خانم‌های محترم این مطلب را بخوانید و ببینید از ۳۰معیاری که خانم‌های آن‌سوی مرز برای مردان ایده‌آل در‌نظر گرفته‌اند چند معیار از نظر شما مهم است و چند معیار را قبول ندارید. آقایان محترم هم این ۳۰ معیار را بخوانید و ببینید چند تا از آنها را دارید و به خودتان نمره بدهید. شاید فکر کنید یک مرد ایده‌آل هستید، خب شما تنها نیستید، خیلی از مردها نسبت به خودشان همین احساس را دارند، آنها فکر می‌کنند، یک شریک زندگی ایده‌آل هستند، اگر مجرد باشند فکر می‌کنند تمام زنان با ازدواج با آنها خوشبخت می‌شوند و اگر متاهل باشند هم فکر می‌کنند که همسرشان آنقدر که باید قدرشان را نمی‌داند. اما «مرد ایده‌آل» یعنی چه؟ اصلا مگر می‌شود در مورد چنین مفهوم گسترده‌ای صحبت کرد؟ خب، از نظر بعضی‌ها می‌شود، حداقل در انگلستان و کشورهای همجوارش. حالا گروهی مدعی هستند که معیارهای مرد ایده‌آل را تقریبا و تاحدودی پیداکرده‌اند.

مرد ایده آل,perfect man

تحقیق پوشاکی در مورد مرد ایده‌آل

مسئولان شرکت تولید پوشاک آستین رید، به‌تازگی در یک تحقیق مفصل بیشتر از ۲هزار زن و دختر بین ۱۸ تا ۴۸ سال را مورد بررسی قرار دادند و بر اساس همین بررسی‌ها حالا می‌توانند از ۳۰ نکته حرف بزنند که می‌تواند معیارهای مرد ایده‌آل در نگاه جامعه زنان این کشور باشد.

البته طبیعی است که دیدگاه‌ها و علایق و سلایق هر نفر با دیگران متفاوت باشد، اما خب می‌توان به طور نسبی سلیقه‌ها را جمع‌بندی کرد و از میان آنها معیارهای مشترک را بیرون کشید.
طبیعی است که یک مرد نمی‌تواند همه این ۳۰ امتیاز را در خود داشته باشد، اما اگر تعداد بیشتری از این نکات را داشته باشید، احتمالا در آن کشورها ایده‌آل‌تر محسوب خواهید شد. جدول این ۳۰ امتیاز در انتهای مطلب آمده است و شما می‌توانید به خودتان بر‌اساس معیارهایی که دارید یا ندارید امتیاز بدهید.

تحقیق پوشاکی در مورد مرد ایده‌آل

بر‌اساس نتایج این بررسی، زنان انگلیسی (و احتمالا زنان کشورهای غربی) مردانی با قد حدود ۱۸۰ سانتی‌متر، بدون وزن اضافه و دارای اندام ورزشکاری را از لحاظ فیزیکی، ایده‌آل ارزیابی می‌کنند.

اما اگر فکر می‌کنید که نتایج یک تحقیق برای صحبت در این‌ مورد کافی است این‌را بدانید که محققان دانشگاه‌های آیین زندگی ۱۰هزار مردی را که طی هفته اول سال ۱۹۵۸ به دنیا آمدند مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که مردانی که قد آنها حدود ۱۸۰ سانتی‌متر بوده است (بین ۱۷۸ تا ۱۸۲ سانتی‌متر) در کل از تمام گروه‌‌های دیگر قدی بیشتر ازدواج کرده‌اند و درصد زندگی مشترک موفق در آنها بیشتر بوده و درصد داشتن فرزند هم در آنها بیشتر بوده است. در‌واقع این مطالعه نشان می‌دهد که مردان با این حدود قد، کمتر از سایر مردان احتمال دارد تنها بمانند. البته این را هم بدانید که فاکتور «سلامت» و اهمیت دادن به آن، از لحاظ زنان شرکت‌کننده در این نظرسنجی مهم‌ترین خصلت مرتبط با فیزیک مردان بوده است.

