در زمانهای قدیم معمولا جنگ ها به صورت تن به تن انجام میشد. سلاح هایی که در آن زمانها استفاده می شد نظیر شمشیر، زره، فلاخن و … به تنهایی کافی نبودند. به مرور بشر سلاح های خطرناک تر و بی رحمانه تر و وحشیانه تری را ساخت. این سلاح ها علاوه بر کشنده بودن، از نظر روانی نیز با بوجود آوردن رعب و وحشت در دل جنگجویان دشمن بسیار کارآمد بود.
در زیر به بررسی ۱۰ نمونه از این سلاح های وحشیانه ای که توسط بشریت استفاده شده است، می پردازیم.

 ۱۰. چماق (توپوز!) (Knobkerrie)
از این ابزار برای ضربه زدن به صورت، بینی و همچنین ران افراد استفاده میشد.  استفاده از آن بسیار آسان بود. به طوری که چماق را می چرخاندند و سپس ضربه ای سنگین بر صورت سرباز دشمن وارد می آوردند. این وسیله را قبیله های زیادی استفاده میکردند. امروزه می توان این وسیله را در ادوات مورد نیاز برای شکار یافت.

چماق

۹. چهارپر (Caltrop)
این وسیله را می توان در فیلم های نینجا یافت اما باید بدانید این وسیله ای بوده است که سامورایی های ابتدایی برای متوقف کردن دشمن از آن استفاده می کرده اند. آنها با پرتاب این وسیله به پای دشمن در هنگام فرار و مجروح ساختن، فرصتی را برای فرار پیدا می کردند.

چهارپر

۸. ستاره صبح! (Morning Star)
برخلاف اسمش این وسیله را می توان کثیف ترین وسیله جنگی نامید. “ستاره صبح” یک میله با سری گرد بود که بر روی سر آن میخ ها و تیغه هایی تعبیه شده بود. خسارت ناشی از این ضربه بر سر سرباز، بسیار دردناک تر از سایر سلاح ها بود. نسخه تکامل یافته! این سلاح دارای زنجیری بین میله دسته و توپی سر بود که قدرت مانور آن را بالاتر می برد.

ستاره صبح

۷. Chakram
یک سلاح پرتابی بسیار مهلک که اگر بدرستی پرتاب شود می تواند سر سرباز دشمن را ببرد. از این سلاح می توان حداکثر تا فاصله ۱۰۰ متری استفاده کرد.

Chakram
۶. پتک چوبی (Maul)
پتک چوبی یک ابزار نجاری بود که با تغییر کاربرد به یک وسیله جنگی برای میدان نبرد تبدیل شد. از این وسیله بیشتر برای ضربه به زانو و سر شخص استفاده می شد. کلا در مورد پتک چوبی در میدان نبرد هیچ  قانونی وجود ندارد بجز اینکهآنقدر ضربه بزن تا بمیرد”!.

پتک چوبی (Maul)
۵. داس جنگی (War Scythe)
این وسیله نیز در ابتدا برای کشتن انسان ها ساخته نشده بود. انسانها با تغییرات در داسی که برای کشاورزی ساخته بودند و همچنین  تیز کردن آن، وسیله ای را ساختند تا بتوانند در جنگ کلاه خودها را را سوراخ کنند. حمل و بازدهی “داس جنگی” بسیار  بالاتر از “ستاره صبح” و “پتک چوبی” بود.

داس جنگی (War Scythe)

۴. چنگک اژدها (Dragon Beard Hook)
پیدایش این سلاح بر می گردد به سلسله سانگ در چین. طریقه استفاده از آن شبیه به ماهیگیری است. این سلاح از یک چنگک نوک تیز و طناب یا زنجیر ساخته شده است. در میدان نبرد، کسی که مورد اصابت “چنگک اژدها” قرار گرفته است قبل از اینکه از خون ریزی بمیرد بر اثر از دست دادن سر و یا اغضای بدنش از بین می رفت.
چنگک اژدها (Dragon Beard Hook)
۳. نانچیکو (Nunchaku)
ایده نانچیکو از یکی از ابزارآلات کشاورزی گرفته شده که سلاح محبوب ژاپنی ها است. نانچیکو از دو بازو چوبی و یا فلزی ساخته می شود. برای میدان جنگ، نانچیکو را با تیغه هایی مسلح می کردند تا به سرعت دشمن را از پا درآورد. نانچیکو یک سلاح هنری است. کسانی که از این وسیله استفاده می کردند می بایست از قبل آموزش دیده باشند.
نانچیکو (Nunchaku)
۲. Bardiche
از این سلاح که ارتقاء یافته تبر است در اروپای شرقی و همچنین روسیه استفاده می شد. ضربات آن بسیار مهلک و در نهایت بی رحمی بر سرباز دشمن فرود می آید.  این وسیله، سلاح محبوب سربازان عظیم الجثه بود مجموعه سربازان گنده و Bardiche یک استراتژی بسیار عالی برای پیروزی در جنگ، قبل از شروع آن است.!
Bardiche
۱. تفنگی کوچک بنام Blunderbuss
برخلاف تفنگ های شکاری، این تفنگ می توانست با گلوله های غیر یکسان نیز شلیک کند. Blunderbuss قابلیت پرتاب گلوله، فلز و تیکه های آهن قراضه را داشت. این اسلحه در درگیری های نزدیک کاربرد داشت و صدمه وارد از آن به شدت بد و زشت بود. این سلاح را در فیلم دزدان دریای کارائیب حتما دیده اید.
نوعی تفنگ کوچک بنام Blunderbuss