۱-آیا می دانستید آلپاچینو هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است

۲-آیا می دانستید آلپاچینو برای بازی در فیلم هایی چون « کرایمر علیه کرایمر(۱۹۷۹)، اینک آخرالزمان، متولد چهارم جولای(۱۹۸۹) » برای بازی دعوت شد ولی او قبول نکرد.هنگامی که کاپولا برای فیلم« اینک آخرالزمان»او را دعوت کرد،پاچینو در یک جمله پاسخ منفی به او داد:«من با تو به جنگ نخواهم آمد».

۳-آیا می دانستید نقش مایکل کورلئونه در فیلم پدر خوانده قرار بود به جک نیکلسون داده شود اما او این نقش را نپذیرفت. سپس کاپولا این نقش را یه آلپاچینو داد که زمینه ی تبدیل او به یک فوق ستاره ی سینمایی شد.

آلپاچینو

۴-آیا میدانستید در فیلم صورت زخمی در یکی از صحنه‌ها، او در نقش رئیس مافیایی به نام تونی مونتانا با اسلحه‌ای دشمنان خود را گلوله باران می‌کند و بعد لوله داغ اسلحه را در دست می‌گیرد، هنگام گرفتن این صحنه دست پاچینو واقعا می‌سوزد.

۵-آیا میدانستید که یکی از شاهکار های آلپاچینو قدرت بازی با چشم است؟ او در فیلم پدرخوانده این شاهکار بازیگری را به نمایش می گذارد.

۶-آیا میدانستید مادر آلپاچینو هم هنرپیشه بوده است؟

۷-آیا میدانستید وی دو بار برنده ی جایزه گلدن گلوبشده است و در فصل ۶۸-۶۹ بهترین بازیگر جامعه برادوی شد. چند سال بعد او جایزه تئاتر تونی آوارد را کسب کرد و سالها بعد این جایزه را مجدداً دریافت کرد.

۸-آلپاچینو دو دختر دوقلو دارد که به یکی از آنها به نام جولی خیلی علاقه دارد.

۹- آیا می دانستید آخرین فیلم پاچینو در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد؟

این هم عکسی از آلپاچینو و دنیرو سه سال بعد از  ساخت فیلم پدرخوانده در خیابانهای منهتن