شاید با یک نگاه اجمالی به فهرست صفات مرد ایده‌آل فکر کنید که زنان حاضر در این نظرسنجی سقف توقعات بالایی داشته‌اند، اما واقعیت این است که در کل می‌شود گفت انتظارات این زنان از «مرد ایده‌آل» خیلی هم غیرمنطقی نیست. در واقع مهم‌ترین نکته این است که تنها ۳ مورد از معیارهایی که زنان در انتخاب آنها تفاهم داشته‌اند، مربوط به مسائل مالی بوده است و در کل تعداد فاکتورهای مرتبط با روحیات، اخلاق و صفات رفتاری بیشتر از تعداد فاکتورهای مربوط به قیافه، فیزیک، تناسب بدنی و مسائل مالی است.

برای خانم‌ها، اخلاق مهم‌تر است

شاید با یک نگاه اجمالی به فهرست صفات مرد ایده‌آل فکر کنید که زنان حاضر در این نظرسنجی سقف توقعات بالایی داشته‌اند، اما واقعیت این است که در کل می‌شود گفت انتظارات این زنان از «مرد ایده‌آل» خیلی هم غیرمنطقی نیست. در واقع مهم‌ترین نکته این است که تنها ۳ مورد از معیارهایی که زنان در انتخاب آنها تفاهم داشته‌اند، مربوط به مسائل مالی بوده است و در کل تعداد فاکتورهای مرتبط با روحیات، اخلاق و صفات رفتاری بیشتر از تعداد فاکتورهای مربوط به قیافه، فیزیک، تناسب بدنی و مسائل مالی است.

پول هم مهم است

به‌طور قطع زنان در مورد خودشان نخواهند پذیرفت که مادی‌گرا هستند. اما نتایج نظرسنجی‌های اخیر و مطالعه شرکت آستین رید نشان می‌دهد که اتفاقا درآمد‌ خوب و داشتن اتومبیل‌ مناسب هم از معیارهای ایده‌آل بودن مردان نزد زنان است. در مطالعه‌ای که شرکت آستین رید انجام داده زنان مردی را به‌عنوان همسر ایده‌آل معرفی کرده‌اند که ماهانه ۸هزار دلار درآمد داشته باشد. در‌ضمن در میان اتومبیل‌های محبوب، زنان، اتومبیل‌ آئودی را معیاری برای آنکه صاحب آن را مردی ایده‌‌آل بنامند در نظر گرفتند. اگر می‌خواهید در مورد تاثیرات امکانات مالی بر دیدگاه‌‌های زنان بدانید باید بگوییم که پژوهشگران دانشگاه علوم اجتماعی گلاسکو در تحقیقی عکس‌هایی از مردانی که پشت اتومبیل‌های گوناگون نشسته بودند را به ۷۵ دختر جوان نشان دادند. این گروه از دختران مردانی را که پشت فرمان اتومبیل‌هایی مثل بنتلی و پورشه نشسته بودند مردان مناسب‌ و ایده‌آل برای ازدواج نسبت به مردانی که پشت فرمان اتومبیل‌هایی مثل کیا، فورد و تویوتا نشسته بودند، ارزیابی کردند.

یک نکته جالب هم اینکه زنان دوست دارند همسران‌شان درآمد بیشتری نسبت به آنها داشته باشند. در مطالعه اخیر، داشتن درآمد بیشتر نسبت به همسران به‌عنوان یکی از معیارهای ایده‌آل بودن مردان ارزیابی شد؛ ضمن آنکه نتیجه تحقیق دیگری که ۲سال قبل از اروپای غربی انجام شد نشان می‌دهد که ۷۴درصد از زنان این کشورها دوست دارند که درآمد همسرشان بیشتر از درآمد آنها باشد.

عزیزم، خرید کردن را دوست داری؟

اما از نظر رفتاری زنان چه گروهی از مردان را ایده‌آل ارزیابی می‌کنند؟ واقعیت این است که زنان بیشتر از مردان به خرید علاقه دارند، به همین دلیل است که آنها مردانی را که علاقه زیادی به خرید داشته باشند مردان ایده‌آل ارزیابی می‌کنند. در‌ضمن از‌نظر زنان، مردانی که رژیم غذایی متعادلی داشته باشند (مثلا گیاه‌خوار نباشند و گوشت هم بخورند) و همین‌طور مردانی که سریع می‌توانند لباس بپوشند و حاضر شوند و در میان ورزش‌ها هم فوتبال را دوست داشته باشند، ایده‌آل‌تر هستند.

