بواسطه جنگ افروزی های نوع بشر، همواره برادران انسان در حال نبرد با یکدیگر بوده اند. زمان، گذر از سلاح سرد را به سرعت پیمود و عرصه سلاح های گرم را رقم زد تا این برادران خونین را برای کشتن هم نوع خود یاری کند. تفنگ های مرگبار، بمب های خانمان سوز و داروهای بنیان کن، دست آوردهایی بود که دانشمندان برای کشتن خانواده های خود به جنگ افرزان ارزانی داشتند.
در میان این دست آوردهای موفق! سلاح هایی نیز ساخته شدند که بواسطه ضعف و یا نقص در طراحی، هیچگاه نتوانستند جایگاه خود را بدست آروند و گذر زمان آنها را راهی موزه ها و خاطره ها کرد. در ادامه به معرفی ۱۰ نمونه از سلاح ها  ناموفق می پردازیم.

۱. CHAUCHAT

محصولی از فرانسه که در جنگ جهانی اول بکار می رفت و قرار بود یک مسلسل خوب و سبک باشد. اما از علل منسوخ شدن آن میتوان به وجود سوراخ های بزرگ در دو طرف اسلحه که با گرد و غبار پر می شد و باعث جام کردن اسلحه می شد اشاره کرد.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (9)

۲. GROSSFLAMMENWERFER

یک سلاح خاص، عجیب با طراحی احمقانه. مصداق واقعی همان شعله افکن های بزرگ که در فیلم ها دیده ایم اما با کاربرد محدود تر. چرا که استفاده از آن نیازمند استفاده از دو سرباز برای نگهداری آن بود. در واقع این تفنگ را باید یک بمب بزرگ که دو نفر به آن چسبیده و هر لحظه احتمال انفجار دارد دانست.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (6)

۳. کلت هفت تیر PEPPER BOX

هفت تیر جالبی است اما به علت سنگینی بیش از حد که گاها منجر به شکست دست فرد میشد منسوخ شد.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (2)

۴. NAMBU – 94 SHIKI KENJU

یک کلت ژاپنی از هر نظر افتضاح که در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت. واقعا بد دست، قدرت بسیار کم و همچنین احتمال انفجار خود کلت از عیوبی بود که آنرا به موزه ها فرستاد.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (4)

۵. هفت تیر COCHRAN

این یکی واقعا طراحی جالبی داشت و در این لیست شاید برجسته ترین باشد. هفت تیر که در یک محفظه سیلندر مانند قرار می گرفتند و در جهت افقی چرخش داشتند، گلوله ها را یکی پس از دیگری آماده شلیک می کردند. مشکل آن نیز این بود که پس از هر بار شلیک می بایست با چرخاندن محفظه گلوله بعدی را آماده کنید و اگر در این پروسه شما اشتباه میکردید و گلوله را در سمت خودتان می چرخاندید و نهایتا شلیک، آن شلیک آخرین شلیک زندگیتان می بود.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (8)

۶. تفنگ NOCK VOLLEY

تفنگ زیبایی است که در سال ۱۷۸۰ ساخته شد و در همان سال نیز به کار می رفت. تفنگ خوبی بود اما مشکل در آنجا بود که در حین شلیک، گاها چند تیر با هم شلیک می شد و جدای از هر اتفاقی، شانه فرد را نیز می شکست. به نظر من یکی از بهترین تفنگ ها برای آویزان کردن به دیوار خانه است.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (3)

۷. اسحله ضد تانک BOYS

این اسلحه در خانواده ضد تانک ها یک ننگ محسوب می شود! با وزن ۱۶.۳۳ کیلوگرم در آغاز جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت اما آنگونه که از تفنگ های ضد زره و ضد تانک انتظار قدرت بالا میرفت، این تفنگ نتوانست انتظارات را برآورده کند و تنها توانست در لیست بدترین تفنگ های تاریخ سایت WeAre.ir جایی برای خود باز کند.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (10)

۸. GYROJET

این کلت حتی قدرت کشتن در فواصل نزدیک را نیز به خوبی نداشت.

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (5)

۹. LIBERATOR

علاوه بر شکل نه چندان زیبایش مشکل بسیار بزرگی نیز داشت. با این کلت بعد از هربار پرکردن تنها یکبار می توانستید شلیک کنید. یعنی اگر در حین مبارزه به دو نفر میرسیدید بهتر بود که کلت را زمین بگذارید و فرا کنید و یا با آن یک تیر خودتان را بزنید!

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (1)

۱۰. تفنگ کلت گردان

10 نمونه از سلاح های ناموفق ساخته شده بدست بشر (7)

اگر به این موضوع علاقمند هستید، مطالب زیر را نیز ببینید: