کشتی از چه زمانی آغاز شد؟

یکی از اولین ورزش هایی که انسان با آن آشنا شد ورزش کشتی می باشد. بر روی دیوار های مقبره های مصر باستان صد ها مجسمه دیده می شود که صحنه هایی از کشتی را نشان می دهد. این تصاویر تقریبا تمامی فنون کشتی را که امروز شناخته ایم را نشان می دهد. با دیدن این تصاویر در می یابیم که ورزش کشتی قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال دارد.

کشتی از چه زمانی آغاز شد؟

سبک نوین کشتی در یونان آغاز شد. یونانی ها معتقدند که کشتی به وسیله ی قهرمانی که “تزئوس” نام داشت بنا نهاده شد. در مصر باستان کشتی بسیار رواج داشت در آن روزها یک یونانی به نام میلوکروتن قهرمان کشتی بود. او در ۲۶ مسابقه ی ملی ۶ مسابقه المپیک مقام قهرمانی را کسب نمود. کشتی در ۲۳ سال قبل از میلاد در ژاپن آغاز شد. سبک کشتی در آن زمان سامو نامیده می شد.

کشتی از چه زمانی آغاز شد

کشتی دو سبک دارد، سبک آزاد و دومی یونانی(فرنگی) کشتی آزاد چند هزار سال است که به اشکال مختلف و در سراسر جهان رایج است. سبک کشتی رومی-یونانی در سال ۱۸۶۰ در فرانسه آغاز شد. در این سبک از پاها استفاده نمی شود. مسابقات کشتی بر روی تشک های مربعی به اضلاع ۱۲ متری انجام می شود.

در سال ۱۹۰۴ کشتی نیز به بازی های المپیک اضافه شد و دنیا شاهد رقابت کشتی گیران زیادی بود در سال ۱۹۶۴ که بازی های المپیک در توکیو برگزار گردید اوسامو و تنیت ژاپنی به عنوان قهرمان سنگین وزن جهان در کشتی آزاد معرفی شد، این ۱۸۷ امین پیروزی پی در پی او بود. اوسامو کسی بود که در هیچ یک از مسابقات کشتی شکست نخورد.

الکساندر مدود، در مسابقت قهرمانی کشتی آزاد جهان بیشترین پیروزی را کسب نمود. او ده بار در مسابقات قهرمانی موفق به کسب مقام اول شد.

طولانی ترین مسابقه ی کشتی که به سبک فرنگی انجام شد حدود ۱۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول کشید، این کشتی بین مارتین کلین روسی و آلفردو آسیکانین فنلاندی انجام شد. (در آن زمان کشتی زمان بندی نشده بود و ممکن بود یک کشتی ساعت ها طول بکشد. این قوانین باعث می شد که کشتی برای بیننده ها خسته کننده شود و آنها آن را پس بزنند و به همین دلایل بعدها کارشناسان کشتی تصمیم به تغیرات اساسی در آن گرفتند که یکی از آنها همین زمانبندی کردن بود).

گاما کشتی گیر هندی نیز سبک کشتی هندی را در سرتاسر جهان مشهور ساخت، غذای روزانه ی گاما شامل ۲۹ کیلوگرم شیر، ۳.۴ کیلوگرم روغن (کره ی آب کرده)، نیم کیلو کره، ۲ کیلوگرم بادام و ۶ کیلوگرم میوه بود. او یکی از موفق ترین کشتی گیران جهان بود.