با پیشرفت تکنولوژی و ورود نسل جدید گوشی های هوشمند به زندگی انسانها و فراگیر شدن اینترنت، شاهد رشد روزافزون پست الکترونیک یا همان ایمیل (Email) در قبال دیگر راه های ارتباطی هستیم. امروز (همین امروز) کاربران اینترنت در قبال استفاده از ایمیل به چند دسته تقسیم می شوند:

  1. کسانی که هنوز به ایمیل اعتقادی ندارند و تاکنون نیز به فکر راه اندازی صندوق پست الکترونیکی برای خود نبود اند. شاید وقت آن باشد که این عزیزان خود را برای آینده آماده تر کنند.
  2. کسانی که هفتگی یا ماهانه ایمیل خود را چک می کنند. این عزیزان برای سرگرمی، آموزش و یا کارهای ضروری خود از ایمیل استفاده می کنند.
  3. کسانی که روزانه ایمیل خود را چک می کنند. کاربران شبکه های اجتماعی، دانشجویان و … در این دسته قرار می گیرند.
  4. کسانی که لحظه ای ایمیل خود را چک می کنند. معتادان اینترنتی، وب مسترها، فعالان شبکه های اجتماعی و …

چک کردن ایمیل با گوشی هوشمند

دسته های اول تا سوم مشکلی با چک کردن ایمیل خود ندارند اما راهکار امروز ما برای افراد گروه چهارم است. اگر شما نیز مانند من مجبور به چک کردن لحظه ای ایمیل خود هستید پس دست به کار شوید:
در گوشی های هوشمند (ما از گوشی های آندرویدی صحبت می کنیم، در ویندوز موبایل ها نیز مراحل تا حدودی مشابه می باشد) بصورت پیشفرض سه روش برای چک کردن ایمیل پیش روی شماست:

  1. استفاده از مرورگر گوشی
  2. استفاده از اپلیکیشن جیمیل که به صورت پشفرض بر روی گوشی ها آندرویدی نصب است
  3. استفاده از اپلیکیشن Email که بصورت پیشفرض نصب است

اما چگونه در هر لحظه از دریافت ایمیل باخبر شویم؟

تنها کافی است در اپلیکیشن Email، ایمیل خود را وارد کنید.

اپلیکیشن ایمیل در آندروید

بعد از تنظیمات (که بصورت اتوماتیک انجام می شود) در برنامه بر روی Account Setting کلیک کرده و گزینه Inbox Check Frequency را بر روی عدد دلخواه قرار دهید (در اینجا ما هر ۱۵ دقیقه را انتخاب کرده ایم)

تنظیمات ایمیل در گوشی

همچنین گزینه Email Notification را فعال کرده و از گزینه Select Ringtone و Vibrate برای سفارشی سازی تنظیمات باخبر سازی استفاده کنید.
اکنون گوشی هر ۱۵ دقیقه اینباکس شما را چک کرده و شما را از ایمیل های جدید باخبر خواهد ساخت. نکته جالب توجه اینکه در حالت عادی تصاویر لود نمی شوند و فقط نوشته ها بارگذاری می شوند. از این جهت پهنای باند بسیار کمی مصرف خواهد کرد به حدی که قابل صرف نظر است.