آیا تا به حال چهره، فرم و یا شکل های مشاهده شده در مکان ها و یا اشیاء مختلف دیده اید؟ برای مثال، مرد غمگین در ماه – یک مورد کلاسیک از پاریدولیا است.پاریدولیا یک پدیده روان‌شناسی است که در آن فرد علایم و یا صداهایی که ادراک می‌کند را به صورت معنادار می‌شناسد. مثال‌های معمولی که در این باره زده می‌شود را می‌توان به دیدن چهره در ابر‌ها دیدن چهره در ماه و یا شنیدن پیام‌های ناشناخته وقتی نوار و یا صدای ضبط شده برعکس پخش می‌شود. پاریدولیا از دو واژه یونانی درست شده است، «پارا» که به معنی «کنار» یا «همراه» است و «ایدولون» که به معنی تصویر است و در کل، به معنی و مفهوم جانبی یک شکل اشاره دارد.یکی از مثال های جنجالی این پدیده، دیدن صورت یک انسان بر روی مریخ بود. در سال ۱۹۷۶، وقتی فضاپیمای وایکینگ ۶، اولین فضا پیمایی که ناسا به مریخ فرستاد، مشغول عکس برداری ازسطح مریخ بود، تصویری را ثبت کرد که شبیه صورت یک انسان بود و به نام صورت مریخ شناخته شد.

در تحقیق در دانشگاه هاروارد، وقوع این پدیده در مغز انسان بررسی و مشخص شد که سیستم بینایی انسان گرایش دارد به سرعت به تفسیر محرک (که می تواند تصویر روی یک جسم باشد) بپردازد و به همین علت است که در یک لحظه او صور آشنایی را در اشیا می بیند یا پیام هایی را در صداهای پیرامون خود می شنود.به هر صورت پاریدولیا به هیج عنوان معجزه، خرق عادت یا مسئله ای مشابه آن نیست، پاریدولیا یک پدیده روانشناختی است که در مغز و بر اساس اطلاعاتی که در ذهن داریم، بوجود می آید.

در این پست صورت های پنهان موجود در یک سیب، زیردریایی، لباسشویی، کیف، کفش و شمار زیادی از اشیایی پیرامون را با هم خواهیم دید.

OwlBirdChicken ChurchThis Pumpkin Stem Looks Like A Dragon!Bell Peppers Look Like Screaming FacesThis Alarm Clock Is So ConfusedWent To Throw Some Cardboard In The Recycling At Work Tonight And Found This One Trying To EscapeA Rather Sinister OnionThis Kitty Has A Small Cat Face On Its ForeheadGrandma Caterpillar Putting On LipstickA Rose That Decayed Into A SkullF**k You Too, Broccoli...Happy SubmarineCrazy Washing MachineRichard Sherman MopSurprised MixerBuried A Friend Knee Deep In Sand. When He Stepped Out, The Sand Cracked And Made ThisAngry TypewriterThis Bag Looks Uncannily Like Phil JonesAngry SlippersGive Us A SmileOw My Eye!