مکمل غذایی ۱۰۰% casein protein

کمپانی سازنده در تشریح این محصول چنین گفته است که این مکمل حاوی پروتئینی با کیفیت بوده، قند نسبتا پایینی داشته، مقادیری اسید امینه گلوتامین در خود دارد و به تجربه ثابت شده است که در مهار کاتابولیسم نیز موفق عمل کرده است.

مکمل غذایی کازئین

رسوب در معده

پروتئین کازئین در برابر اسیدته معده حساس بوده و در محیط اسیدی معده شدیدا رسوب کرده و حالت ژله ای به خود می گیرد و درست به همین دلیل مدت زمانی که مورد نیاز است تا پروتئین کازئین در دستگاه گوارش شکسته شده و وارد جریان خون شود دو برابر پروتئین های معمولی است.از این خاصیت برای تامین نیاز بدن به مواد غذایی در ساعاتی از روز که به ناچار مدت زمان زیادی گرسنه خواهید بود و در ساعاتی که در خواب شبانه به سر می برید استفاده می شود.

از سحر تا افطار

همچنین از این سری مکمل برای تامین نیاز بدن در ساعات طولانی روزه داری که مسلمانان معمولا در این بازه زمانی هیچگونه ماده غذایی وارد بدن خود نمی کنند می توان استفاده نمود و این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که با این ترفندها تنها می توان اثرات منفی گرسنگی طولانی مدت بر بدن و عضلات کاست وگرنه از بین بردن این اثرات و مهار تاثیرات منفی بر این قبیل رفتارها عملا غیر ممکن است.

محتویات

گفته می شود که در هر سروینگ از این محصول ۱۲۰ کالری انرژی وجود دارد که ۱۰ کالری از چربی ها دریافت می شود. در هر سروینگ این محصول ۰.۵ گرم چربی اشباع شده و ۱۰ میلی گرم کلسترول و ۴ گرم قند و ۲۳ گرم پروتئین و ۴۵۰ میلی گرم کلسیم و ۲۵۰ میلی گرم سدیم نیز وجود دارد.

در بدنه این مکمل علاوه بر ویتامین های آ و سی و علاوه بر عنصر کلسیم و آهن اسید آمینه های ضروری و غیر ضروری قابل ملاحظه نیز دریافت می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسید آمینه های ضروری

 Tryptophan    ۲۸۰ mg

Valine    ۱۵۴۲ mg

Threonine    ۹۹۶ mg

Isoleucine    ۱۲۵۷ mg

Leucine    ۲۰۴۰ mg

Lysine    ۱۷۴۶ mg

Phenylalanine    ۱۰۹۶ mg

Methionnine    ۶۱۷ mg

اسید آمینه های مشروط

Arginine    ۸۳۰ mg

Cystine    ۷۶ mg

Tyrosine    ۸۱۱ mg

Histidine    ۶۹ mg

Proline    ۲۳۲۰ mg

Glutamine & recursors    ۴۷۴۴ mg

اسید آمینه های غیر ضروری

Aspartic Acid    ۱۵۲۳ mg

Serine    ۱۳۳۸ mg

Glycine    ۴۸۹ mg

Alanine    ۶۳۶ mg

فرم دارویی

این مکمل به صورت پودر و در بسته بندی های دو و چهار پوندی و در چهار طعم مختلف تهیه و عرضه شده است و لازم به ذکر است که هر سروینگ این محصول در حدود ۳۱ گرم خواهد بود.

نحوه ی مصرف

کمپانی سازنده این محصول مصرف آن در اولین ساعات روز و بلافاصله قبل از خواب شبانه را توصیه کرده و در ادامه به این موضوع تاکید کرده است در ساعاتی از روز که دسترسی مداوم به مواد غذایی و پروتئین برای فرد مقدور نباشد نیز به خوبی می توان از این مکمل بهره گرفت، هرچند وقفه افتادن در بین وعده های غذایی در طول روز برای کسانی که به افزایش حجم می اندیشند ابدا قابل قبول نخواهد بود.

نکات مهم در خرید مکمل

زمانی که در صدد تهیه پودرهای پروتئنی بر می آیید اولا به اصل بودن آن دقت کنید و از جاهای مطمئن خرید کنید و دوما به جای آنکه تمامی هوش و حواس خود را معطوف به وزن و مقرون به صرفه بودن آن بکنید و به جای آنکه در همان برخورد اول، مکمل های اوزان بالا که به نسبت مکمل های اوزان پایین مقرون به صرفه تر به نظر می رسند را انتخاب کرده یا همواره درصد پروتئینی را ملاک برتری مکمل ها بدانید، کمی به باقی مسائل از جمله نوع پروتئین موجود در مکمل، سرعت جذب پروتئین در بدنه مکمل و … نیز دقت کنید. پروتئینی که برای بعد از تمرین مناسب است برای وعده قبل از خواب ابدا مناسب نخواهد بود و مکملی هم که برای وعده قبل از خواب مناسب باشد ابدا برای وعده پس از تمرین مناسب نخواهد بود و این داستان و این حقیقت در مورد دیگر وعده های غذایی نیز صدق می کند.