این قورباغه ها و وزغ ها عکس های سورئال شبیه آنچه در  یک فیلم علمی تخیلی می بینید، نیستند، ابنهانمونه های واقعی از تنوع این دوزیستان هستند. این موجودات شگفت انگیز تقریبا  در سراسر جهان و در اندازه های از ۷.۷ میلی متر (۰.۳ اینچ) گرفته تا ۳۲ سانتی متر  (۱۲.۶ اینچ). یافت می شوند. جمعیت قورباغه جهان در حال کاهش سریع است و بیش از ۱/۳ از همه گونه های قورباغه با خطر انقراض روبرو هستند. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که دوزیستان یک شاخص بیولوژیکی خوبی از سلامتی اکوسیستم گسترده تر پیرامونمان می باشند. پس این بدان معناست که  ما باید در این خصوص نگران باشیم. بنابراین اگر شما می خواهید نسل های آینده قادر به لذت بردن از چنین زیبایی هایی باشند، بیشتر به فکر حفظ محیط زیست باشید!

قورباغه ها دوزیست های بدون دمی هستند که در همه جای دنیا پیدا می شوند ولی تعداد قورباغه هایی که در جنگل های گرمسیری زندگی می کنند بسیار بیشتر است. بعضی از قورباغه ها تنها در آب، بعضی تنها در خشکی و بعضی هم در آب و هم در خشکی زندگی می کنند. البته درخت ها هم می توانند محل زندگی بعضی از قورباغه ها باشند. دیدن مطالب زیر برای دوستداران مجله وزین www.weare.ir توصیه می گردد.

# ۱ قورباغه کوبایی درختی در حال خوردن یک لامپ روشن

Cuban Tree Frog Eating A Lightbulb

# ۲ قورباغه بارانی سیاه

Black Rain Frog

# ۳ قورباغه خزه گرفته

Mossy Frog

۴#  سه وزغ

3 Camouflaged Toads

# ۵ من ارباب همه قورباغه ها هستم !

I Am Lord Of All I Survey

# ۶ قورباغه پرنده

Flying Frog

# ۷  کرمیت قورباغه

Real Life Kermit The Frog

# ۸ غوک بزرگ هندی

Indian Bullfrog

#۹ در حال تعقیب

Chasing

#۱۰ بد خلق

Grumpy

قورباغه ها در زمره عجیب ترین جانوران جهان قرار دارند و جالب اینکه از معدود حیواناتی هستند که مردم جهان نگاه متفاوتی نسبت به آنها دارند. با این حال زندگی این حیوان ناشناخته های زیادی دارد. از اینکه قورباغه با چشمانش غذا را می بلعد تا انبوهی از نکات عجیب دیگر، زندگی این جانور مملو از ناشناخته های خواندنی است. واقعیت این است که به محض وارد شدن غذا در دهان، طی یک فرآیند شگفت انگیز کره چشم قورباغه پایین آمده و به فرآیند بلع غذا کمک اصلی را می کند. بیشتر قورباغه ها تخم گذارند اما حیرت آور آن است که برخی گونه های این حیوان قورباغه زنده به دنیا می آورند.