اخطار: خواندن این مطلب برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب نمی باشد. لذا اگر سن شما کمتر از ۱۸ سال است لطفا این صفحه را ببندید.

اختلالات غیر معمولی وجود دارد که می تواند به سرعت و گاهی عمیقا با زندگی جنسی انسان تداخل ایجاد کند این حال، اغلب به ندرت به اطلاع عموم رسانیده می شود. در ادامه به بررسی ۱۰ اختلال نادر مربوط به جنس و جنسیت خواهیم پرداخت. عزیزان همراه  همیشگی سایت WeAre.ir، لازم به ذکر است که هدف بررسی بیماری های وابسته به جنس و جنسی نیست چرا که آنها به اختلال در کروموزوم های جنسی مرتبط است. مشکلات جنسی می تواند زندگی جنسی را غیر ممکن سازد، از مقاربت از هر جهت جلوگیری می کند و یا حتی نیاز به مراقبت های پزشکی اورژانسی دارند ، تا مبادا آسیب دائمی دستگاه تناسلی بروز نماید. برای یادگیری بیشتر در مورد آنها مطالب زیر را با هم می خوانیم.

۱۰- سندرم فریزر (Fraser syndrome)
شیوع سندرم فریزر ۰.۰۴۳ به ازای هر ۱۰،۰۰۰ نفر نوزاد زنده به دنیا آمده و ۱.۱ در ۱۰،۰۰۰ نوزادانی که مرده به دنیا می آیند ، می باشد در نتیجه ظهور آن بسیار نادر است. زمینه ژنتیکی این بیماری به یک ژن به نام FRAS1، ارتباط داده می شود که به نظر می رسد در ریشه پوست اپیتلیال در مراحل اولیه ایجاد آن، وجود دارد. این با نقص های پیشرفته در دستگاه تناسلی مشخص می شود که شامل آلت تناسلی ذکور در مردان بسیار کوچک است (micropenis) و در زنان نیز ناحیه clitoromegaly نقص پیشرفته ای دارد.
میکرو پنیس یک عبارت پزشکی است که آلت مردانه کوچک و غیر معمول را بیان می کند. ملاک معمول برای بیان آن این است که (اندازه گیری از بالا) طول آلت رجولیت راست و شق شده پشتی حداقل ۲.۵ انحراف معیار کمتر از متوسط اندازه آلت تناسلی مرد دارد. این وضعیت معمولا در مدت کوتاهی پس از تولد شناخته می شود. این عبارت اغلب در موارد پزشکی هنگامی که که بقیه آلت تناسلی مرد، کیسه بیضه، و محل عجان (perineum) مانند هیپوسپادیاس بدون ابهام باشد استفاده می شود.
Clitoromegaly بزرگی غیرطبیعی کلوریتیس (البته با بزرگی طبیعی کلوریتیس هنگام تحریک جنسی اشتباه گرفته نشود) است.

سندرم فریزر (Fraser syndrome)

۹- ایجاد شیر در مردان (Male Lactation)
این پدیده در سال های اخیر به علت استفاده از داروهایی که غده های شیری مرد را تحریک می کنند ( اغلب با جلوگیری از ترشح دوپامین)  بسیار شایع شده است. ایجاد شیر در مردان می تواند از عوارض جانبی داروهای هورمونی داده شده  در سرطان پروستات یا داروهایی که گیرنده های دوپامینی را بلاک می کنند مانند داروی ضد فشار خون متیل دوپا، باشد. هورمون های زنانه به منظور آهسته کردن تولید بافتهای پروستات سرطانی استفاده می شوند این هورمون ها از سوی دیگر غده های شیری نیز تحریک می کنند.

