دیدن این مطلب به کسانی که مشکل قلبی دارند و یا دوستانی که روحیه لطیف و ناسازگار با تصاویر دردآور دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ابن مطلب حاوی تصاویری است از ۱۰ کودک که تحت شرایط عجیب و غریبی متولد شده اند، کودکانی که به نوعی اختلال در طبیعت را می توان در آنها دید. از همین رهگذر از همه خوانندگان سایت WeAre.ir بخاطر این مطلب دردآور عذرخواهی می کنم، هدف تنها اطلاع رسانی بوده است.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (11)

کودکی با دو صورت
یک اختلال بسیار نادر مادرزادی که به موجب آن بخش یا تمامی صورت در سر تکرار می شود. این شرایط پزشکی را Diprosopus می نامند. هر چند که پدر و مادر، لالی (lali) را هدیه خداوندی می نامند.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (12)

کودک یک چشم
نقص مادرزادی و عدم موفقیت جنین برای تقسیم حفره جلو به دو حفره برای چشم و در نتیجه ایجاد تنها یک چشم در جنین، دلیل بروز این شرایط بوده است. این نوزاد عملا فاقد بینی کاربردی است. این عارضه را Cyclopia می نامند.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (6)

کودکی با دو سر
Craniopagus parasiticus یکی مورد از شرایط حاد پزشکی است که در آن یکی از دوقولها رشد کامل نمی کند و بافت های آن توسعه نمی یابد. تنها ۱۰ مورد گزارش مستند از این نوع وضعیت پزشکی، ثبت رسمی شده است. هر چند که بیش از ۸۰ مورد نیز در پرونده های مختلف وجود دارد و از این میان تنها ۳ مورد جان سالم بدرد برده اند.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (7)

کودک ببر نما
در مارس ۲۰۱۰ در ایالتی از پاکستان نوزادی بدنیا آمد که پوستی شبیه ببر داشت. پزشکان شانس زنده ماندن او را ۱۰ درصد اعلام کردند و از اصطلاح Harlequin-type ichthyosis برای وی استفاده کردند با این توصیف که پوست مبتلایان به این بیماری حساسیت بسیار شدیدی در مقابل ورود باکتری به بدنشان دارند. آخرین مورد از این بیماری در سال ۱۷۰۰ گزارش شده بود. (نمی دونم این پسر زنده موند یا نه.. تو مقاله اشاره ای بهش نشده بود)

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (4)

کودکی با قلب بیرونی
این کودک در سال ۲۰۰۹ در حالی بدنیا آمد که قلبش بیرون از بدنش بود. این بیماری را نقص Ectopia Cordis می خوانند. در رایج ترین شکل آن، قلب با کمی برجستگی در خارج از قفسه سینه بیرون می زند. هر چند مواردی از قرارگیری قلب در گردن و یا حفره شکمی نیز گزارش شده است.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (9)

کودک یا قورباغه (عذرخواهی بابت این عنوان – حفظ امانت از طرف مترجم)
شرایط وی را در تصویر می بینید. تنها یادآور می شوم که این کودک از یک اختلال جمجمه بنام Anencephaly رنج می برد. این اختلال به دلیل نقص در لوله عصبی در زمانی که پایان جمجمه (سر) و لوله عصبی به صورت کامل بسته نشوند رخ می دهد. این کودک فاقد عضو جلویی مغز که مسئول تفکر و شناخت است می باشد. (در مورد این عارضه و شرایط نوزادان مبتلا به آن اطلاعات وسیعی منتشر شده است اما من دوست ندارم بنویسم… اعصابم رو خورد کرد- اگر علاقمند بودید بفرمایید ذیلا توضیح داده می شود)

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (10)

کودکی با دو آلت تناسلی
حالتی است که در آن نوزاد متولد شده دارای دو آلت تناسلی است. این اختلال را Diphallia می نامند. تنها ۱۰۰۰ مورد از این نوع اختلال تاکنون گزارش شده است.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (5)

کودکی با اندام های مختلف
Polymelia نوعی اختلال پزشکی است که در ان نوزاد متولده دارای دست و پا به تعداد بیش از حد معمول است.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (1)

کوچکترین نوزاد انسان (۲۱ هفته و ۶ روز)
در ۲۴ اکتبر ۲۰۰۶، آمیلیا تیلور بدنیا آمد در حالی که تنها ۲۱ هفته و شش روز داشت. تمامی شرایط پزشکی وی طبیعی بود به طوری که بیمارستان قصد مرخص کردن مادر و نوزاد را داست اما یک روز صبر کردند. مادرش گفت: “یک روز دیگر هم صبر کنید، من افتخار می کنم امیلیا سالم و شاد است”

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (2)

بزرگترین نوزاد جهان
بزرگترین نوزاد جهان زایمانی طبیعی داشت اما بعد از ۶ ماه به وزن ۲۰ کیلوگرم رسید و تنها چیزی که همگان می دانند این است که او علاقه شدیدی به خوردن دارد. پزشکان هیچگاه دلیل این اختلال در خوردن را پیدا نکرده اند. با افتخار او یک ایرانی است.

10 تولد عجیب و غیر معمول جهان - شرایط حاد پزشکی (8)

این مطلب را نیز از دست ندهید: