هیچ موجودی بیش از موش در جهان الهام بخش ترس نیست. این موجود نمادی از مرگ و طاعون است.  آنها کابوس ما میشوند وقتی در دیوارها خانه میکنند و به راحتی آنجا رفت و آمد دارند. دم فلس مانند اونها واقعا آزار دهنده است. موشهای صحرایی در هر سال باعث میلیاردها دلار خسارت میشوند، آنها  منابع غذایی را میخورند و انواع دیگر آنها از طریق جویدن سیم های برق، گاز گرفتن کودکان و … باعث آزار و اذیت و ناراحتی ما میشوند. اما بیایید از زاویه دیگر به این موجود بنگریم. به مناسبت روز جهانی موش صحرایی، در این پست تصمیم گرفته ایم به شما نشان دهیم که موش می تواند یکی از بامزه ترین و جذابترین حیوانات خانگی می باشد. فقط کافی است عکس های پایین را بخصوص آنکه موش خرس کوچک عروسکی را بغل کرده است را ببینید!

موش صحرایی این جونده کوچک به استثناء زمان کوتاهی که استراحت می کند بقیه اوقات را به طور دایم به دنبال غذا می گردد موش صحرایی در اطراف زمینهای قلمرو زندگیش با استفاده از راهروهای بلند در داخل چمنها سفر می کند و حتی ممکن است تونلهای با عمق کم حفر کند این حیوانات چابک همچنین برای پیدا کردن غذایشان از بوته ها و درختان کوتاه بالا می روند موش صحرایی ماده در لانه های ساخته شده از چمن که در زیر درختان افتاده مسدود شده و یا در سوراخهای زیر زمینی زایمان می کند.

Cute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute RatCute Rat