در عصر سرعت و ارتباطات، اینترنت عضوی جدای ناشدنی از هر برنامه ای است. بستر گرم اینترنت، از ابتدا تاکنون، پذیرای وب سایت های بسیاری بوده است، وب سایت هایی با قدمت نزدیک به ۲۵ سال که همچنان قدرتمندانه به کار خود ادامه می دهند و یا آنهایی که آمده بودند تا عرض اندامی کنند اما در سیل و آشوب این دینای بی منتها حل شدند. خوانندگان مجله علمی، تاریخی، هنری و سرگرم کننده WeAre.ir امروز نیز با ما باشید تا به بررسی محبوب ترین وب سایت های سال ۲۰۱۲ بپردازیم.

10 وب سایت محبوب 2012

۱. گوگل Google

در لیست ۱۰ وب سایت محبوب جهان در سال ۲۰۱۲، گوگل جایگاه اول را بدست آورده است. البته این وب سایت پربازدید ترین وب سایت نیز بوده است. این شرکت آمریکایی سرویس ها و محصولات فراوانی را برای کاربران و وبمستران دنیای اینترنت فراهم آورده است. عمده فعالیت های این شرکت بر روی جستجوی اینترنتی و تکنولوژی تبلیغاتی متمرکز شده است.

گوگل , Google

۲. فیسبوک Facebook

محبوب ترین شبکه اجتماعی دنیا، جایگاه دوم در لیست محبوب ترین وب سایت های ۲۰۱۲ را بدست آورده است. فیسبوک بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که به اشتراک تصاویر، ویدئوها و … با دوستان خود می پردازند.

فیسبوک, Facebook

۳. یوتیوب Youtube

رتبه سوم وب سایت محبوب جهان متعلق به یوتیوب می باشد. سایتی که در زمینه اشتراک ویدئو فعالیت می کند. مشاهده ویدئو، کلیپ های تلویزیونی، ویدئوبلاگ و … از موارد فعالیتی این سایت بشمار می آید.

یوتیوب, Youtube

۴. یاهو Yahoo

وب سایتی که شاید محبوبیت خود را بیشتر مدیون سابقه خود باشد. یاهو در زمینه خدمات ایمیل، موتور جستجو، تبلیغات، اخبار و … فعالیت می کند. اگر یاهو مایل حفظ همین رتبه در سال ۲۰۱۳ باشد لازم است در جنگ با رقبا کمی قدرتمندانه تر ظاهر شود.

یاهو ,Yahoo

۵. بلاگر blogger

سرویسی برای انتشار مطالب شما. بلاگر یک سیستم وبلاگ دهی که با ساب دامین blogspot.com به کاربران خود وبلاگ ارائه می دهد، پنجمین وب سایت محبوب سال ۲۰۱۲ می باشد.

بلاگر ,blogger

۶. Baidu

موتور جستجوی چینی زبان که در این لیست رتبه ششم را بدست آورده است. این سایت خدماتی نظیر Baidu Baike, Baidu Map, Baidu Post Bar, Baidu MP3, Baidu Image Search, Baidu Video Search را برای کاربران خود ارائه می دهد. جدای از خدمات خوب، از نقش جمعیت زیاد چین در بالا رفتن محبوبیت این وب سایت نیز نباید غافل بود.

Baidu

۷. ویکیپدیا Wikipedia

هفتمین محبوب ۲۰۱۲، یکی از پربازدیدترین وب سایت های جهان، آقای دانشمند، ویکیپدیا است. ویکیپدیا در سال ۲۰۰۱ توسط جیمی والز و لاری سانگر با طرح اولیه مکانی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در هر موضوعی راه اندازی شد.

ویکیپدیا ,Wikipedia

۸. Live

یقینا معرف حضور هست، سایتی که خدماتی نظیر موتور جستجو، هات میل، اسکای درایو، گالری تصاویر و … ارائه می دهد.

Live

۹. توئیتر Tweitter

شبکه اجتماعی نظیر فیسبوک با این تفاوت که توئیتر یک شبکه اجتماعی میکروبلاگی است. شبکه ای که به کاربران خود قابلیت ارسال و خواندن پیام و اشتراک لینک می دهد.

توئیتر ,Tweitter

۱۰. qq.com

خبرگزاری چینی زبان که بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، نماد یک جامعه بزرگ، جایگاه دهمین وب سایت محبوب ۲۰۱۲ را از آن خود کرده است.

qq.com