در این پست عکسهای فراموش نشدنی از مکان های متروک به همراه تاریخچه کوچکی از آن عکس و مکان آورده شده است. شایان ذکر است در زیر هر عکس لینکی که از آن مکان عکس های بیشمار دیگری نیز وجود دارد آورده شده است.

برج خنک کننده I.M بلژیک

Image credits: brokenview

Image credits: Pippa Killi Nova

 این بخشی از یک برج خنک کننده در نیروگاه های قدیمی در Monceau، بلژیک می باشد. ساختار ترومپت مانند در وسط آب گرم به ساختاروارد می کند، جاییکه در آن سپس سرد می شود در حالی که از صدها فرورفتگی های کوچک بتن عبور می کند.

Kolmanskop، نامبیا

Image credits: Chris Gray

 Kolmanskop یک اقامتگاه کوچک در نامیبیا است که دراوایل ۱۹۰۰ رونق یافت زمانی که مهاجران آلمانی متوجه شدند که این منطقه غنی از الماس است. کاهش ثروت پس از جنگ جهانی اول ، همزمان با از بین رفتن الماس در این زمین هاسبب شد که در سال های ۱۹۵۰، این شهر به طور کامل ویران شود، و در حال حاضر تنها بازدیدکنندگان آن عکاسان و توریست ها هستند.

جنگل شناور۱۰۲  ساله در سیدنی، استرالیا

Image credits: Bruce Hood

این بدنه SS Ayrfield است، یک کشتی بخار بزرگ که بعد از جنگ جهانی دوم در خلیج Homebush ، استرالیا محکوم به نابودی بود. هنگامی که محوطه اوراق سازی بسته شد، این و چندین کشتی های دیگردر همان حالت باقی ماندند. در حال حاضر، آن به یک جنگل شناور زیبا و فراموش نشدنی تبدیل شده است که به عنوان یک مثال از ظرفیت طبیعت برای بقا است.

قلعه دریایی Maunsell ، انگلستان

Image credits: jelltecks

قلعه دریایی Maunsell در نزدیکی رودخانه Thames و Mersey در بریتانیا برای کمک به دفاع در برابر حملات بالقوه هوایی و دریایی آلمان ها در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد. پس از آن در سال ۱۹۵۰ از خدمت خارج شدو توسط مستاجران های مختلف جدید، از جمله اپراتورهای رادیویی دزدان دریایی تسخیر شد که ادعا می شود یک ایالت مستقل است.

آخرین خانه در جزیره هلند ، U.S.A

Image credits: baldeaglebluff

این خانه بخشی از یک بار نسبتا موفق در جزیره کوچک مستعمره در خلیج چساپیک در ایالات متحده بود. فرسایش سریع گل و سواحل گل و لای جزیره سبب شد که اتاق های کمتر و کمتری در این جزیره برای  زندگی کردن باقی بماند. این خانه یکی از آخرین خانه های برجای مانده روی جزیره هلند قبل از آن که در سال ۲۰۱۰ بطور کامل فرو ریخته شود، بود.

 Pripyat, Ukraine

Image credits: Barry Mangham

Image credits: castlemaineindependent.org

منطقه پریپیات در ۴ فوریه ۱۹۷۰ در اوکراین در نزدیکی مرز بلاروس به عنوان یکی از شهرهای هسته ای شوروی تاسیس شد. این مکان خانه بسیاری از کارگران نیروگاه هسته ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ منجر به فاجعه چرنوبیل شد، بود. پس از تخلیه، منطقه پریپیات شهر ارواح رادیواکتیو است که فقط می تواند از طریق تورهای راهنما بازدید شود.

خانه حزب کمونیست بلغارستان، بلغارستان

Image credits: Dimitar Kilkoff

مقر سابق حزب کمونیست بلغارستان همانطور که به عنوان وهم آور در بیرون ان به نظر می رسید در داخل آن نیز چنین است.. ساختمان بشقاب پرنده مانند ، از سال ۱۹۸۱ تا سال ۱۹۹۱ استفاده می شد، به زودی پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی رو به خرابی رفت. در حال حاضر یک شبح از گذشته خود است، هر چند برنامه هایی جهت بازسازی آن وجود دارد.

سرزمین رویای نارا، ژاپن

Image credits: suspiciousminds

این پارک رویایی  نارا ، با الهام از دیزنی لند، در سال ۱۹۶۱ افتتاح شد. با این حال،  در سال ۲۰۰۶ بسته شد. در حال حاضر آن یک قسمت محبوب برای کاشفان شهری است، هر چند نیروهای امنیتی هنوز هم گاهی در زمینه های گشت زنی و اعمال جریمه در آن به سر می برند.

جزیره خالی از سکنه در جنوب غربی فلوریدا، ایالات متحده آمریکا

Image credits: imgur.com

این ساختمان های کوچک گنبدی شکل در سال ۱۹۸۱ در کیپ رومانو در سواحل فلوریدا در ایالات متحده ساخته شدند. قبل از از بین رفتن،آنها در واقع خانه تابستانی باب لی تولید کننده نفت بودند. سرنوشت آنها هنوز هم نامشخص است.

آسیاب متروکه و رها شده، ایتالیا

Image credits: Dale Tennyson

این آسیاب در دره میلز در Sorrento، ایتالیا در سال ۱۸۶۶ رها شد. این آسیاب گندم را آسیاب می کرد، و یک کارخانه چوب بری در نزدیکی آن بود.

