نائوتو ماتسومورا” ژاپنی تنها ساکن شهر تومیوکای ژاپن است که بدنش به مواد رادیواکتیو پایگاه هسته‌ای فوکوشیما آلوده شده، اما با وجود هشدار‌های مقامات ژاپنی حاضر به ترک شهرش نیست. پس از فاجعه همه ۱۶ هزار ساکن این شهر مجبور به ترک دیار شده‌اند اما این کشاورز با سرپیچی از دستورات اکید دولتی زندگی کشاورزی خود را می‌گذراند. ماتسومورا، در معرض رادیواکتیوی قرار گرفته که ۱۷ برابر اندازه معمولی بوده و بسیار خطرناک است. او با خوردن مواد آلوده در گذشته با رادیواکتیو، سلامتی خود را به خطر انداخته و به تازگی مقامات دولتی با فرستادن آب و مواد خوراکی تمیز و غیرآلوده ادامه زندگی را برایش آسان‌تر کرده‌اند. گفته می‌شود وقتی محققان آژانس اتمی ژاپن “ماتسومورا” را مورد آزمایشات اولیه قرار دادند متوجه شدند که او بالا‌ترین سطح تابش رادیواکتیو را در بدن خود دارد.

“ماتسومورا” می‌گوید: بیشتر غذا‌های من از گوشت حیواناتی است که پرورش می‌دهم. من روز‌های اول مانند دیگران شهر را ترک کردم، اما متوجه شدم که نمی‌توانم این‌گونه زندگی کنم. بنابراین پیش حیوانات خود برگشتم. می‌دانستم که اشعه رادیواکتیو همه‌جا هست. اول ترسیده بودم، اما با گذشت زمان احساس بهتری پیدا کردم و در حال حاضر زندگی عادی خود را در کنار دام‌‌های خود می‌گذرانم.

نائوتو ماتسومورا (Naoto Matsumura) تنها انسانی است که به اندازه کافی شجاع می باشد تا در ۱۲.۵ مایلی منطقه ممنوعه فوکوشیما زندگی کند.

او در ابتدا فرار کرد اما برای مراقبت از حیوانات خود  بازگشت…

او در ابتدا برای حیوانات خود بازگشت، اما متوجه شد که بسیاری از حیوانات دیگر نیز به کمک او نیاز دارند.

ماتسومورای ۵۵ ساله، می داند که تابش اشعه رادیواکتیو مضر است، اما او “نگرانی در مورد آن را رد می کند”

“آنها همچنین به من گفتند که من به مدت ۳۰ یا ۴۰ سال بیمار نخواهم شد. به احتمال زیاد در آن زمان من مرده ام، به هر حال، بنابراین من نمی توانم بی احتیاط  باشم”

ماتسومورا کشف کرد که هزاران گاو  در انبارهای قفل شده، از بین رفتند.

او همچنین بسیاری از حیوانات که  توسط صاحبان خود زنجیر شده بودند، آزاد کرد.

بسیاری از این حیوانات در حال حاضر به او برای غذا وابسته هستند.

دولت او را از اقامت در این مکان ممنوع کرده است، اما این  نیز نتوانسته او را متوقف کند.

او در سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز کرده است و هنوز هم بعد از ۴ سال قویا به سمت جلو گام بر می دارد.

او صرفا بر کمک های مالی حامیان برای مراقبت از و تغذیه حیوانات وابسته است.

حامیان او، وی را “نگهبان حیوانات فوکوشیما’ صدا می زنند.

این مرد اعجاب انگیز به وضوح دارای حس شوخ طبعی نیز می باشد.