تغییر جنسیت مرد به زن نیز می تواند باعث تولید شیر شود چون برای این افراد هورمون های زنانه به منظور شکل دهی بدن آنان بصورت زنانه تزریق می شود. ایجاد شیر در مردان همچنین می تواند از عوارض جانبی داروهای ضد جنون باشد. استرس بیش از حد به همراه فعالیت های فیزیکی طاقت فرسا و کمبود تغذیه نیز می تواند از علت های ایجاد این سندرم باشد. با این وجود غده های شیری مردان در شرایط طبیعی بصورت اتوماتیک نمی تواند شیر تولید کند.
نوزادان پسر و دختر تازه به دنیا آمده، گاهی اوقات می توانند شیر تولید کنند که بخاطر هورمون های زیادی است که در حاملگی مادر درگیر می باشند که به آن شیر ساحره می گویند.

ایجاد شیر در مردان (Male Lactation)

۸- نعوظ دایم (Priapism)
نعوظ دایم (آلت رجولیت شق) یک شرط بالقوه مضر می باشد که در آن آلت رجولیت مرد شق باقی می ماند و به حالت شل خود باز نمی گردد. این اسم برگرفته از اسم خدای یونانی پریاپوس(Priapus) می باشد که بخاطر نعوظ همیشگی خود معروف بود. مکانیسم عوامل دخیل در این مورد بخوبی شناخته شده نمی باشد اما شامل فاکتورهای عروقی و عصبی متعددی می باشد. این می تواند با نارسایی های هماتولوژیکی بخصوص بیماری کم خونی سلولی داسی شکل در ارتباط باشد. نعوظ دایم در زنان (نعوظ کلیتوریس دردناک و دائمی) به عنوان کلیتوریسم شتاخته می شود.

نعوظ دایم (Priapism)

۷- سردرد مقاربتی (cephalalgia)
به عنوان سردرد جنسی نیز شناخته می شود و یک نوع نادر از سردرد شدید می باشد که در پایه جمجمه قبل از ارگاسم در هنگام فعالیت جنسی شامل استمناء رخ می دهد. پاسخ بالا برنده فشار خون به فعالیت به عنوان مکانیسم آن در نظر گرفته می شود. درد پشت چشمان نیز بعضی مواقع گزارش شده است. این سردرد می تواند از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. سردرد معمولا ظهور فوری دارد و به مرور طی مقاربت بدتر می شود. در هنگام ارگاسم بطور آنی و با شدت بیشتری بروز می کند. پزشکان از علت های دخیل در این مورد مطمئن نیستند اما تخمین زده شده است که ده درصد مردان که از داروهای نعوظ کننده استفاده می کنند از این عارضه رنج می برند.

سردرد مقاربتی (cephalalgia)

۶- نزدیکی در هنگام خواب
یک شکل از ناهنجاری خواب شبیه به راه رفتن در هنگام خواب می باشد که افراد را درگیر فعالیت های جنسی شامل استمناء، نوازش کردن، آمیزش و تجاوز جنسی هنگامی که در حال خواب هستند می کند. این افراد فعالیت های جنسی در طول خواب انجام می دهند و کاملا از این کار خود نا آگاه هستند. این رفتار می تواند محدود به تختخواب خود یا ممکن است فرد خانه را ترک کند و در هنگام خواب تا خانه دوست دختر خود راه برود و یک شب با رفتار وحشیانه حنسی داشته باشد که هیچگاه در هنگام صبح چیزی را از آن به یاد نمی آورد.
این ناهنجاری اغلب بخاطر احساس شرم و خجالت بدون تشخیص می ماند. و اغلب توسط همخوابه کسی که به این سندرم مبتلاست گزارش می شود.

