تاشا استورم (Tasha Sturm)، یک تکنسین آزمایشگاهی در کالج Cabrillo کالیفرنیا، یک مجموعه فوق العاده از تصاویر میکروبهای متنوعی که روی پوست ما زندگی می کنند، ایجاد کرده است. این ظرف آزمایشگاهی پر از باکتری ها، مخمرها و قارچ هایی است که در دست پسر ۸ ساله اش بعد از  پایان بازی او در بیرون از خانه یافت شده است. وی از محیط کشت تریپتیک سوی آگار ،که یک ژله مغذی برای رشد میکروبها فراهم می کند استفاده نموده است.. پس از آن پسرش به آرامی دستانش را در ژل فشار داده است سپس آنرا انکوبه کرده است واجازه داد تا باکتری ها برای چند روز رشد کنند. باید توجه داشت که داشتن باکتری در دست ها و پوست شما طبیعی است.  میلیونها باکتری که به طور طبیعی روی پوست بدن زندگی می‌کنند و در مجموع به آنها «میکروبهای پوستی» گفته می‌شود از طریق تعامل با سلولهای ایمنی موجود در بافت پوست به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.ا گرچه سلول های ایمنی پوست از بدن در برابر ارگانیسم های مضر محافظت می کنند اما تا کنون مشخص نشده است که آیا میلیون ها میکروبی که به طور طبیعی در پوست هستند و به میکروب های پوستی معروفند نیز در این میان نقش مفیدی دارند یا خیر. از آنجایی که پوست بزرگترین اندام بدن است تعامل زیادی با میکروب های محیط دارد.

مارتین بلاسر- متخصص میکروب‌شناسی از دانشگاه پزشکی نیویورک – در این باره می‌گوید: «بسیاری از باکتری‌های روی پوست، زندگی مسالمت‌آمیزی با ما دارند و حتی بعضی از آنها برای ما بسیار مفیدند.» پوست وسیع‌ترین عضو بدن است که تمامی سطح بدن را پوشانده است، بنابراین بعید به‌نظر نمی‌رسد که این سرزمین وسیع، ساکنان زیادی هم داشته باشد. دکتر بلاسر و همکارانش در مطالعه خود از پوست بازوی شش فرد جوان نمونه‌برداری کردند تا بتوانند ساکنان وسیع‌ترین عضو بدن را سرشماری کنند. سرپرست این گروه تحقیقاتی می‌گوید: « ۱۸۲ گونه ی متفاوت از باکتری‌ها روی پوست سالم زندگی می‌کنند که به ‌نظر می‌رسد این تعداد به ۲۵۰ گونه نیز برسد». متخصصان می‌گویند که یک باغ‌ وحش خوب، معمولا فقط ۱۰۰ تا ۲۰۰ حیوان گوناگون دارد. با این حساب فقط پوست بازوی انسان به تنهایی، یک باغ‌ وحش تمام عیار از انواع باکتری‌هاست.

ساختار قابل رویت متفاوت این کلونی باکتریها منعکس کننده خصوصیات میکروسکوپی آنهاست. میکروب ها با و بدون غشاء محافظ و یا تاژک (که اجازه می دهد شنا کنند) کلونی هایی از رنگ ها، اشکال، بافت و اندازه های  مختلف ایجاد می کنند.