خانه ای به شکل توالت

یکی از این معماری های منحصر به فرد خانه ای به شکل توالت است که در سال ۲۰۰۷ به مناسبت جلسه افتتاحیه انجمن جهانی توالت توسط Sim Jae-Duck ساخته شده است. این خانه از فولاد، بتن و شیشه ساخته شده و دیوار های این ساختمان از شیشه است و به گونه ای ساخته شده که کسانی که در رابطه با حفظ حریم خصوصی نگران هستند می توانند با لمس یک دکمه دیوار را مات کنند. همچنین این خانه دارای یک بالکن بر روی سقف است که توسط یک راه پله در دسترس است و مجهز به تکنولوژی برداشت آب باران است.

خانه ای ه شکل توالت

توالت

خانه توالتی

خانه ای به شکل صدف ناتیلوس

این خانه فوق العاده زیبا در مکزیکو سیتی واقع شده است. اگرچه خانه های زیادی در سراسر جهان وجود دارد که از طبیعت الهام گرفته شده اما این اولین باری است که از طبیت دریا استفاده شده است. این خانه از دو پوسته مجزا ساخته شده و به شکل صدف حلزون ناتیلوس است. از جمله ویژگی های این خانه طراحی فرش با چمن است، و همچنین مهمانان و ساکنان منزل را از طریق مسیرهای سنگ فرش شده به مناطق مختلف خانه راهنمایی می کند. دیوار شیشه ای رنگارنگ و طراحی حمام احساس بودن در ساحل را برای هرکسی تداعی می کند. علاوه بر ظاهر و طراحی غیر معمول این خانه ضد زلزله بودن آن نیز از دیگر ویژگی های آن است.

خانه

صدف ناتیلوس

خانه صدفی

خانه صدفی

حمام

خانه صدفی

خانه صدفی

خانه صدفی

خانه ای با الهام از کارتن های عصر حجر

این خانه سنگی در وسط کوه فیف (Fafe) در پرتغال در مزرعه باد ساخته شده است. ساختار اصلی این خانهاز دو سنگ گرانیت غول پیکر همراه با بتن ساخته شده است. این خانه با الهام از کارتن عصر حجر ساخته شده است. این طراحی غیر معمول باعث جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان شده است.

خانه سنگی

خانه سنگی

خانه سنگی