دختران جوان و نوجوان علاقه زیادی دارند تا در مهمانی ها، لباس­های مد روز و گرانقیمت بپوشند تا جلب نظر کنند.  با این حال یک دختر نوجوان کانادایی تصمیم گرفته است تا به جای آنکه صدها دلار پول برای لباس های خود خرج کند، از کرباس و الیاف ارزان قیمت استفاده کند و پول جمع آوری شده را برای یک یتیم خانه در فیلیپین هزینه کند.

کورتنی بریچ، دختر کانادایی مبتکر این کار، برای آنکه بتواند مبلغ ۱۰ هزار دلار برای کمک به کودکان بی سرپرست کانادایی جمع­آوری کند، سایت http://www.courtneysburlapgrad.ca/index.php را راه اندازی کرده است. وی تا کنون توانسته است ۷۵۰۰ دلار برای این منظور جمع کند.

ایده این کار زمانی که وی به همراه مادرش برای خرید یک لباس مهمانی به بوتیک محلی رفته بود به ذهنش خطور کرد. هنگامی که یک لباس ویژه ۷۰۰ دلاری برای مهمانی یافت و از مادرش در مورد زیبایی آن پرسید، مادرش جواب داد با هر لباسی زیبا است، حتی اگر کیسه زباله و یا گونی سیب زمینی نیز بپوشی زیبا خواهی بود!

بنابراین وی تصمیم گرفت به جای آنکه پول برای لباس بدهد، لباس­های ارزان قیمت بپوشد و مبلغ صرفه جویی را برای کودکان بی سرپرست خرج کند. خود وی می گوید: انسان باید لباسی بپوشد که برای دیگران مفید باشد!

وی در نهایت برای آن مهمانی، از گونی لباسی برای خود تهیه کرد. علاوه بر این برای جشن فارغ­التحصیلی خود الیاف کرباسی را با قیمت ۳ دلار خریداری کرد و از دوست خود که در رشته طراحی لباس درس می خواند خواست تا لباسی را به این منظور طراحی کند. شما نیز اگر به خرید لباس دوخته شده از الیاف کرباس و کمک به طرح وی علاقمندید می توانید به سایت وی مراجعه کنید.

دختر زیبا با لباس گونی دختر زیبا با لباس گونی