نزدیکی در هنگام خواب

۵- سندرم دستگاه تناسلی بی قرار
این یک نوع اختلال پزشکی می باشد که تنها در خانم هایی که دارای میل جنسی سیرنشدنی هستند گزارش شده است. این زنان احساسات عجیب و غیر عادی در نواحی کلیتوریس، واژن، لبهای فرج، و نواحی اطراف واژن و برخی اوقات نواحی مقعدی دارند. این احساسات عجیب شامل حس خارش، احساسات شبه خارش و شبه موجی، تلاطم کوچک یا گرفتگی عضلات در نواحی داخل یا اطراف کلیتوریس و واژن می باشد. این زنان معمولا احساس نزدیک به ارگاسم تجربه می کنند به گونه ای که آنها نزدیک ارگاسم شدن هستند. این احساس متوقف نمی شود  همانطور که در یک ارگاسم واقعی می باشد اما منجر به یک انگیزش الزام آور برای ارضا شدن یا آمیزش و مقاربت داشتن به منظور خلاص شدن از این احساسات می شود.
متاسفانه، استمناء یا آمیزش احساسات تناسلی این افراد را کم نمی کند و معمولا این احساسات را بیشتر و بدتر می کند. این سندرم با مصرف الکل، قهوه، ترس، ناراحتی های عصبی بدتر می شود.

سندرم دستگاه تناسلی بی قرار

۴- سندرم زائونمایی پدر (Couvade syndrome)
سندرم Couvade، و یا حاملگی دلسوز، یک بیماری شایع می باشد که در آن فردی نزدیک به مادر باردار، عموما شریک زندگی زن، برخی از علائم و رفتارهای مادر در نزدیکی زمان زایمان را تجربه می کند. این می تواند شامل درد زایمان، افسردگی پس از زایمان، میل شدید به غذا و  محدودیت و تابوهای جنسی باشد. این علائم معمولا به عنوان درد همدردی شناخته شده است.
اصطلاح “couvade” از کلمه فرانسوی (Couver) مشتق شده و در اصل به سنت قرون وسطی باسک دلالت دارد که در آن پدر، در حین یا بلافاصله بعد از تولد یک کودک، به رختخواب می رود و از درد زایمان شکایت دارد، و همان درمانی که معمولا زنان در دوران بارداری یا پس از زایمان استفاده میکنند طلب می کند.
در برخی موارد پیشرفته، شکم پدر می تواند به اندازه  یک زن ۷ ماهه حامله رشد کند و رشدی در حدود ۲۵ تا ۳۰ پوند (حاملگی کاذب) پیدا کند همچنین در برخی موارد گزارش شده است که مرد احساس حرکات جنین که به عنوان جادادن و روح بخشیدن شناخته شده  است، تجربه می کند حتی اگر هیچ جنینی وجود نداشته باشد (۵۰-۷۵٪). سایر علائم و نشانه های مشترک شامل علائم گوارشی، تغییرات یا ترشحات پستان می باشد.

سندرم زائونمایی پدر (Couvade syndrome)

۳- اووتستیس (Functioning Ovotestis)
این یک هرمافرودیتیسم حقیقی است – یک اصطلاح پزشکی برای بیماری های نر و ماده است که در آن فرد با تخمدان (داخلی دستگاه تناسلی زن) و بافت بیضه (داخلی دستگاه تناسلی مرد) به دنیا آید. این صرفا هرمافرودیتیسم کاذب (نادرست) مشخص شده با اندام تناسلی خارجی و اندام تناسلی داخلی از جنس مخالف نمی باشد. در این مورد، یک فرد بطورکامل یک مرد و یک زن است.
ممکن است تخمدان در یک طرف و بیضه در طرف دیگر وجود داشته باشد، اما معمولا یک یا هر دو غدد جنسی یک ovotestis حاوی هر دو نوع بافت هستند. اغلب بسیار نادر است که هر دو نوع بافت بخوبی عمل کنند.
تجزیه و تحلیل نسبت بافت تخمدان و بیضه در داخل ovotestes یک زنجیره بسیار کمی از بافت تخمدان به یک بخش کوچک از بافت بیضه نشان داد. هر نوع بافت به وضوح دخالت داده شد. فرضیه برای القاء جنسی در هرمافرودیت واقعی باید با این حقایق آگاهی یابد. القا توسط برخی داروهای مشخص هنوز تحت آزمایش می باشد با این حال می تواند منجر به حاملگی به علاوه انزال اسپرم هر دو در یک فرد شود.

اووتستیس (Functioning Ovotestis)

۲- سندم پستان های متعدد (Multiple Breast Syndrome)
این سندرم حالتی است که در آن یک فرد با پستان های اضافی به دنیا می آید. اغلب در انسان مذکر شایع تر است، و در اغلب موارد درمان نمی شود چون اکثرا بی ضرر است. در سال های اخیر، بسیاری از زنان مبتلا، با عمل جراحی پلاستیک سینه های اضافی خود را به دلایل صرفا زیبایی شناختی بر می دارند.

سندم پستان های متعدد (Multiple Breast Syndrome)

۱- دوآلتی (Diphallia یا  Duplicate Penis)
این درواقع، یک وضعیت پزشکی است که در آن یک نوزاد پسر با دو آلت تناسلی متولد می شود. این اختلال بسیار نادر  می باشد و تنها حدود ۱۰۰۰ مورد از آن بعد از اولین مورد گزارش شده از آن توسط یوهانس یعقوب Wecker در سال ۱۶۰۹ ثبت شده است.
این افراد ممکن است عقیم باشند اما انزال به طور معمول ممکن است از هر دو رخ دهد و هر دو آلت می تواند تحریک و شق شود. ادرار ممکن است از هر دو آلت تناسلی ، با یکی از آنها، یا از طریق برخی از دیافراگم های دیگر در کف لگن خارج شود.
طیف وسیعی از انواع دو آلتی دیده شده است، اعم از اندام هایی که فقط یک شکاف بین آنهاست یا دو آلت تناسلی مجزا و در فاصله معینی از یکدیگر قرار گرفته اند. اکثر این دو آلت ها در کنار هم و از نظر اندازه برابر هستند، اما می تواند در بالای یکدیگر نشسته، با یکی بطور واضحی بزرگتر از دیگری باشد.  Diphallia یک وضعیت پزشکی است و نباید با دستگاه تناسلی دو بخشی، که یک رویه انتخابی شامل دو نیم شدن آلت تناسلی مرد است، اشتباه گرفته شود.

دیدگاه های شما عزیزان در مورد “۱۰ نمونه نادر از اختلالات جنسی عجیب و غریب (تصویری)

 1. اشتراک ها: راز ۹ ماهه بودن زمان بارداری در انسان‌ها چیست؟ | شبکه نور | Light Network | Свет сети | Red Light

 2. محمد جان میگوید:

  با عرض سلام و خسته نباشید . تصاویدتون خیلی زیبا بود / یه سوال داشتم من یه دوستی دارم که دو تا چولک داره می خواستم بپرسم مشکلش چیه چون روز به روز چولش افزایش پیدا میکنه / با تشکر

 3. ziba میگوید:

  سلام
  ازمطالبتان ممنونم.
  من دچار سندرم دستگاه تناسلی بی قراره شدم.۲۱سالمه .۴ساله این مشکل رادارم.
  خسته شدم.میشه یکی کمکم کنه چیکارکنم؟

 4. ناشناس میگوید:

  سلام میشه در مورد سندرم دستگاه تناسلی بی قرار توضیح بیشتری بدید ، خوب شدنی هست یا نه ؟اگه کسی مجرد باشه ولی این حالت ها رو داشته باشه ، ممکنه مبتلا به این سندرم باشه؟

 5. اشتراک ها: دو جنسیتی ها كيستند؟ | www.WeAre.ir علمی، تاریخی و سرگرم کننده

 6. reza میگوید:

  سلام بسیار مفید و اموزنده بود و نیز لطف کنید در مورد ناتوانی و کم شدن میل جنسی اقایون و راه حل های ان هم مطلب بنویسید و راهنمایی کنید

 7. mahbobe میگوید:

  سلام. ضمن تشکر از مطالبتون.متاصفانه من سرد و بالعکس همسرم بسیار گرم در روابط جنسی هستن.میتونید راهنماییم کنید؟

 8. t میگوید:

  بسیار عالی بود بعد ۱۰ سال متوجه شدم که سندرم الت تناسلی بی قرار دارم خیلی سخته خیلی بده کسی دچارش نشه

