برخی از بازیگران در فیلم های مختلف خود، بازی در ژانرهای متفاوت و گاه صد درصد متضاد را تجربه کرده اند. شاید بتوان این موضوع را بر توانایی بازیگری آن ها حمل کرد. در عین حال گاهی بازیگران تنها در یک نقش و ژانر ثابت ظاهر می شوند که می تواند برای برخی از بینندگان خسته کننده باشد. در این مطلب از  weAre.ir فهرستی از ۱۰ هنرپیشه محبوب که در نقش های متفاوت ظاهر شده اند را با هم مرور می کنیم.

۱۰-LEONARDO DICAPRIO

لئوناردو دی کاپریو نمونه ی یک “هنرپیشه روش” است. به این معنی که هنرمندی است که پیرامون نقش مورد نظرش تحقیق می کند و آن را در بازی خود و زندگی واقعی تعمیم می دهد. او فقط ۱۹ سال داشت که از خانه ی نگهداری نوجوانان ذهنی دیدار کرد تا بداند چگونه در فیلمش رفتار کند. وی در بسیاری نقش های مختلف و متفاوت حضور موفق داشته است.

۹-Johnny Depp

جانی دپ یکی از محبوبترین هاست. وی بیشتر به خاطر ایفای نقشش در سری فیلم های “دزدان دریایی کارائیب” و فیلم “آلیس در سرزمین عجایب” شناخته شده است اما در کارنامه ی بازیگری خود نقش های بسیار، از یک قهرمان تاریخی گرفته تا یک تبهکار را دارد. او همچنین توانایی خود را در بازیگری صدا به اثبات رسانیده است.

۸-Matt Damon

مت دیمون گستره ی دیوانه واری از نقش های متفاوت بازیگری را در کارنامه خود دارد. یک روز او مرد معمول و خوبی است و در روز دیگر یک جاسوس بین المللی است. او نیز یک بازیگر روش است. او برای بازی در فیلم “خبرچین” مجبور بود برای مدت طولانی رژیم غذایی پیتزا، همبرگر و آبجوی تیره را داشته باشد.

۷-CASEY AFFLECK

وی برادر کوچکتر بن افلک است. کیسی افلک هنرپیشه ی شگفت انگبزی است. گرچه به اندازه برادرش فیلم بازی نکرده است اما نقش های خود را به خوبی ایفا کرده است. وی به خاطر بازی در فیلم “ترور جسی جیمز” مشهور شد. همچنین استعداد خود را در بازی در فیلم شیرینی آمریکایی” American Pie” نشان داد.

۶-MARK WAHLBERG

وی نقش های بسیار متنوعی را بازی کرده است. فیلم “ترس” او را به یاد بیاورید. او مخاطبان را با عملکرد فوق العاده ی خود در آن فیلم واقعا می ترساند. به عقیده بسیاری از کارشناسان او بهترین بازی خود را در فیلم “رفتگان” انجام داده است هرچند در آثار درخشان دیگری نیز ایفای نقش کرده است.

۵- EDWARD NORTON

ادوارد نورتون به ویژه در بازیگری فوق العاده است. وی هر نقشی را که به عهده گرفته است با عملکرد درخشان به پایان برده است. نقش زیبای او در فیلم “اژدهای قرمز” به یاد ماندنی است. وی در فیلم “سنگ” طوری بازی می کند که انسان گمان می کند او  واقعا یک جنایتکار فلسفی است. همچنین او در فیلم “باشگاه مبارزه” خارق العاده بازی می کند.

۴-TOM CRUISE

وی مردی شکست ناپذیر  در تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان خود است. وی نقش های بسیار متنوع را در معنای کامل کلمه خوب بازی کرده است. او نیز یک بازیگر روش است. به همین دلیل است که می تواند این نقش های متنوع را به خوبی کار کند. نقش زیبای او را در فیلم اپرا به خاطر بیاورید تا به هنر او پی ببرید.

۳-JOAQUIN PHEONIX

هرچند او یک هنرپیشه بزرگ به معنای واقعی کلمه نبود اما بعد از آنکه در یک فیلم به ستاره سینما تبدیل شد هرگز از تحت تاثیر قرار دادن بینندگان دست نکشید. وی  بازنشستگی خود را از بازی در سینما اعلام کرده بود اما در سال ۲۰۱۰ بازگشت و در یک فیلم مستند به نام “من هنوز اینجا هستم” ظاهر شد.

۲-CHRISTIAN BALE

او احتمالا از شناخته شده ترین بازیگران در سینمای این روزها به یمن بازی در فیلم “بتمن” است. نقش او محدود به نوع ابرقهرمان بود البته او قادر به نشان دادن طیف بسیار گسترده تری بود. جالب است بدانید زمانی او ۶۰ پوند وزن برای بازی در نقش یک معتاد در یکی از فیلم ها از دست داده است. بهترین بخش این مساله آن بود که او از آن وزن از دست رفته برای بدست آوردن نقش خود را در بتمن سود برد.

۱-JOHN C. REILLY

مطمئنا از دیدن نام او به عنوان نفر اول تعجب کرده اید ولی باید گفت انصاف رعایت شده است. او شایستگی خود را در فیلم های کمدی، دراماتیک و جدی به اثبات رسانیده است. وی نقش های متنوع بسیاری را به خوبی کار کمدی بازی کرده است. در واقع او بیش از انتظار ظاهر شده است و به همین دلیل در رتبه اول قرار گرفته است.