فیلم تایتانیک

تایتانیک را دیگه همه دیدیم (حداقل ۵ بار). صحنه هایی در فیلم که جک از رز نقاشی می کشه، همه مربوط به کارگردان جیمز کامرون هست. در واقع دستی که در تصویر نشون داده میشه هم دست جیمز کامرون هست که داره نقاشی می کشه، همچنین کلیه نقاشی های اون دفتر کذایی هم، آثار کشیده شده توسط خود جیمز کامرون هست.

فیلم Pulp Fiction

فیلم Pulp Fiction یکی از زیباترین فیلم هایی بود که دیده ام. جالب است بدانید که در این فیلم کلیه ساعت های موجود در فیلم بر روی ساعت ۴:۲۰ قرار دارند.

 فیلم برباد رفته (Gone With the Wind)

البته که همه فیلم برباد رفته (Gone With the Wind) را دیده اند. جالب است بدانید، برای انتخاب بازیگر اسکارلت از ۱۴۰۰ بازیگر زن تست گرفته شد.

فیلم کینگ کونگ (King Kong)

می دونستید فیلم کینگ کونگ (King Kong) فیلم مورد علاقه آدولف هیتلر بوده است؟

 صنعت فیلم سازی هند (بالیوود)

حتما می دونید که صنعت فیلم سازی هند (بالیوود)، بزرگترین صنعت فیلم سازی جهان است. در بالیوود سالانه ۸ هزار فیلم تولید می شود، که در مورد هالیوود این مقدار در حدود ۴ هزار تاست. یعنی نصف بالیوود

فیلم The Abyss

در فیلم The Abyss اکثر صحنه هایی که بنظر می رسد در اعماق دریا فیلمبرداری شده اند، اینگونه نیستند. چراکه کارگردان برای این منظور تنها از دود استفاده کرده است. حباب ها هم انیمیشنی بودند.

 فیلم Big Lebowski

کلمه dude (رفیق) بیش از ۱۶۰ بار در فیلم Big Lebowski به کار رفته است. البته یبار هم روی یکی از نامه ها نوشته شده بود که اگر اون هم حساب کنیم میشه ۱۶۱ بار.

فیلم Beauty and the Beast

فیلم Beauty and the Beast اولین فیلم انیمیشنی بود که نامزد اسکار در زمینه بهترین تصویر شد. این فیلم محصول دیزنی است و در سال ۱۹۹۱ ساخته شد.

فیلم Fight Club

در فیلم Fight Club، هنرپیشه اصلی، برد پیت، در حین فیلم برداری دندان خود را شکست. با این حال تا اتمام فیلم برداری متوجه این موضوع نشد. اتفاق جالب تر اینکه این شکستگی دندان (در واقع لب پر شده بود!) باعث جا افتادگی و گیرایی بیشتر کاراکتر وی شد.

در فیلم روانی (Psycho)

در فیلم روانی (Psycho) محصول ۱۹۶۰، صحنه ای وجود داشت که بازیگر زیر دوش خون قرار می گیرد. آلفرد هیچکاک برای این صحنه از شهد شکلات برای نمایش خون استفاده کرده بود.