هوکایدو دومین جزیرهٔ بزرگ کشور ژاپن است. هوکایدو شمالی‌ترین بخش بزرگ ژاپن است و تنگهٔ تسوگارو آن را از جزیرهٔ هونشو جدا می‌سازد. هوکایدو با یک تونل زیرآبی به نام تونل سیکان با هونشو پیوند دارد. این جزیره زیستگاه ۷ جانور فوق العاده زیباست که تنها خاص این نقطه از کشور ژاپن می باشد. برخی از این جانوران گونه ای خاص از دیگر جانورانی  هستند که به طور گسترده ای در سایر مناطق نیز پوجود دارند، در حالی که برخی دیگر بومی منحصر به فرد این منطقه می باشند. همه آنها، با این حال، زیبا هستند.با هم به این جزیره زیبا سفر کنیم و از دیدن این مخلوقات زیبا لذت ببریم.

Ezo Momonga

momonga ezo قابل ستایش یک نوع سنجاب منحصر به فرد خاص هوکایدو ژاپن است. بزرگ و دارای چشمان تیره و پنجه کمی هست آنقدر زیبا است که آن را تبدیل به یک موجود خشم یمن است که در خیلی از مراسم  محلی به این شگل ظاهر می شود بخصوص در کارت بلیط تعویض راه آهن منطقه ای عکس آن وجود دارد.

Shima-Enaga

 Shima-Enaga یک نوع یابو دم دراز است که تنها در هوکایدو زندگی می کند . بر خلاف یابوی دم دراز شمالی در بقیه مناطق ژاپن، این یکی “ابرو” قهوه ای  ندارد – صورت آن کاملا سفید است.

Hokkaido red fox

روباه قرمز هوکایدو که یک زیر گونه معمول روباه قرمز است، این نوع  روباه واقعا دوست داشتنی است

Hokkaido red squirrel

سنجاب قرمز اوراسیا که بطور گسترده ای در سراسر آسیا و اروپا گسترش یافته است، اما هوکایدو دربردارنده گونه خاص می باشد و تنها جایی در ژاپن است که  این سنجاب را می توان یافت.

Ezo Naki Usagi

خرگوش هوکایدو، یا ezo naki usagi، گونه های محلی از پیکاهای شمالی، مخلوق شایان ستایش است که در سراسر شمال ژاپن و شمال آسیا زندگی می کند.

Iizuna

Iizuna، یا راسو، متعلق به یک زیر گونه خاص که ترجیحا در آب و هوای شمال هوکایدو، سیبری و شمال اسکاندیناوی یافت می شود. بر خلاف دیگر راسوها، این گونه راسو “در زمستان سفید به نوعی استتار می کند .

Ezo Fukuro

Ezo Fukuro زیر گونه از جغد اورال محلی است. متاسفانه، این جغد دوست دارد برای تغذیه از برخی از حیوانات دیگر زیبا و خوشمزه در این پستبهره بگیرد.