نتیجه مسابقه عکاسی National Geographic در این سال واقعا استثنایی است. این عکس ها از بین ۱۷۰۰۰ عکس در سرتاسر جهان در زمینه های مختلف از جمله پرتره، فضای باز، حس مکان و همچنین عکس های فوری است. این رقابت در ۲۷ امین سال برگزاری خود است و عکاسان حرفه ای و آماتور برای ارسال عکس واجد شرایط هستند.

برنده اول Anuar Patjane Floriuk است که به خاطر عکاسی زیر آب از نزدیک شدن یک نهنگ کوهان دار به غواصان موفق به کسب این جایزه شد. این عکس در یکی از جزایر سواحل غربی مکزیک گرفته شده است. جایزه بزرگ نفر اول یک سفر عکاسی هشت روزه نشنال جغرافی به کاستاریکا و کانال پاناما برای دو نفر است. Floriuk در مود عکس خود می گوید که ” من مشغول عکاسی از سر نهنگ بودم که به یکباره او شروع به شنا کرد و به سمت بقیه اعضای تیم غواصی کرد. اعضای تیم فضا را برای حضور نهنگ و بچه او ایجاد کردند و من فقط در لحظه ای که جریان و ترکیب مناسب به نظر می رسید کلیک کردم”.

برنده اول: نهنگ نجوا کن

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-8

غواصی با نهنگ کوهان دارد و نوزاد تازه متولد شده او، در حالی که آنها در اطراف Roca Partida در حال پرسه زدن هستند، سواحل غربی مکزیک.

برنده دوم: کارگران شنی

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-7

محل کار کارگران در شن است که پوشیده از گرد و غبار است. سه کارگر که از پنجره غبار گرفته به محل کار خود نگاه می کنند. این عکس در Chittagong بنگلادش گرفته شده است. (عکاس: فیصل عظیم)

برنده سوم: مسابقه شتر سواری

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-6

شتر سواری به عنوان یکی از بهترین تفریحات در عمان شناخته می شود. یک نمایش سنتی از مسابقه شتر سواری بین دو شتر که توسط مردان مجرب کنترل می شوند. شتر سریعتر بازنده است به طوری که آنها باید شتر خود را در حین مسابقه در همان سرعت و مسیر اولیه نگه دارند.هدف از این مسابقه نشان دادن زیبایی ها و قدرت شتر عرب و همچنین مهارت شتر سواران است. (عکاس: احمد توکی)

برنده شایسته: یک شب در Deadvlei

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-3

شب قبل از بازگشت به ویندهوک، ما چند ساعتی را در Deadvlei به سر بردیم. ماه به اندازه کافی برای نشان دادن تپه های شنی در فواصل دور روشن بود، اما آسمان هنوز هم به اندازه کافی برای نشان دادن کهکشان راه شیری و ابرهای ماژلانی تاریک بود. (عکاس: بت مک کارلی)

برنده شایسته: اردک فریبنده

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-10

دو پسر در حال تلاش برای گرفتن اردک در جریان آبشار نونگ خای استان، تایلند. (عکاس: سارا واوترز)

برنده شایسته: رومانی، سرزمین افسانه ها

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-4

جنگل های سفید در بالای روستای Pestera. (عکاس: ادوارد گات اسکو)

برنده شایسته: مردم کوهستانی اسکاتلند

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-9

ساختن یونجه خشک سنتی در لهستان. بسیاری از مردم همچنان به استفاده از داس و چنگال یونجه ها را مرتب می کنند. (عکاس: Bartłomiej Jurecki)

برنده شایسته: کرگدن سفید

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-2

شب قبل از این عکس، تمام طول روز برای گرفتن یک عکس خوب از کرگدن سفید که یک گونه در معرض خطر است تلاش کردیم. با دقت و به طور دزدکی از میان چمن های حرکت می کردیم و فاصله ۳۰ فوتی خود را برای حفظ امنیت آنها رعایت می کردیم. اما هیچ امیدواری حاصل نشد. صبح در حالی از خواب بیدار شدم که سه کرگدن در مقابل من در حال چرا بودند. پناهگاه کرگدن ها Ziwa. (عکاس: استیفن بروب)

برنده شایسته: Kushti، کشتی هند

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-1

Kushti شکل سنتی کشتی هند است. کشتی گیران با پوشیدن تنها یک لنگ وارد گودالی از خاک رس که اغلب با نمک، لیمو و روغن مخلوط شده می شوند. در پایان بازی کشتی گیران در کنار دیواری در گوشه میدان استراحت می کنند و برای جلوگیری از سرما خوردگی سر و بدن خود را با خاک می پوشانند. (عکاس: آلن شرودر)

برنده شایسته: سونا در آسمان

national-geographic-traveler-photo-contest-2015-5

سونا در ارتفاع ۲۸۰۰ متری در قلب دولومیت، کوه های آلپ شرقی در ایتالیا. (عکاس: استفانو زاردینی)