بسیاری بر این باورند که گروه خونی افراد در شکل گیری شخصیت آن ها بسیار موثر است. از جمله در کشور ژاپن مردم عقیده دارند که گروه خونی در تعیین شغل و نتیجه ازدواج اهمیت دارد. در کشور های غربی نیز به این موضوع اهمیت زیادی می دهند. جالب است بدانید در جنگ جهانی دوم در ژاپن سربازان را بر اساس گروه خونی شان در دسته های متفاوت قرار می دادند. این نظریه در نهایت برای هر گروه خونی ویژگی های خاص را تعیین می کند

گروه خونی O:

افراد این گروه خونی از لحاظ روانشناسی و شخصیتی افرادی سالم و اجتماعی بوده، اکثرا تمایل به خوردن غذاهای گوشتی و میوه ها دارند و میل چندانی به گروه غلات ندارند. چنین افرادی می توانند سیاستمدار، وزیر، سرمایه گذار یا ورزشکار خوبی باشند.

گروه خونی  A:

این گروه دومین رتبه را از لحاظ فراوانی به خود اختصاص می دهند. این افراد توانایی بیستری برای مقابل با بیماری های عفونی دارند. چنین افرادی بیشتر به غلات و کمتر به گوشت علاقه دارند. افرادی عموما خوشبین هستند و در کارهای گروهی سازمان دهنده مطیع و در عین حال نیرومند، انعطاف پذیر؛ تو دار و بدون اعمال خشونت هستند و برای کارهای حسابداری، امور اقتصادی و مالی، برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر و نویسندگی شایسته هستند.

گروه خونی B:

افراد این گروه خونی اکثرا علاقه مند به محصولات لبنی و گوشتی هستند و به طور کلی به محصولات کشاورزی نیز تمایل دارند. این افرادبه خوبی خود را با شرایط گوناگون وفق می دهند و افرادی رک، حساس، دارای پشتکار، ناشکیبا و غیر قابل پیش بینی هستند، و رازدار خوبی نیستند.

این افراد می توانند نویسنده، روزنامه نگار، مجری، بازیکن گلف و آرایشگر خوبی باشند.

گروه خونی AB:

چنین افرادی دارای ویژگی های مابین دو گروه A  و B هستند. این گروه به انواع غذاها گرایش دارند. در بیشتر شرایط و موقعیت های پیچیده صحبت خود را به آرامی می گویند. افرادی منطقی، حسابگر، صادق، محافظه کار و روراست هستند. اگر عصبانی شوند به راحتی کسی را نمی بخشند. چنین افرادی برای مدیریت، قضاوت و نمایندگی، کارمندی و کارفرمایی هر دو مناسب هستند.

برگرفته از کتاب “شما کی هستید”(تست های شخصیت) ترجمه و تالیف منصور احمدی