موارد زایمان در اماکن متفرقه و در شرایط غیرمنتظره از جمله اخبار رسانه ها است. در سال ۲۰۱۲ نیز شمار این گونه زایمان ها اندک نبوده که در این مطلب نگاهی به چند مورد خواهیم داشت.

نوزاد

باغ وحش

باغ وحش گیفیرد نیویورک در اوایل دسامبر شاهد یک زایمان غیرمنتظره بود. مادری باردار به کمک لیز اسمیت یکی از کارکنان این باغ وحش که از تجربه کمک به زایمان بسیاری از حیوانات بهره مند بود توانست نوزادش را صحیح و سالم به دنیا بیاورد. مادر و نوزاد سپس عازم بیمارستان شدند.

مترو

واگن ها و نیز ایستگاه های مترو از جمله اماکنی هستند که موارد زایمان های غیرمنتظره در آنها نادر نیست. یک زن آمریکایی در واگن یک قطار مترو شهر فیلادلفیا نوزاد پسری را به دنیا آورد. پس از زایمان ، وی به همراه نوزادش در اولین ایستگاه پیاده شد و نزد یک پلیس رفت تا از او کمک بخواهد.

همچنین سکوی ایستگاه مترو دومسنیل شهر پاریس شاهد زایمان یک زن باردار در ماه سپتامبر بود که پس از زایمان توسط ماموران امداد به بیمارستان انتقال یافت.

تاکسی

در هفتم ژوئن یک زن آمریکایی در صندلی عقب یک تاکسی یکی از دوقلوهایش را به دنیا آورد و دیگری در آمبولانسی که وی را به بیمارستان منتقل می کرد، متولد شد.

هواپیما

ابوسالوم کوچولو در پرواز بین آتلانتا آمریکا و داکار سنگال در میان هلهله شادی و دست زدن های مسافران و خدمه پرواز که از چنین واقعه ای هیجان زده شده بودند، متولد شد.

راهرو بازداشتگاه

یک زن ۲۹ ساله آمریکایی که به دلیل مستی در ملاعام بازداشت شده بود هنگام رفتن به سلول بازداشتگاه در داخل راهرو یک نوزاد دختر را به دنیا آورد.

وسط خیابان

در ۹ ژوئیه یک زن جوان چینی وسط خیابان دچار درد زایمان شد و فرزندش را به دنیا آورد. فقط چند عابر وظیفه شناس توقف کرده تا به وی در زایمانش کمک کنند.

پارکینگ مرکز تجاری

کیم لیتون فرصت رفتن به بیمارستان را نیافت و در پارکینگ یک مرکز تجاری ایالت ویسکانسین فارغ شد. خوشبختانه مادرش درکنار او بود و در زایمانش کمک کرد. کیم نام مرکز تجاری “ایدن” را روی نوزادش گذاشت.