طرفداران سوپر اسپرت ها همواره لامبورگینی را جزو بهترین ها می دانند. اگر بحث سرعت باشد همگان به بوگاتی و لامبورگینی فکر می کنند. امروز به مرور ۵ حقیقت جالب در مورد لامبورگینی می پردازیم.

فروچیو لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ شرکت لامبورگینی را تاسیس کرد. لامبورگینی یک شرکت کاملا مستقل بود. اما در ۱۹۷۸ ورشکسته شد و به کرایسلر فروخته شد. بعدها و در سال ۱۹۹۸ شرکت آلمانی آئودی مالک لامبورگینی شد. (که البته آئودی خود نیز در تابعیت فولکس واگن است)

لوگو لامبورگینی

اولین مدل لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ تولید شد که سرعت نهایی آن ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت بود. همچنین اولین لامبورگینی با سرعتی بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت با نام Countach در سال ۱۹۷۴ تولید شد.

lamborghini countach

lamborghini countach

سریع ترین مدل لامبورگینی، نسخه لو مانز مدل Murcielago R-GT است که می تواند سرعتی در حدود ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد. همچنین سریع ترین مدل خیابانی لامبورگینی مدل Murcielago LP640 با حداکثر سرعت آن ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است. هر دوی این مدل ها از یک موتور V12 600cc بهره می برند.

lamborghini murcielago

lamborghini murcielago

تولیدکنندگان لامبورگینی علاقه خاصی به استفاده از درهای قیچی (چرخش رو به بالا برای باز شدن) داشتند نظیر مدل های Countach, Diablo و Murcielago. اما امروزه تنها مدل لامبورگینی با درهای قیچی مانند مدل Murcielago است.

lamborghini murcielago

lamborghini murcielago

اکثر مدل های لامبورگینی دارای موتور V12 هستند و این در صورتی است که جدیدترین مدل های لامبورگینی با موتور V10 تولید می شوند. ضعیف ترین مدل لامبورگینی تولید شده دارای موتور V8 بوده است.

اگر به این موضوع علاقمند هستید فیلم تست ۳ دستگاه لامبورگینی Lp670 Sv و Lp570-4 و Lp550 را ببینید. (دانلود با لینک مستقیم)