روابط عمومی فرمانداری شمیرانات نتیجه بازرسی از واحد های صنفی منطقه در طی ۱۵ روز را در جراید اعلام کرده است. ماحصل آنکه ۲۷۸ واحد صنفی متخلف و ۲۱۲ واحد غیر متخلف(!) شناخته شده اند.
البته ما در اینجا ماشین حساب نداریم. یک چرتکه داشتیم که مش رجب آن را سر به نیست کرد و استدلالش هم این بود که، در دوره پیشرفت تکنولوژی، استفاده از چرتکه خوبیت ندارد! فلذا همینجور سرانگشتی حساب کردیم و معلوم شد که در همین جمع ۴۹۰ نفری تعداد افراد متخلف ۶۶ تا از افراد غیرمتخلف بیشتر است. و این روند رو به رشد افراد غیرمتخلف البته مایه بسی خوشوقتی است!
«حرف حساب» امروز ما البته همین بود که عرض شد. اما چون امروز، بر خلاف روزهای قبل، جای ما از مطلب ما بیشتر شده، لذا محض خالی نبودن عریضه، چند کلمه دیگر هم عرض کنم و مرخص شوم: همانطور که خوانندگان عزیز می دانند، از نظر فرمانداری، صنوف بر دو دسته اند: یا خلاف می کنند که اسمشان می شود آدم متخلف، یا خلاف نمی کنند که اسمشان می شود آدم غیر متخلف!! یعنی از نظر آنها، اصل بر خلاف است حتی اگر خلافش ثابت شود!
یاش به خیر. ما یک همشهری داشتیم که روی گردنش چندتا غده بود و مردم به او میگفتند «دوستعلی غدد!» برای اینکه از زخم زبان مردم در امان بماند، غده هایش را عمل کرد. بعد از عمل به او می گفتند:«دوستعلی بی غدد!». فرمانداری هم هرچه باشد از همین مردم است.

گل اقا

پنجشنبه ۱۳۶۶/۸/۲۸

کاریکاتور گل آقا

دیگر مطالب گذشته  سایت WeAre.ir در مورد «گل آقا» را از اینجا ببینید.