 9. ناشناس میگوید:

  سلام دربارهی سندرم دستگاه تناسلی بی قرار توضیح دهید کسی که ازدواج نکرده چگونهه۹ باید برخورد کنه

 10. مهدی پیمبری میگوید:

  مطالب خوبی بود ولی در کشور ما به این مطالب زیاد توجه ندارند چون ما ایرانیها در فقر جنسی بسر میبریم

 11. بهرام میگوید:

  باخواندن این مطالب انسان بیشتر قدرسلامتی خودشومیدونه وتازه متوجه میشه که خداوندچقدربه اون لطف داشته درحالی که خودش ازاین موضوع غافله بازم خد اراشکر

 12. رامتین میگوید:

  سلام مطالب جالبی بود اینجانب دچار بیماری کلاین فیلتر هستم لطفا بفرمایید راه حلی یافت شده است یاخیر.
  سوال دوم درمورد انحراف آلت تناسلی که اخیرا یکی از دوستان بنده به آن دچارشده ونگران است مطالبی و نحوه درمان آنرا به ایمی بنده بفرستید باتشکر

 13. تانيا 14 میگوید:

  سلام ،واقعا خوب بود تا حالا چنین چیزهایی رو ندیده بودم ،تعجب کردم.ولی در هر صورت باز هم ممنون دعوام نکنید ها من ۱۴ سالم بود که اینارو خوندم

 14. تالشي میگوید:

  حداقل خوبی که مطالبتون داره،اینه که مارومتوجه این می کنه که درباره دیگران قضاوت ناآگاهانه وعجولانه ای نداشته باشیم…ممنون

 15. حامداسعدی میگوید:

  سلام مطالبتون جالبه وقابل استفاده دستتون درد نکند/اما این مطلب را قبلا نیر برای بنده ارسال فرموده بودید/لطفا در مورد کلاین فیلتر (مشکل وبیماری بنده ) وموارد درمان آن نیز مطلب ارسال فرمایید

 16. اشتراک ها: سندروم کلاین فلتر چیست؟ | www.WeAre.ir علمی، تاریخی و سرگرم کننده

 17. حامداسعدی میگوید:

  سلام دست مریزاد اطلاع رسانی هایتان در اعلام موارد نادر بسیار جای تقدیر دارد اما لطفا راههای درمان را نیز قیدفرمایید تا مشکل گشاباشد

 18. Niki میگوید:

  یک گرد آوری عالی! از اینکه این اطلاعات رو بدون پرده گذاری در اختیار همگان قرار می دهید متشکرم 🙂

 19. حامد اسعدی میگوید:

  سلام ضمن تشکر از مطالب جالبتون لطفا در خصوص انحراف آلت مردان و راههای درمان آن نیز توضیح کافی بفرمایید با تشکر

 20. ahmad میگوید:

  مطالب مفید وآموزنده ای را عنوان میکنید متشکرم لطفا راه کم شدن میل جنسی را اعلام کنید من داروی به حسی خوردن ماست زیاد خوردن سردی را ازمایش کردم ولی باتوجه بسن ۶۰سالگی رسیدم ولی درهفته باید ۴بار صورت پذیرد دکتر هم رفتم چاره نشده متشکرم

 21. رضا میگوید:

  سلام.خسته نباشید
  مطالبتون خوب بود…
  میشه خواهش کنم درمورد راه های درمان انزال زود رس مطلب بزارید.
  ممنونم

 22. حمید... میگوید:

  سلام… ضمن تشکر از زحمات شما لطفا هر چی دارید برام ایمیل نمایید … با تشکر …خصوصا درمان زود انزالی … و اینکه چگونه رابطه جنسی طولانی مدتی داشته باشم …

 23. ناشناس میگوید:

  باسلام خیلی جالب بود میشه بیتابی تناسلی در مردها هم وجود داشته باشد فکر کنم درمن وجود داشته باشه

 24. علی میگوید:

