آیا لاستیک های قدیمی در باغ و منزل ما می تواند چیزی بیش از یک زباله باشد؟ خلاصی از لاستیک های قدیمی یک مشکل رو به رشد در جهان است. ناسازگاری این مواد با طبیعت و محیط زیست همواره یک مشکل جدی در بازیافت این زباله هاست. علی رغم اینکه بخش قابل توجهی از آنها را می توان به صورت هایی مختلف بازیافت نمود اما بازهم وجود آنها مشکلات و آلودگی های جدی را برای طبیعت و محیط زیست ایجاد کرده است. خوشبختانه به دلیل شکل و اندازه این لاستیک ها می توان آنها را به وسایل زیبا و کاربردی در باغ و منزل تبدیل کرد. این کار دو مزیت دارد، اولین مزیت آن این است که می توان با ایده و سلیقه خود و با کار دست خود یک وسیله زیبا و کاربردی برای خود بسازید و دوم اینکه با این کار خود می توانید به سهم خود به محیط زیست کمک کنید. این لاستیک ها در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند و به دلیل شکلی که دارند برای ساخت وسایل تزئینی در باغ ها و محیط های بیرون مناسب هستند. بنابراین در زیر چند ایده برای تبدیل لاستیک های قدیمی به قطعات باور نکردنی ارائه می دهیم. اگر شما هم در گاراژ یا باغ خود لاستیک های قدیمی و به درد نخوری دارید همین الان دست به کار شوید و از ایده های زیر استفاده کنید و دیگران را از این کار خود شگفت زده کنید.

تبدیل لاستیک های قدیمی به باغچه ای کوچک

آسان ترین و ساده ترین راه برای استفاده از این لاستیک های قدیمی تبدیل آنها با باغچه ای کوچک برای کاشت انواع گل، گیاه و سبزیجات است. شما می توانید این لاستیک های قدیمی را با رنگ های دلخواه رنگ کنید. اولین قدم برای این کار این است که لاستیک ها را از انواع کثیفی و آلودگی ها تمییز کنید، صبر کنید تا خشک شود و سپس با اسپری لاتکس اکریلیک آن را رنگ کنید. این کار را باید دو یا چند بار انجام دهید تا به رنگ دلخواهتان برسید. حالا می توانید گیاه  و گل های خود را به خانه جدیدشان منتقل کنید و از زیبایی هرچه بیشتر آنها لذت ببرید.

3-800x625

ubeauty_recycled_tyre_pots-800x600

8642294865_7c2f79f128_b

Creative-Decorations-For-Old-Tires

Sem-11

زمین بازی برای بچه ها

آیا تاکنون یک تاب ساخته شده از یک تایر را دیده اید، هرگز؟ این بهترین و بیشترین استفاده سنتی از این لاستیک های قدیمی است که می تواند وسیله شادی و سرگرمی را برای فرزندان شما به ارمغان بیاورد. تاب یک ایده بزرگ و ساده است انجام این کار با رد کردن یک طناب از درون تایر و گره زده آن به درخت ایجاد می شود. علاوه بر این نوسان کننده ها ایده های خلاقانه زیادی برای تبدیل لاستیک های قدیمی به زمین بازی برای کودکان وجود دارد. شما می توانید این لاستیک ها را به موانع و یا تونل هایی برای بازی کودکانتان تبدیل کنید. همچنین می توانید را با کمی حوصله به دیوارهای صعود برای بازی آنها تبدیل کنید. با کمی فکر و حوصله می توانید از این لاستیک ها بهره های بسیاری ببرید و باغ خود را به بهشتی برای فرزندانتان تبدیل کنید.

0_a719d_a7763d01_XL

2

PIC-261-1382031364-800x635

master-MME004

0_a41d9_1022cce4_orig

اشیاء روزانه مفید

از این لاستیک ها می توانید برای ساخت میز، صندلی، مبل و مکانی برای نشستن در بالکن یا باغ و یا حتی در منزل استفاده کنید. این لاستیک ها به دلیل تحمل شرایط محیطی مختلف برای هر مکان و شرایط آب و هوایی مناسب است. علاوه بر این کاربردهای گفته شده از این لاستیک ها همچنین می توانید برای ساخت ظروف بزرگ برای نگه داری خاک، سنگ، زباله و حتی برای نگه داری اسباب بازی های کودکانتان استفاده کنید.

30-idej-dlya-doma-iz-stary-h-shin-18-800x1200

20-800x1066
01391555578

Recycle-Tire-ArchitectureArtDesigns-10

puf-neumatico

Interesting-DIY-Ideas-to-Recycle-Old-Tires-With-Tire-Inner-Tube-Wrapped-Seat

AD-OldTires4