در گذشته هتل به معنی جایی که مسافر قرار است پس از بازدید از مکان های دیدنی و خاص شهر در آن استراحت کند معنی می شد. اما حالا همه چیز تغییر کرده است. تعداد هتل هایی که به همان روش و طرز فکر سنتی اداره می شوند بسیار زیاد شده است، حالا هتل هایی برنده ی مشتری ها هستند که ایده ای نو در چنته دارند یا خدمتی جدید ارائه میدهند و یا اینکه خدمات را به شیوه ای جدید ارائه می دهند. در سال های اخیر هتلها از حالت مکانی صرف برای استراحت خارج شده اند و جزئی از روند مسافرت و یکی از مکان های مسافرتی مسافر شده اند که باید در لیست مکان های دیدنی شهر یا کشور مورد نظر مسافر قرار بگیرد. هتل های بزرگ از هیچ اقدامی جهت تحقق بخشیدن به این ایده فروگذاری نمی کنند.

تا اینجا (۲۰۱۵) ما عادت داشته ایم ربات ها را در جاهایی سر کار ببینیم که در توان نیروی بدنی انسان نیست (کوره ها با دمای بالا، سیارات خیلی گرم یا خیلی سرد، در اعماق زمین، دریا و …

 مدتهاست که چشم بادامی ها سخت در حال تلاش اند که این قاعده را عوض کنند.

در ساخت ربات های شبیه ساز انسان همیشه این دغدغه مطرح بوده که به مقام و منزلت انسان توهین نشود و یا اینکه تداخل و مشکلی در روابط با انسان ها نداشته باشند.

یک شرکت خصوصی چینی در سال ۲۰۱۲ شبیه ترین ربات انسان نما را رونمایی کرد. این ربات به صورت کامل از یک زن شبیه سازی شده بود که توانایی این را داشت که تمام حرکات یک زن را تقلید کند همراه با تمامی اندام های جنسی، که با اعتراض گروه های انسانی مختلف از جمله گروه های مدافع حقوق زن مانع تولید انبوه آن شدند. آنها معتقد بودند که این یک سواستفاده و تجاوزی بزرگ به مقام زن و تضعیف بنیان خانواده است.

پس از ساخت ربات زن هوشمند توسط چین، در سال ۲۰۱۲ که صدای خیلی ها را در آورد. این بار ژاپنی ها دست به اقدامی جسورانه تر( و البته با رعایت تمامی اصول اخلاقی و انسانی) زده اند.

 

ربات های فوق هوشمند

اولین هتل تمام رباتیک جهان با رعایت تمامی قوانین بین المللی هتلداری در ژاپن به زودی آغاز به کار می کند.

به گفته رئیس هتل، استفاده از رباتها در این سطح، جدی ترین تلاش بشر برای دستیابی به نهایت بهره وری از طریق فن آوری در زندگی روزمره است.

خانم های هتلدار که به چندین زبان زنده ی دنیا مسلط هستند، به همراه یک دایناسور بد قیافه و خوش اخلاق با فن بیان بالا که مسئول اطلاعات است، و ربات های بار بر که توانایی حمل بار سنگین را دارند و ده ها ربات با هوش مصنوعی قوی، در هتل فوق مدرن Henn-NA  پذیرای شما هستند.

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-21-728x486

 

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-3-728x486

 

 

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-4-728x486

 

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-5-728x486

از گرمایش و سرمایش اتاق و حرکت پرده ها گرفته تا تنظیم دمای آب حمام همگی به صورت الکترونیکی انجام می شود.

در بیرون این هتل هم ربات های دربان علاوه بر خوشامدگویی به مسافران، به امواج رادیویی قویی مجهز هستند و مراقبند که مسافران هنگام عبور از خیابان به مشکل بر نخورند.

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-6-728x486

 

Japan-Henn-na-Hotel-is-run-by-robots-7-728x486

 

 

به هر حال این اقدام مسئولان Henn-NA می تواند قدم بزرگی در علم رباتیک و بیرون کشاندن ربات ها از آزمایشگاهها باشد و همینطور می تواند  توریست های زیادی را به ژاپن و مشتریان زیادی را برای خود جذب کند. هرچند که این هتل با هر میزان درآمد که داشته باشد تا مدتها باید هزینه های سنگین ساخت ربات هایی با این سطح از هوشمندی و هوشیاری را جبران کند.