مرد ایده‌آل؛ یعنی هم سنگ صبور هم حامی

اما در مورد خصوصیات اخلاقی، تقریبا می‌توان حدس زد که زنان چه نوع مردانی را دوست دارند؛ مردانی که به احساسات همسران خود احترام بگذارند و وقتی زنان غمگین هستند آنها را درک کرده و عشق و علاقه خود را بیان کنند. اما جالب است بدانید در این تحقیق یکی از ویژگی‌های مرد ایده‌آل از نگاه زنان این است که مرد مرتب با مادرش تماس تلفنی داشته باشد و از او باخبر باشد! این گروه از مردان هم باید توانایی خندیدن و خنداندن را داشته باشند، هم بتوانند سنگ‌صبور همسران خود باشند و هم احساسات زنان را درک کنند و رمانتیک باشند. در این قسمت شاید بتوان یک نتیجه کلی گرفت: زنان به مردانی گرایش دارند که نقش حامی و پشتیبان و همراه آنها را به‌طور دائم و همراه با‌هم داشته باشند.

به خودتان نمره بدهید

در جدول زیر می‌توانید ۳۰ صفتی را که ۲۰۰۰ زن به‌عنوان صفات «مرد ایده‌آل» معرفی کرد‌ه‌اند بخوانید:

۱- قد حدود ۱۸۰ سانتی‌متر
۲- بدن ورزیده و عضلانی
۳- چشمان قهوه‌ای
۴- موهای کوتاه مشکی
۵- خوش‌لباس و علاقه‌مند به هماهنگ‌کردن لباس‌ها
۶- سیگار نکشد
۷- اعتیاد نداشته باشد
۸- شلوار جین، پیراهن مردانه آزاد و تی‌شرت یقه ۷ زیر آن بپوشد
۹- طی ۱۷ دقیقه بتواند کاملا حاضر شود
۱۰- با کلاس و باشخصیت باشد
۱۱- دوست داشته باشد صاحب فرزند شود
۱۲- ماهی ۱۰ میلیون‌تومان درآمد داشته باشد
۱۳- خرید کردن را دوست داشته باشد
۱۴- رژیم غذایی خاصی نداشته باشد (مثلا صرفا گیاه‌خوار نباشد)
۱۵- صورتش تمیز باشد
۱۶- از تماشای مجموعه‌های تلویزیونی فراری نباشد
۱۷- تماشای فوتبال را دوست داشته باشد
۱۸- دارای هیکل بیش از حد برجسته (الگوی بدنسازی) نباشد
۱۹- اتومبیل آئودی داشته باشد
۲۰- دارای تحصیلات دانشگاهی باشد
۲۱- درآمدش از همسرش بیشتر باشد
۲۲- بتواند شوخی کند و به شوخی‌های دیگران بخندد
۲۳- وقتی همسرش ناراحت است نسبت به این موضوع حساس باشد
۲۴- فقط وقتی به همسرش بگوید «دوستت دارم» که واقعا این احساس را داشته باشد
۲۵- اگر به زنی دیگر نگاه کرد آن را تکذیب نکند
۲۶- گواهینامه رانندگی داشته باشد
۲۷- شناکردن بلد باشد
۲۸- بتواند دوچرخه‌سواری کند
۲۹- بتواند پنچرگیری کند
۳۰- به طور منظم با مادرش تماس تلفنی داشته باشد و از حال او باخبر باشد.

نکته

پس از اعلام نتایج این پژوهش بیش از ۶۷۰۰ مرد در سایت شرکت به خودشان نمره دادند که مرور آن می‌تواند جالب باشد.

نمره بین یک تا ۵: ۴درصد
نمره بین ۶ تا ۱۰: ۵درصد
نمره بین ۱۱ تا ۱۵: ۱۶درصد
نمره بین ۱۶تا ۲۰: ۳۲درصد
نمره بین ۲۱ تا ۲۵: ۳۰درصد
نمره بین ۲۶ تا ۳۰: ۱۳درصد