تاکنون در خصوص حاملگی و بارداری مطالب بسیار زیادی در سایت وزینWeAre.ir خدمت خوانندگان محترم و همیشگی مان آورده ایم. در اینجا برخی از این مطالب را بر می شماریم:

در این پست به ۱۰ مورد از سوالات و یا مواردی که نباید به یک زن حامله گفت، می پردازیم.

۱.آیا شما برای بارداری تلاش کردید / آیا برای اینکار برنامه ای دارید؟” من نمی دانم که دقیقا چه بخشی از جامعه این را خوب می داند تا این نوع از سوالات را بپرسد، اما این نوع سوال می توانند بصورت سوالات دیگر ترجمه شوند مثلا “آیا رابطه جنسی به طور منظم دارید؟ آیا شما از وسایل جلوگیری استفاده می کنید؟ آیا شما یک درک پایه ای از سیستم تولید مثل انسان دارید؟ “که همگی  اینهابه طور کامل و آشکاری غیر قابل قبول هستند.

۲. “آیا من می توانم شکم شما را لمس کنم؟” آیا شما می خواهید دست تان گاز گرفته شود؟ آیا حافظه تان را از دست داده اید؟ آیا عبارت ” حریم خصوصی” هیچ معنایی برای شما دارد؟ به جهنم که نه، شما نمی توانید شکم مرا لمس کنید.

 ۳.”آیا مطمئنید که فقط یک بچه در آنجا وجود دارد؟” واقعا توهین آمیز است.

 ۴.“وای! شما هنوز هم می توانید راه بروید! “ فرد خودش از تمام مسیر در این ۳۳ هفته آگاه است نیازی به بادآوری شما نیست که چه مسیر سختی در انتها در پیش رو دارد و خیلی از کارها در نشتن، راه رفتن و ایستادن مثل سابق نمی تواند انجام دهد.

۵. “آیا شما می خواهید زایمان طبیعی داشته باشید، درست است؟” یادم نمیاد نظر شما را در این خصوص خواسته باشم. اما باشه حتما تمام تلاشم را میکنم تا آنچه شما مد نظرتان هست انجام بدهم.

 ۶.”آیا این کار برای شما واقعا سخت نیست در حالی که شما باردار هستید؟ آیا نباید به استراحت بپردازید؟”بــــــــــــــــــــــــله. این سخت است. حتما مرا  می کشد. احساس می کنم وحشتناک و افتضاح  است. اما همه ما از نظر مالی به اندازه کافی تامین نیستیم که در هنگام بارداری کاملا کارمان را رها کنیم و به استراحت بپردازیم. فرد خودش هم می داند اما چه کند زندگی ناعادلانست باید کار کرد.

۷. “شما می دانید، ____ برای کودک بد است.” (* وارد کردن داستان های ترسناک در مورد همه چیز در اینجا *) قهوه، نوشابه، رنگ مو، مک دونالد، پیتزا،  لاک پاک کن، ساندویچ، ایستاده بیش از حد طولانی، نشستن بیش از حد طولانی، چای سبز، ورزش، ورزش نکردن، و غیره و غیره و غیره. ظاهرا همه این چیزها مرا تبدیل به یک مادر وحشتناک  می کند چون در حال حاضر من از تقریبا همه چیز در این سیاره پرهیز نمی کنم.

۸.”آیا شما در تغذیه با شیر مادر برنامه ریزی دارید؟” این یک امر شخصی است و هر مادری دوست دارد به نوزادش شیر بدهد باید شرایط را در نظر گرفت شرایط را سنجید به دیگران چه.

۹.”رفتار شما کاملا هورمونی هست!” خوب، شاید من الان فقط یک کمی دیوانه / نالان / عصبی باشم ، اما این نشان نمی دهد که  افکار و احساسات من باطل هستند، و یا به این معنی است که چیزی مهم نیستند. رفتار های یک زن حامله نیز توام با منطق و احساسات می باشد و صرفا هورمونی نی باشد.

۱۰. “من فکر کردم شما بچه نمی خواستید!” هر آدم در موقعیت های مختلف زندگی نگرش متفاوتی دارد. اما در خصوص این سوال تشکر ویژه از شما که به من یادآور شدید که حتی از خوردن یک قرص هم ناتوان هستم.

برخی از مطالب دیگر برای مطالعه بیشتر در ادامه آورده شده است.