در ادامه به معرفی ۱۰ نمونه از بهترین و معروف ترین عطرهای فرانسوی می پردازیم. کشور فرانسه بخاطر صنعت مد و فشن در جهان شناخته شده است. این رتبه بندی عطرها بر اساس محبوبیت و اعتبار صورت گرفته است.

۱. شانل – Chanel

نام رسمی این شرکت Cahnel S.A است. شرکتی که در سال ۱۹۰۹ توسط یک زن خیاط با نام گابریل کوکو شانل بنیان گذاشته شد. این شرکت در کالاهای لوکس نظیر لباس زنانه، کیف، لوازم آرایشی، بهداشتی، عطریات و … فعالیت می کند.
عطر شانل - Chanel

۲. گرلین – Guerlain

شرکت تولید کننده این عطر برای اولین بار در سال ۱۸۲۸ شروع به فعالیت کرد. هرچند اتلاق نام خانه برای آن روزهای شرکت مناسب تر به نظر می رسد. یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده عطر است و اکنون مشتری های این شرکت نماد وفاداری محسوب می شوند. این محصول (عطر گرلین) برای اولین بار در سال ۱۹۲۱ وارد بازار شد.
عطر گرلین - Guerlain

۳. کریستین دیور – Christian Dior

کریستین دیور بنایان گذار این شرکت تولید کننده عطر بود. اکنون این شرکت توسط آقای برنارد آرنالت مدیریت می شود. از دیگر محصولات معروف این شرکت می توان از موارد زیر نام برد:
Adict, Jadore, Homme و …
عطر کریستین دیور - Christian Dior

۴. کارتیر – Cartier

Cartier S.A در سال ۱۸۴۷ در پاریس تاسیس شد. شرکت فوق در حقیقت تولید کننده ساعت مچی و جواهرات بود. در راستای پیشرفت و توسعه شرکت در سال ۱۹۸۱ شروع به تولید عطر کردند. از سری عطهای محبوب تولیدی این شرکت می توان به این موارد اشاره کرد:
Delices De Cartier, , Le Baiser Du Dragon, Eau de Cartier, Must de Cartier Pour Homme, Must de Cartier, So Pretty and Santos de Cartier
عطر کارتیر - Cartier

۵. لانکوم پاریس – Lancôme Paris

شرکت تولید کننده لوازم آرایشی که در سال ۱۹۳۵ توسط L’Oréal بنیان گذاری شد. هر چند که چند سال بعد موسس شرکت دیگر سمتی در آن شرکت نداشت! از عطهای معروف تولیدی این شرکت:
Magnifique, Magie Noire, Poeme, O De Lancome, Miracle, O Oui, Tresor و Tresor In Love
عطر لانکوم پاریس - Lancôme Paris

۶. گیونچی (ژیوانشی) – Givenchy

هوبرت گیونچی (ژیوانشی) در سال ۱۹۵۲ شرکت تولید کننده لوازم آرایشی، لباس و عطر را راه اندازی کرد. این برند در رده ششم قرار گرفته است.
عطر گیونچی - Givenchy

۷. بالنسیاگا – Balenciaga

Cristóbal Balenciaga در سال ۱۹۱۴ این شرکت را تاسیس نمود و اکنون توسط یک هیئت مدیره چندملیتی مدیریت می شود. Le Dix یکی از عطرهای تولیدی این شرکت است که در سال ۱۹۴۶ به فضا پرتاب شد تا عنوان اولین عطر فضانورد! را برای این شرکت به ارمغان آورد. (بعد آدم فضایی ها بگن ما زمینی ها فقط به فکر جنگیم)
عطر بالنسیاگا - Balenciaga

۸. کاچارل – Cacharel

همانند دیگر شرکتی تولید کننده عطر از سری شرکت های تولید کننده عطر، لوازم آرایشی و لباس بود که در سال ۱۹۶۴ توسط ژان بوسکیت بنیان گذاشته شد. ژان پسر یک فروشنده چرخ خیاطی بود که حتی در زیباترین آرزوهایش نیز چنین موفقیتی را برای شرکت تازه تاسیسش تصور نمی کرد. جز Cacharel عطرهای پرفروش و محبوب دیگر این شرکت :
Loulou, Loulou Blue, l’Homme, Noa, Gloria, Nemo
عطر کاچارل - Cacharel

۹. هرمس – Hermes

تیری هرمس در سال ۱۸۳۷ اقدام به تاسیس شرکتی متخصص در تولید لوازم لوکس، آرایشی کرد. عطر از دیگر محصولات این شرکت بعدها و در سال ۱۹۵۱ به سبد تولیدی اضافه شد. این تولید کننده عطر هر دو نوع عطر زنانه و مردانه را تولید می کند.
عطر هرمس - Hermes

۱۰. Lacoste

در حقیقت یک شرکت تولید کننده پوشاک بود که در سال ۱۹۳۳ شروع به فعالیت کرد. لباس، کفش، عینک، ساعت و … از تولیدات این شرکت بود. بعدها عطر نیز به این تولیدات اضافه شد و عطرهای معروف زیر از تولیدهای این شرکت بشمار می روند:
Elegance, Challenge, Essential, Essential Sport, Joy of Pink, Inspiration, Lacoste Pour Homme
عطر Lacoste