تصاویری از یک “تنبل” کوچک که برای حفظ جان، به گاردریل وسط یک بزرگ‌راه چسبیده به صورت گسترده‌ای مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی از سراسر جهان قرار گرفته است.

این تصاویر در بزرگراهی تازه‌تاسیس در شهر “کِوِدو” کشور اکوادور در امریکای جنوبی ثبت شده و روز جمعه (۲۲ ژانویه-۲ بهمن) در صفحه‌ی فیسبوک “کمیسیون حمل و نقل اکوادور” منتشر گردیده است.

در همین حال، صفحه‌ی “کمیسیون حمل‌ونقل اکوادور” روز دوشنبه (۲۵ ژانویه) تصاویر تازه‌تری از این جانور کوچک را در زیستگاه طبیعی‌اش منتشر کرده و نوشته که معروف‌ترین “تنبل” این روزهای جهان، پس از نجات توسط ماموران پلیس راه، توسط یک دام‌پزشک مورد معاینه قرار گرفت و بعد از اطمینان از سلامتش، در همان روز به زیستگاه خود منتقل شد.

“تنبل‌”ها گونه‌هایی از پستانداران متوسط هستند که بیشتر در امریکای مرکزی و جنوبی یافت می‌شوند. این جانوران، همان‌طور که از نام‌شان پیداست، یکی از کندترین موجودات روی زمین به شمار می‌روند. آن‌ها با چنگال‌های بزرگ و خمیده‌ی خود از شاخه‌های درختان آویزان می‌شوند و همیشه در حالت وارونه به سر می‌برند. تنبل‌ها می‌توانند در همین حالت، غذا بخورند، بخوابند، جفت‌گیری کنند و بچه به دنیا آورند.

5 1 2 3 4