ورزش بخش عمده ای از جامعه امروز می باشد و همانطور که خواهید دید، تبلیغات نقش مهمی در این امر ایفا می کند. آگهی های تبلیغاتی خلاقانه در همه جا از بیلبوردها گرفته تا کیف و پارکینگ ها قابل مشاهده هستند. در این مطلب قصد داریم ۱۰ تبلیغ ورزشی شگفت انگیز در کمپین های تبلیغاتی اخیر برای شما دوستداران WeAre.ir به نمایش بگذاریم.

۱- تنیس ترامپولین (Tennis Trampoline)

ترامپولین : مجموعه اى از حرکات ژیمناستیکى بر روى میز پارچه اى با ۱۱ حرکت مختلف.
این تبلیغات غیر سنتی در چین برای ترویج مستر کاپ تنیس در سال ۲۰۰۶ مورد استفاده قرار گرفت. این راکت در واقع توری است که در اکروبات از آن استفاده میکنند. و یک مرد، با لباس زرد نئون بر روی این تور بالا و پایین می پرد.
آیا می توانید مرد نئونی را ببینید؟
تور استفاده شده قادر به تحمل نیرویی بالغ بر ۵۶۰ نیوتن می باشد که برای پرتاب یک انسان به بالا به اندازه کافی قدرتمند می باشد.

تنیس ترامپولین (Tennis Trampoline)

۲- بدوید چرا که شما سریعتر از آنچه که فکر می کنید هستید

این تبلیغ شرکت نایک است که دونده دو با مانع کانادایی، پردیتا فیلیس را نشان می دهد که از روی یک بیلی بورد واقعی می پرد.

بدوید چرا که شما سریعتر از آنچه که فکر می کنید هستید

۳- شما سریعتر از آنچه فکر می کنید هستید.

همچنین در کانادا، دونده دو استقامت، برنارد لاگات در این تبلیغ نایک از میان این ایستگاه اتوبوس راه خود را بسوی پیشرفت طی می کند. برای این سری از تبلیغات، نایک از برچسب های پنجره ساده استفاده می کند تا به نظر برسد مثل اینکه لاگات به صورت واقعی از میان ایستگاه اتوبوس کشیده می شود.

شما سریعتر از آنچه فکر می کنید هستید.

همین دونده با همین ایده منتهی این بار بر روی ساختمان

شما سریعتر از آنچه فکر می کنید هستید 2

۴- فوتبال- جعبه کفش استادیوم فوتبال نایک (Soccer – Nike Stadium Shoe Box)

ورزشی که  در سطح جهان  بسیار محبوب می باشد و نیازی به تعریف نمی باشد. نایک از جعبه کفش هایی که به شکل استادیوم فوتبال است برای تبلیغ کفش های فوتبالی استفاده می کند.

فوتبال- جعبه کفش استادیوم فوتبال نایک (Soccer - Nike Stadium Shoe Box)

۵- فوتبال در ظرف پیشاب (Urinal Soccer)

هرگز تبلیغات در ظرف پیشاب را دست کم نگیرید. این آگهی برای ESPN به مردان با استعداد شانس بازی را می دهد در حالی که ESPN Brazil را در حمام بارها و رستوران های محلی ترویج می دهند.

فوتبال در ظرف پیشاب (Urinal Soccer)

حتی ورزش های غیر سنتی نیز راه خود را به تبلیغات باز کرده اند. حال به تیلیغات در ورزشهای غیر سنتی مانند طناب بازی، رقص و وزنه برداری می پردازیم.

۶- طناب بازی (Jump roping)

در خصوص این تبلیغ بر روی کیف دستی چه فکری می کنید؟ در طول سال های اخیر بسیاری از این تیلیغات زا بر روی کیف ها دیده ایم. اما شمار کمی از این تبلیغات از طناب به عنوان جزئی از تبلیغ استفاده کرده اند چه برسد که تمرکز اصلی بر روی همین طناب باشد.

طناب بازی (Jump roping)

۷- وزنه برداری

این بیلیبورد چینی سه بعدی درواقع یک تبلیغ هنرمندانه در وزنه برداری سنگین به نظر می رسد.

وزنه برداری

۸- رقص – چه کسی می گوید که رقصیدن ورزش نیست؟

مردم سراسر جهان از کلاس های رقص برای کاهش وزن، تناسب اندام و حتی برای مسابقه استفاده می کنند. تبلیغات زیر در پارکینگ ها در کشور آلمان برای ترویج کلاس های رقص که در آینده نزدیک می آیند، استفاده می شود.

رقص – چه کسی می گوید که رقصیدن ورزش نیست

۹- دوچرخه سواری

این تبلیغ بر سطح خیابان ها در کشور انگلستان به منظور ترویج دوچرخه سواری به عنوان یک ورزش و سرگرمی و هدایت شما به وب سایت مورد نظر برای اطلاعات بیشتر دیده می شود. گذشته از ایده اصلی که ذکر شد، اهداف دیگری نیز در آن گنجانده شده است از جمله مسیر سریع/مسیر چربی (Fast Lane/Fat Lane) ، همچنین نشان داده شده کالری بسوزانید، پول پس انداز کنید و سر وقت به مقصد برسید.

دوچرخه سواری

همچنین کسانی که کاری به ورزش کردن ندارند، از ورزش برای تبلیغ محصول، موسسه و ایده خود می کنند. در تبلیغ زیر داور برای تبلیغ سایت کاریابی و ایده برای پیدا کردن کارجدید استفاده شده است.

۱۰- تبلیغ جالب سایت کاریابی

آیا از کار خود خسته شده اید؟ عکس زیر کسانی که شغل مورد دلخواه خود را ندارند را برای یافتن کار مورد دلخواه سایت کاریابی *** (برای اینکه تبلیغ نباشد اسم سایت ذکر نمی شود) را معرفی می کند.

تبلیغ جالب سایت کاریابی

اگر به این موضوع علاقه مندید، مطالب گذشته سایت در مورد «تبلیغات خلاقانه» را ببینید: