در ادامه به معرفی ۱۰ میوه عجیب و غریب، میوه هایی که تاکنون نخورده اید و چه بسا تاکنون ندیده باشید، می پردازیم. میوه هایی که تنها در مناطق خاصی از جهان یافت می شوند.

۱۰- میوه Passion

این میوه بومی آمریکای جنوبی است. در دو رنگ قرمز و سبز همچنین نمونه هایی با نصف قرمز و نصف سبز یافت می شود. بعنوان طعم دهنده به آبمیوه ها و نوشیدنی ها استفاده می شود.

میوه Passion

۹- میوه ستاره ای معروف به Carambola

این میوه در اندونزی، هند و سریلانکا یافت می شود. میوه ای آبدار و شیرین که در ساخت ویفر، کرم بیسکویت و سس پیتزا استفاده می شود. میوه ای بسیار دوست داشتنی در بین کودان که طعم آن شبیه گلابی آبدار و بیش از حد شیرین است.

میوه ستاره ای معروف به Carambola

۸- میوه Mangosteen

میوه ای با دانه های سفید سرشار از آنتی اکسیدان. دانشمندان آنرا برای دیابت بسیار مفید دانسته اند. این تنها میوه در جزیره سوندا و مولوکاس یافت می شود.

میوه Mangosteen

۷- Durian معروف به پادشاه میوه ها

این میوه به وفور در مالزی یافت می شود و البته دارای آوازه بدنامی است. فروش این میوه در رستوران ها و هتل ها نیز ممنوع می باشد. (نمی دونم چرا!) و مزه بسیار بدی نیز دارد. هر چند که از ان به عنوان طعم دهنده غذا در بعضی از کشورها استفاده می شود.

Durian معروف به پادشاه میوه ها

۶- میوه اژدها (Dragon)

میوه ای شیرین با وزن ۱۲۰ تا ۵۰۰ گرم که در مکزیک کشت می شود. این میوه را می توان خام مصرف کرد و یا به عنوان طعم دهنده به چای به کار برد.

میوه اژدها (Dragon)

۵- خیار آفریقایی با نام Kiwano

این میوه قطعا خیار نیست. اما در آفریقا این میوه را برادر ناتنی خیار می دانند. این میوه سرشار از آب است و طعم آن دقیقا طعم خیار است اما کمی شورتر. در تزئین غذا بسیار از آن استفاده می شود.

خیار آفریقایی با نام Kiwano

۴- میوه Ackee

Ackee میوه ملی جامائیکاست. قسمت سیاه میوه را جدا و قسمت زرد آنرا مصرف می کنند. اگر روی این میوه بدستتان رسید بدانید که منطقه قرمز رنگ آن بسیار سمی است تا خدایی نکرده جان خود را در خورن یک میوه از دست ندهید.

میوه Ackee

۳- میوه دست بودا

عجب میوه ترسناکیه! مزه آن شبیه لیمو است. در چین و هند یافت می شود و برای پخت ماهی به عنوان طعم دهنده به کار می رود. همچنین برای ترشیجات، سالاد و یا خام خوردن نیز مصرف می شود.

میوه دست بودا

۲- میوه Tamarillo

میوه ای هم نژاد با گوجه فرنگی و به اندازه گوجه فرنگی نیز مصرف دارد. این میوه در اکوادور، پرو و کلمبیا رشد می کند و طعم شبیه میوه Passion دارد. از آن در ساخت آبمیوه و تهیه سس در پخت و پز استفاده می شود. در صنعت نیز از آن به عنوان یک نگهدارنده قوی مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا حاوی مقدار بالایی پکتین (pectin) است.

میوه Tamarillo

۱- میوه سیب کاستارد (Custard)

برخی آنرا با نام قلب گاو معرفی می کنند اما من فکر می کنم شایسته است آنرا برادر سیب بخوانیم. در تایوان و هند و آفریقا و در جنگل های استوایی در سراسر جهان رشد می کند. طعم شیرین و دوست داشتنی شبیه کاستارد دارد.

میوه سیب کاستارد (Custard)