محققان آمریکای مرکزی، گونه جدیدی از قورباغه شیشه ای کشف کرده اند که چشمانی متفاوت از سایر گونه های این قورباغه دارد. این قورباغه که Hyalinobatrachium dianae نام دارد در کوه های شرق کاستاریکا در آمریکای مرکزی کشف شد. وجه تمایز این قورباغه از سایر قورباغه های شیشه ای چشمان سیاه و سفید آن است که این قورباغه را بیشتر شبیه عروسک قورباغه ای کرمیت کرده است. کرمیت قورباغه (Kermit the Frog) شخصیتی عروسکی در قالب قورباغه است که در نمایش‌های پامپت شو (The Muppet Show) ظاهر می‌شود. این قورباغه سبز رنگ نمایش‌های برنامه را معرفی کرده و برای مخاطب لطیفه تعریف می‌کند. بیشتر قسمت های بدن این قورباغه مانند تمام گونه های قورباغه های شیشه ای، سبز درخشان است اما پوست زیر شکم آن شفاف است به طوری که ارگان های درون بدن آن مشاهده می شود. قورباغه های شیشه ای دارای پوستی به رنگ سبز روشن در پشت بدن خود هستند اما پوست زیر شکم آنها شفاف است به این معنی که قلب، کبد و دستگاه گوارش این جاندار دیده می شود. اولین قورباغه شیشه ای در سال ۱۸۷۲ کشف شد.تصور می شود که منشاء این قورباغه ها از آمریکای جنوبی باشد و بعد به آمریکای مرکزی گسترش یافته اند. قورباغه های شیشه ای معمولا کوچک هستند و اندازه آنها از یک تا سه اینچ (۲.۵ تا ۷.۵ سانتی متر) متفاوت است.

قورباغه شیشه‌ای (نام علمی: Centrolenidae) نام یک تیره از راسته قورباغه است. قورباغه شیشه ای اغلب در هنگام شب ظاهر می شود و رنگ های پس زمینه ای برگ ها از طریق پوست شفاف این دوزیست قابل مشاهده است که باعث پنهان ماندن از چشم شکارچیان می شود. قورباغه ماده بصورت مستمر توده تخم های شفاف را که روی برگ ها قرار دارند، با کمک زبان خود مرطوب نگه می دارد.

 

برایان کوبیکی ، استنلی سالازار و رابرت پوسچندورف ، این قورباغه را در ارتفاع بین ۴۰۰M و ۸۰۰M در کوه کشف کردند. کوبکی، به عنوان دانشمندان ارشد این پروژه، نام این قورباغه با الهام از نام مادرش جانت دایان کوبیکیگذاشته است.