ایستگاه مرکزی میشیگان در دیترویت، ایالات متحده آمریکا

Image credits: Chris Luckhardt

 

Image credits: The New No. 2

ایستگاه مرکزی میشیگان در سال ۱۹۱۳ در دیترویت برای ایجاد یک مرکز حمل و نقل عمومی ساخته شده است. با این حال، چندین سهل انگاری و برنامه ریزی اشتباهی ، به کاهش تدریجی آن و بسته شدن آن در سال ۱۹۸۸ منجر شده است. سرنوشت این ساختمان هنوز در حال تصمیم گیری است، اما در این زمان، ایستگاه در چندین فیلم و موزیک ویدئو ها، از جمله فیلم امینم “۸ مایل” و موزیک ویدئو “زیبا” ظاهر شده است.

قایق بادبانی غرق شده، قطب جنوب

Image credits: ruschili.35photo.ru

این کشتی ارواح وهم آور Mar Sem Fim ، یک قایق بادبانی برزیلی است که در قطب جنوب در نزدیکی Ardley Cove غرق شده است.خدمه برزیلی آن را برای تهیه یک فیلم مستند گرفته بودند، اما بادهای قوی و دریاهای طوفانی خدمه را  به رها کردن کشتی مجبور کرد. هنوز بدنه آن که زیر آب یخ زده است سالم می باشد.

۱۳. The Haunting New Bedf.A.ord Orphuem, U.S

سالنجدید  Bedford Orphuem، فراموش نشدنی، ایالات متحده آمریکا

Image credits: Frank Grace

Bedord Orpheum جدید یک ساختمان تئاتر و سرگرمی قدیمی واقع در ماساچوست در ایالات متحده است که در سال ۱۹۱۲ باز و در سال ۱۹۵۹ بسته شده است – از آن به بعد، به عنوان ذخیره توتون و تنباکو استفاده می شود و به عنوان یک سوپر مارکت مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر، موسسه غیر انتفاعی Orph در تلاش برای جمع آوری پول برای احیای این ساختمان است.

ایستگاه متروکه قطار، آبخازیا، گرجستان

Image credits: Ilya Varlamov

این ایستگاه قطار در سوخومی، آبخازیا در طول جنگ در آبخازیا در سال ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ رها شد. اختلاف میان روسیه و گرجستان بر سر این منطقه باعث جدا شدن آن شده است. این ایستگاه زوال یافته برخی از شکوه سابق خود را در قالب کار گچ کاری پیچیده و مبلمان چوب ماهون حفظ کرده است.

خانه های چوبی رها شده، روسیه

Image credits: Andrew Qzmn

این ساختمان های زیبا بطور پیچیده ای تزئین شده هستند در نواحی عمیق جنگل های روسیه یافت می شوند، جاییکه دورافتادگی آنها کمک کرده است تا آنها نسبتا دست نخورده باقی بمانند.

شهر زیر آب SHICHENG ، چین

Image credits: china.org.cn

این شهر زیر آب باور نکردنی، به دام افتاده در زمان، ۱۳۴۱ سال قدمت دارد. SHICHENG ، و یا شهر شیر ، در استان ژجیانگ در شرق چین واقع شده است. در سال ۱۹۵۹ در طول ساخت و ساز ایستگاه برق آبی رودخانه Xin’an غوطه ور شد.آب شهر را در برابر باد و فرسایش باران محافظت کرده است ، بنابراین در زیر آب مهر و موم شده و در شرایط نسبتا خوب باقی مانده است.

سالن ایستگاه مترو رها شده در نیویورک، ایالات متحده آمریکا

Image credits: John Paul Palescandolo & Eric Kazmirek

این ایستگاه متروکه به زیبایی طراحی شده است در زیر تالار شهر در شهر نیویورک قرار دارد. بخاطر موقعیت آن، توجه زیادی به طراحی آن شده است، اما ایستگاه های نزدیک آن اطمینان می دادند که این یکی هرگز به مقدار قابل توجهی ترافیک دریافت نمی کند، و طرح های منحنی آن ، آن را برای استفاده برای قطارهای جدیدتر نا امن می کند. این ایستگاه در سال ۱۹۴۵ بسته شد و به دلیل نگرانی های امنیتی، به طور کلی بسته باقی می ماند، به غیر از تورهای منحصر به فرد گاه به گاه.

هتل سالتو ، کلمبیا

Image credits: astrophysicistkev

هتل د سالتو در سال ۱۹۲۸ در نزدیکی آبشار Tequendema برای خدمت به گردشگرانی در ارتفاع ۱۵۷ متر طول آبشار می آمدند در کلمبیا افتتاح. این هتل در اوایل دهه۹۰ پس از آنکه علاقه به آبشار کاهش یافت، بسته شد. با این حال، در سال ۲۰۱۲، این سایت به موزه تبدیل شد.

تونل مترو رها شده در کیف، اوکراین

Image credits: general-kosmosa.livejournal.com

این تصویر از یک تونل مترو رها شده در سیستم مترو در زیر کیف، اوکراین گرفته شده است. بسیاری از تونل ها تا حدی دچار آب گرفتگی شده، و طاقدیس از سقف آویزان می باشد.

بیمارستان نظامی Beelitz ، آلمان

Image credits: Michis Bilder

Image credits: d.r.i.p.

این تصاویر وهم آور بخشی از مجموعه بیمارستان Beelitz-Heilstätten در Beelitz، آلمان است. این مجموعه بزرگ در دهه های پایانی ۱۸۰۰میلادی ساخته شد و به آدولف هیتلر که در نبرد Somme در سال ۱۹۱۶ متحمل زخم پا شده بود کمک کرد نیروی خود را بازیابد. بخش هایی از این مجموعه در عمل باقی مانده است، اما بیشتر آن پس از آن که شوروی بیمارستان را در سال ۱۹۹۵ ترک کرد، رها شده است.

 منبع: اختصاصی www.weare.ir