شرکت چادرسازی Tentsile اخیرا سه مدل جدید از چادرهای معلق ارائه داده است. طراحان انگلیسی این شرکت به نام های Alex Shirley و Smith و Kirk Kirchev با همکاری یکدیگر چادر معلق در هوا بە شکل سفره ماهی طراحی کرده‌اند کە ترکیبی از ننو و چادر بوده و می تواند برائ اقامت چهار نفر مورد استفاده قرار گیرد. این چادر معلق با توجه بە شکل ظاهری و شباهت بە سفره ماهی Stingray‌ نامیده می‌شود کە بوسیله سه تسمه بە درختان متصل شده و از تماس کف چادر با زمین بویژه در مناطق سنگلاخ و برف گیر جلوگیری می‌کند. وزن چادر معلق Stingray‌ حدود شش کیلوگرم است کە با اتصال تسمه ها بە بدنه درختان در مدت کمتر از پنج دقیقه آماده استفاده می گردد. دسترسی بە داخل چادر از قسمت کف یا درِ کناری بوسیله یک نردبان تاشو امکان پذیر است کە فضای کافی برای اقامت چهار نفر را فراهم می کند. لوزم جانبی از جمله محفظه قرار دادن وسایل، گیره برائ آویزان کردن کفش ها و جیب های داخلی برائ قرار دادن گجت های الکترونیک در نظر گرفته شده است.

این چادر قابلیت راه اندازی به ۳ روش مختلف را داراست که بزرگترین آن به اندازه ۶ نفر جا دارد. طراحی این ۳ هنرمند در واقع یک چادر درختی است و می تواند شب را از معلق بودن بر روی هوا لدت ببرید.این چادر برنده جایزه طراحی ISPO شده است.

با توجه با انعطاف پذیری، وزن سبک و کارآیی بالای چادر معلق، سازمان ملل و ارتش استرالیا تمایل خود را برائ حمایت از این طرح اعلام کرده اند کە می‌تواند یک سرپناه موقت و کم هزینه را برائ ساکنان مناطق آسیب دیده یا سربازان فراهم کند.

چادر با بسته شدن به سه درخت به حالت معلق در می‌آید و بدون ترس از جانوران می‌توان در محیطی امن شب را سپری کرد و رطوبت زمین مسافران را اذیت نمی‌کند؛ این چادر دارای سقف شفاف است تا کاربران بتوانند شب با تماشای ستاره‌ها به خواب بروند. این چادر معلق را در هر مکانی که سه درخت وجود داشته باشد می‌توان استفاده کرد.