یقینا بسیاری از ما در هنگام رانندگی از چراغ قرمز عبور کرده ایم یا کمربند ایمنی خود را نبسته ایم و یا سرعت غیر مجاز داشته ایم و … مهم نیست که ما تا چه اندازه با هوش هستیم و یا چند بار می توانیم از قانون فرار کنیم، مسئله این است که اگر بعد از هزار خلاف در رانندگی در بار هزار و یکم توسط پلیس توقیف شدیم چه کنیم؟ چند نفر از ما شیوه برخورد صحیح با ماموران راهنمایی و رانندگی را بلد است؟ اصلا می دانیم باید از چه کلمات برای صحبت کردن استفاده کنیم؟

اگر پلیس ماشین شما را متوقف کرد، نکات زیر را به خاطر داشته باشید...
اگر پلیس ماشین شما را متوقف کرد، نکات زیر را به خاطر داشته باشید…
۱- با احتیاط و سریع ماشین را در کنار جاده پارک کنید
با دیدن ماشین پلیس که به شما هشدار می دهد، در اولین فرصت و با رعایت احتیاط کنار بزنید. به هیچ عنوان به فکر فرار و یا انجام آنچه در فیلم ها دیده اید نباشید زیرا هر چقدر هم از این پلیس دور شوید، قطعا او به ایستگاه پلیس جلوتر اطلاع خواهد داد. پس کار را برای خودتان سخت تر نکنید.

۲- از ماشین پیاده نشوید
بعد از اینکه اتومبیل را به کنار جاده راندید، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از ماشین پیاده شوید و یا احیانا حرکات نامناسبی انجام دهید. زمانی که شما از ماشین پیدا شوید برای افسری که به سمت شما می آید یک تهدید محسوب خواهید شد و وی در حالت دفاعی قرار خواهد گرفت. بنابرای بهتر است خیلی آرام در ماشین خود بنشینید تا افسر برسد.

۳- خونسرد باشید و به حرف های افسر گوش دهید
شیشه اوتمبیل را پایین بکشید، ضبط را نیز خاموش کنید و به حرف های افسر گوش دهید. به یاد داشته باشید اولین برحورد و صحبت بسیار مهم است و تاثیر زیادی در ناخوداگاه فرد جهت تصمیم گیری در مورد شما خواهد داشت. همواره از جواب های کوتاه نظیر “بله قربان” و “نه قربان” استفاده کنید.

۴- هر آنچه که افسر شما را متهم به آن کرد بپذیرید.
اگر افسر بگوید شما با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت در جاده ای که سرعت مجاز ۸۰ کیلومتر در ساعت است رانندگی کرده اید، بپذیرید، حق با اوست. اگر بگوید شما از چراغ قرمز عبور کرده اید، درست می گوید…بله! الان افسر هر چه بگوید درست است. جرو بحث کردن فقط کار شما را سخت تر می کند. بنابراین بهترین استراتژی در این زمان قبول کردن جرم و سعی در متقاعد کردن وی جهت بخشش است. شاید با این روش بتوانید وی را از جریمه منصرف کنید اما با جروبحث هیچگاه نخواهید توانست.

۵- فراموش نکنید از افسر به خاطر تصحیح اشتباهتان تشکر کنید!
بهرحال شما جرمی را مرتکب شده اید و مستحق یک برگ جریمه. ولی به یاد داشته باشید حتی اگر جریمه شدید نیز حتما تشکر کنید. هر چند این سخت ترین کار است اما کمی او را می سوزاند.! موافق نیستید؟

جستارهای مرتبط:
قوانین بر خورد با پلیس
به پلیس چه بگوییم؟
اگر بخاطر سرعت زیاد متوقف شدید چگونه رفتار کنیم؟
اگر اتومبیل مان متوقف شد چگونه رفتار کنیم؟
چگونه جریمه نشویم؟