندنی در مورد بارداری که تاکنون نشنیده اید اشاره می کنیم. برای اطلاعات بیشتر، دیگر مطالب منتشره در مورد حاملگی در سایت WeAre.ir را نیز از لینک های زیر می توانید مطالعه نمایید.

7 واقعیت عجیب در مورد زنان باردار (3)

بیشتر شدن احتمال داشتن نوزاد دختر با مصرف دود
برخی از مطالعات در این زمینه نشان دادند که مادران و پدرانی که دود مصرف می کنند شانس بیشتری برای داشتن نوزاد دختر دارند.

نعوظ نوزاد پسر در رحم!
این یک حقیقت ثابت شده است که کودک در سن ۳ الی ۴ سالگی به کاوش و شناخت بدن خویش می پردازد. اما آنچه عجیب به نظر می رسد این است که نوزاد پسر در درون رحم مادر نیز می تواند نعوظ داشته باشد. من فکر نمی کنم هیچ مادری دوست داشته باشد به این قضیه فکر کند چون همه نوزدادن را فرشته می دانند. به نظر می رسد اسرار ما حتی قبل از ما بدنیا می آیند!

7 واقعیت عجیب در مورد زنان باردار (4)

یک سال بارداری!
این را همه می دانند که مادر در زمان بارداری مجبور به تحمل ۹ ماه برای داشتن یک نوزاد سالم است. با این حال مواردی مشاهده شده است که این دوره ۹ ماهه کمی بیشتر طول کشیده شده است. طولانی ترین دوره بارداری در جهان ۳۷۵ روز (یک سال و ۱۰ روز) به طول انجامیده است.

7 واقعیت عجیب در مورد زنان باردار (5)

زمان زایمان
زمان زایمان را آغاز یک پایان می دانند. چرا که زن مجبور به تحمل ۱۴ ساعت و حتی بیشتر، درد و رنج در هنگام وضع حمل است. برای اطلاع از  اینکه یک زن در حین بارداری چه میزان درد و رنج را تحمل می کند مطلب زیر را بخوانید:

7 واقعیت عجیب در مورد زنان باردار (2)

[عذرخواهی بابت این قسمت]
دفع مدفوع در حین زایمان
فقط به ذکر این نکته بسنده می شود که چون عضلات هل دهنده کودک همان عضلات استفاده شونده در دفع مدفوع است احتمال دفع مدفوع در حین زایمان برای بسیاری از مادر وجود دارد!

انقباض عضلات پس از زایمان
بعد از زایمان عضلات به مدت چند ساعت شروع به انقباض می کنند که یحتمل به دلیل مواد آرام بخشی که در حین زایمان برای کاهش درد تزریق می شود ، مادر متوجه این اتفاق نمی شود.

پدر باردار!
بسیاری می گویند که تنها مادران به سبب حمل نوزاد در رحم خود می تونند عشق بی قید و شرط خود را نثار فرزند کند. اما پدرانی نیز هستند که بسیاری از علائمی نظیر افزایش وزن بدن و یا بیماری های صبحگاهی را تجربه می کنند. این حالت به عنوان سمپاتیک حاملگی یا سندروم زائونمایی پدر شناخته شده است.

7 واقعیت عجیب در مورد زنان باردار (1)