  مرسی از اینکه به جای ترسوندن مردم اونا را اگاه میکنید. حالا ممکنه بعضی یه کمی تور توریشون بشه .اشکال نداره

 25. pariya.alvi@gmail.com میگوید:

  میدونی دکی جووون؟ من خیلی درس خوندم برا پزشکی اما نشد انشاا… امسال میشه ینی قرار بود بشه ولی با این تفاسیز بنده از همین تریبون اعلام میکنم بنده غلط بکنم اسم پزشکیو بیارم…ولی بدون شوخی جالب بودن. ..مقسی

 26. Ahmad 15 میگوید:

  سلام اسمم احمده / ۱۵ سالمه . میخواستم بگم که ممنون از مطالبتون . خوبه که دختر و پسرایی که تو سن ما هستن اینارو بدونن چون مادر و پدرمون هیچی بهمون یاد نمیدن } سایتتون شاهکاره

 27. سارا17 میگوید:

  عاااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللللییییییییییییییییییییی تتتتتتتتتتتتتتتتتووووووووووووپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ

 28. مریم میگوید:

  خوب بود سپاس از کار خوبتون دنبال مطلبی در مورد خارش و ترشحات سفید رنگ بیش از حد میگشتم به مطالب شما برخوردم جواب نگرفتم اما برای کسایی که نمیدونستند کار خوبی انجام دادید موفق باشید

 29. فانوس میگوید:

  سلام،من خودم مشاور هستم و درگیر با یک مورد چندمورد دو جنسیتی یا (اختلال جنسیت)،یباور کنید ماهامشکل نداریم،یکیشون دختری ۱۷ساله اس که تمام کارهای نهایی برای تغییر جنسیتش انجام شده ولی اصلانمیتونه با نقشهای جنسیتیش تو جامعه کنار بیاد،فوق العاده افسردس،مثلا اصلا نمیتونه با دوستاش یه باشگاه ورزشی مردونه بره یا کار پیداکنه،تکلیفش با خودش معلوم نیس،سه بار به خودکشی دست زده،بنظرم یکی از شرطهای برگشتنش به جامعه فرهنگ سازیی،قدرسلامتیون رو بدونید.

 30. فانوس میگوید:

  سلام،من خودم مشاور هستم و درگیر با یک مورد چندمورد دو جنسیتی یا (اختلال جنسیت)،باور کنید ماهامشکل نداریم،یکیشون دختری ۱۷ساله اس که تمام کارهای نهایی برای تغییر جنسیتش انجام شده ولی اصلانمیتونه با نقشهای جنسیتیش تو جامعه کنار بیاد،فوق العاده افسردس،مثلا اصلا نمیتونه با دوستاش یه باشگاه ورزشی مردونه بره یا کار پیداکنه،تکلیفش با خودش معلوم نیس،سه بار به خودکشی دست زده،بنظرم یکی از شرطهای برگشتنش به جامعه فرهنگ سازی،قدرسلامتیون رو بدونید.

 31. نکته بین میگوید:

  همه رو خوب اومدی.ولی شماره ۶ رو گذاشتی وسط همه باور میکنن.دلیلی هم چون نبود همخوابهای هم متوجه شدن.عجب حرف خنده داری.حذفش کن که مردم از خنده.

 32. Bardia میگوید:

  با عرض سلام من مبتلا به مورد شیش (نزدیکی در هنگام خواب) هستم و همه موارد ذکر شده رو دارم البته خودم ازش اگاه نبودم تا اینکه همسرم بهم گفت سی سال سن دارم و سه ساله ازدواج کردم و می خواستم بدونم آیا درمانی برای آن وجود داره؟

 33. ناشناس میگوید:

  میگن شمر هم چند تا سینه داشته در مورد اختلال جنسیت هم وقتی دختری پسر میشه راحت تر قبول میکنند اونجارو نمی دونم الان یه مورد بود پسر شد الان هم با یه دختری ازدواج کرده حتی تو روستا طرف افتخار میکرد پسر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *