در ادامه لیست ۹ تن از مردان خونخوار که تاریخ بشریت تاکنون به چشم خویش دیده است را با توضیحی مختصر با هم می خوانیم. خوانندگان فهیم WeAre.ir به یقین می دانیم که شیطان صفتان تاریخ محدود به همین ۹ نفر نیست و صد البته که باز هم میدانیم که چه بسیار انسانهای بی رحم تری نیز بوده اند که در این بحث به آن پرداخته نشده است. این مقاله ترجمه ای از سایت Smashing Lists می باشد که بواسطه همین ترجمه پرداخته شدن سلیقه ای به این ۹ تن تا حدودی توجیه می شود همچنین بدنام خواندن بسیاری در این مقاله بسبب خونریزی هایی که در نتیجه اعمال آنها صورت گرفته می باشد چه بسا از منظری دیگر خدمات شخص مذکور برای مردمان دیار خود قابل ستایش باشد.

۱- جوزف استالین (Joseph Stalin)
تاریخ، استالین را بسیار سنگدل تر از هیتلر میداند. وی دبیر کل حزب کمونیست در سال ۱۹۲۲ بود که بعدها در سال ۱۹۵۳ وفات یافت. در زمان رهبری او اکراین از قحطی فراوانی رنج می برد در آن دوران به خاطر تصمیمات سیاسی و اجرایی او حدود ۲.۵ تا ۱۰ میلیون نفر مردند و دلیل آن نیز این بود که استالین هیچگاه کمک های کشورهای خارجی را در این زمینه نپذیرفت. همچنین تبعید بیش از ۸۵۰,۰۰۰ نفر به دشت های بی درخت و یخ زده نواحی قطبی سیبری، جایی که بسیاری جان خود را از دست دادند نیز از کارهای اوست. آمار و ارقام از به قتل رسیدن حدود ۱۰ تا ۶۰ میلیون نفر در زمان حکومت استالین حکایت می کند.

جوزف استالین (Joseph Stalin)
جوزف استالین (Joseph Stalin)

۲- ولاد (Vlad)
ولاد فرمانروای سرزمین Wallachia بود (سرزمینی در جنوب شرقی اروپا، از مولداوی تا رومانی (سال ۱۸۵۹)). عمده شهرت وی بخاطر نبردها و مقاومت هایش در برابر امپراطوری عثمانی و دولت های بیگانه است. گفته می شود که افسانه دراکولا از او الهام گرفته شده است. همچنین نقل شده است در گذشته زمانیکه وی در زندان بود برای تفریح حشرات و کرم ها را شکنجه می داد. در طول حیات او ۳۰,۰۰۰ تا ۳۲۰,۰۰۰ قتل بی دلیل ثبت شده است.

ولاد (Vlad)
ولاد (Vlad)

 ۳- سالوث سر (Saloth Sar)
پل پت با نام واقعی سالوث سر در دهکده ای در Cambodia (جنوب آسیا بین تایلند و ویتنام و لائوس) زندگی می کرد. بعد از جنگ ویتنام و بمباران آمریکایی ها وی به قدرت رسید. در زمان او انسانهای بسیاری آواره شدند و بسیاری نیز بر اثر گرسنگی مردند. او بنیان گذار مرکز بازپرسی که اکنون با نام S-21شناخته می شود است (اگه از من بپرسید S-21 چیه؟ میگم: نمی دونم والا) که در آن بیش از ۲۰۰۰۰ زن و مرد و کودک در طی بازجویی های طولانی بر اثر شکنجه و آزا و اذیت روانی مردند.

سالوث سر (Saloth Sar)
سالوث سر (Saloth Sar)

۴- نرو (Nero)
بزرگترین جنایت وی در مورد آتش سوزی رم بود. در زمان فرمانروایی وی آتش سوزی بزرگی در شهر رم اتفاق افتاد که ۶ روز به طول انجامید. تاریخ روایت می کند که شخص نرو از جمله کسانی بوده است که دستور به آتش کشیدن شهر را داده است. در زمانی که شهر رم در آتش می سوخت وی خود را با آلات موسیق اش سرگرم می کرد و هیچگاه تلاشی برای خاموش کردن آن نکرد. جالب تر آنکه بعد از این واقعه وی مسیحیان را مسبب این عمل دانست و بسیاری از انها را مجازات کرد. شهر بازسازی شد و نرو بخش بزرگی از شهر را به بزرگترین کاخ خود اختصاص داد و آنرا “کاخ طلایی” نامید.

نرو (Nero)
نرو (Nero)

۵- ایوان (Ivan)
ایوان در شهر واسیل متولد شد. پس از مرگ پدرش، او شاهزاده بزرگ مسکو شد. در آن زمان وی تنها ۸ سال داشت. ایوان در سالهای بعد حکومت خود رفتار بی رحمانه را در پیش گرفت. وی با کشتن فرزند خود نام خود را در لیست هزاران شاهی که فرزند خود را کشته است ثبت نمود. رفتار بی رحمانه او نه تنها شامل مردم بلکه در مورد خانواده خودش نیز ادامه داشت به حدی که یک روز دختر باردار خود را مورد ضرب و شتم قرار داد که نتیجتا منجر به سقط جنین وی شد.

ایوان (Ivan)
ایوان (Ivan)

۶- آیدی امین دادا (Idi Amin Dada)
آیدی امین دادا رهبر نظامی و رئیس جمهور اوگاندا بود. در ابتدا او در هنگ استعماری بریتانیا خدمت می کرد پس از آن توانست به عنوان مارشال دست یابد. بدنامی وی بخاطر سوء استفاده از  حقوق بشر، آزار و اذیت نژادی، قتل، فساد و سرکوبی سیاسی و سوء مدیریت های اقتصادی است. انسانهای بی گناه زیادی بواسطه سوء مدیریت، تحت رژیم وی کشته شدند که برآورد ناظران بین المللی و گروه های مدافع حقوق بشر ۱۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ نفر می باشد.

آیدی امین دادا (Idi Amin Dada)
آیدی امین دادا (Idi Amin Dada)

۷- آدولف هیتلر (Adolf Hitler)
هیتلر، شناخته شده ترین دیکتاتور تاریخ بشریت است. او را پیشوا نیز می نامند. در سال ۱۹۳۳ به صدراعظم المان منصوب شد. سیاست های تبعیض نژادی و جغرافیایی وی بر هیچ کس پوشیده نیست. در این میان داستان هالوکاست، بزرگترین داستانی است که در مورد بی رحمی وی گفته می شود. در سال ۱۹۴۵ زمانی که نیروهای شوروی به مقر وی راه یافتند، آدولف با یک گلوله به زندگی خود خاتمه داد در حالی که یک کپسول سیانور نیز در دست داشت.
[نکته: در مورد آدولف هیتلر مطالب بسیاری در سایت WeAre.ir منتشر شده است. اگر علاقه مند به این موضوع هستید بخش تاریخی را از زیر مجموعه مطالب جالب ببینید.]

آدولف هیتلر (Adolf Hitler)
آدولف هیتلر (Adolf Hitler)

۸- شاه جان (King John)
شاه جان پادشاه انگلستان بود. در دوران حکومتش قلمرو دوک نورماندی را از دست داد. مردم او را به خاطر صفات کینه توزانه و ظالمانه اش نکوهش می کردند. در زمان حکومتش انسانهای بسیاری را بخاطر درنده خویی اش به کام مرگ فرستاد. اما آنچه در مورد داستان زندگی وی جالب است خیانت وی به برادرش و بوجود آمدن کینه بین دو برادر که افسانه رابین هود از آن بوجود آمد.

شاه جان (King John)
شاه جان (King John)

۹- آتیلا هون (Attila The Hun)
آتیلا هون به عنوان یکی از پست ترین امپراطوران امپراطوری هون در قرن پنجم شناخته می شود (امپراطوری هون از رودخانه اورال به رودخانه راین و از رودخانه دانوب به دریای بالتیک کشیده شده بود). اعمال وحشیانه آتیلا هون غیرابل شمارش است. یکی از نقل قول های مشهور از وی، زمانی که به قریه ای می رسید، این است که “پرداخت (پول) کنید و گرنه شما را می خوریم” (pay up or we’ll eat you).

آتیلا هون (Attila The Hun)
آتیلا هون (Attila The Hun)

جستارهای مرتبط:

 • شیطان صفتان تاریخ
 • مردان شیطانی
 • ۹ مرد ستمگر تاریخ
 • خونخواران تاریخ بشریت
 • بدنامان تاریخ
 • حاکمان ستمگر
 • فرمانروایان ظالم و ستمگر
 • سنگدل ترین فرمانروایان تاریخ

دیدگاه های شما عزیزان در مورد “۹ مرد شیطانی تاریخ بشریت

 1. اشتراک ها: علل شکست هیتلر در جنگ جهانی دوم | www.WeAre.ir علمی، تاریخی و سرگرم کننده

 2. زنده بادپیشوا میگوید:

  بله دوست عزیزاکثرمردم ایران ازهیتلربه عنوان یه قهرمان یادمیکنن وشروربودن هیتلرتنهاتبلیغات کثیف غربیان وخصوصایهودی هاعلیه این مردمظلوم وشجاعه
  وشایدبهترباشه شماهم مثل ایرانی های دیگه که درزمان جنگ جهانی دوم ازهیتلربه عنوان ناجی شون ازدست متفقین خونخواریادمیکردن به نیکی یادکنین
  نه مثل غربی هایی که درنظردارن مغزجوانان ایرانی روشستشوبدن

  • احسان میگوید:

   جالب بود. نظر این حقیر نیز تا حدودی با شماست. شاید من هم از شخصیت هیتلر و نظریات و تئوری های جنگی اش خوشم بیاید. اما این دلیل ـی بر قهرمان بودن کسی که دنیایی را درگیر جنگ کرد نمی تواند باشد. چه می خواست و چه نمی خواست بواسطه افکار سلطه جویانه وی انسانهای بسیاری مردند. اما از این جهت مورد احترام که همچون همتایان خود نظیر استالین و دیگران حداقل به هم نژاد خود اهمیت میداد.

  • شيوا میگوید:

   یک بار سرتون رو از زیر خاک در بیارین و سفری به المان داشته باشین و با مردم المان دمی حرف بزنید و حقیقت را دریابید

   • اشکان میگوید:

    شما رفتین بسته.!!!!!!!!!!!
    امثال شما که متاسفانه بسیارند؛چشمهایشان را بسته اند و دستشان را به غربیان یهودپرست دادند و با کمال میل دنبال آنان میدوند…
    به نظر من کسانی که هیچ اطلاعی از پیشوای کبیر آلمان ندارند.اظهار نظر نکنن خیلی بهتره و احترامشون هم محفوظ میمونه.!
    در ضمن بیسوادی و کوته نظریشون هم آشکار نمیشود….

  • ناشناس میگوید:

   آره مردم ایران هیتلرو قهرمان میدونن با جنایاتش همونطور که کوروشم با جنایاتش قبول دارن

 3. Nazi میگوید:

  واقعاً نابغه بود. حیف که نتونست رویاهایش رو به واقعیت تبدیل کنه. اون فقط میخواست انتقام تمام ظلمهایی که به ملت ستمدیده آلمان در جنگ اول جهانی و بعد از اون شده بود بگیره، البته فقط از کسانیکه مسبب اصلی اون بودند. روحش شاد که بنیانگذار آلمان نوین، کشوری با افراد و دانشمندان و صنعتگران با لیاقت و برتر به معنای واقعی شد.

  • اشکان میگوید:

   شما می گید ملت ستم دیده آلمان .هیچ می دونید در اثر افکار و اعمال هیتلر چند میلیون نفر جزء ستمدیگان شدن؟شما می دونید چند نفر در خاک روسیه و مکان های دیگه در اثر حمله وحشیانه ارتش اس اس کشته شدن؟
   ارتش اس اس همه انسان ها رو می کشت کاری به مذهبشون نداشت مثلا در فرانسه که مسیحیان رو داخل کلیسا به آتش کشید .حالا با این اوصاف فکر می کنید اگر هیتلر به ایران می رسید چه می کرد .مشخصه که در اون صورت ایران مجبور می شد از گلوی مردمش بزنه و بریزه در حلق ارتش اس اس و باقیشون .

   • علی میگوید:

    وقتی اطلاعات نداری نظر نده در اون زمان رضا شاه با هیتلر به صورت مخفیانه هم پیمان شد.به همین دلیل بر کنارش کردن اگه هیتلر پیروز میشد ما الان امریکار رو تحریم میکردیم نه امریکا ما رو.بر فرض محال که که هیتلر به ایران حمله میکرد باز هم وضعیت ما از وضعیت حال حاضرش بد تر نمیشد

 4. كامران میگوید:

  داریوش کبیر با بینی بری و گوش بری و زبان بری و چشم در اوردن و تیر در مفعد مخالفان کردن البته به امر و کمک خدای مهربان فارسها را نیز باید در زمره رفتارهای محبت امیز ذکر می کردید

  • علوی میگوید:

   نه بابا؟رفتی دیدی داریوش این کارا رو کرد؟خجالت بکش بچه من الآن استاد دانشگاه هستم دارم تاریخ درس می دم رفتم پاسارگاد رو هم دیدم با چشمای خودم هم تمام سنگ نگاره هارو خوندم دفعه ی آخرت باشه این حرفای چرتو می زنی و جوانهای بدبخت گمراه می کنی اگه بفهمم یکی از شاگردای خودمی تیکه بزرگت گوشته.

   • sultan alp arsalan میگوید:

    بر و بابا.تو اگه استاد بودی میفهمیدی حق با اون بود.خوب شود آناتومروس سرشو برید و انداخت تو کاسه خفه شین.درضمن آتیلارو واس چی تو این لیست قرار دادی؟میذاشتی خشایارشاهتون رو

 5. پیروز میگوید:

  در جواب خانم شیوا. باید بگم، آلمانی ها هم پیشوا رو دوست دارند.تنها از ترس دولت آلمان فدرال که صداشون در نمی آید.
  ما ایرانیان تنها دوستی داشتیم که خیانت نکرد و هوامون رو داشت پیشوا آدولف هیتلر بود.
  تنها مدرکی که ثابت کنه هیتلر جنایت کار بوده،یک مشت فیلم هالیوودی بیش نیست.
  غربی ها مخالف نازی های بودن و هستند،
  چون، جهانبینی نازیسم ضد امپریالیسم و کمونیسمه. و درصدد برپایی امپراطوری باستانی آریاها بود.

  • احسان میگوید:

   اینکه در ان برهه زمانی ما هم پیمان هیتلر بودیم و البته هیتلر هم خیانتی نکرد درست است. با تمام خصائلی که (خوب و بد) از هیتلر در این مطلب و مطالب گذشته سایت پرداخته شد اما بهرحال هیتلر شروع کننده جنگی بود که در آن میلیون ها نفر کشته شدند و شکی نیست که مسبب آن شخص هیتلر است.

  • شيوا میگوید:

   متاسفانه انها ازادی بیان دارند و نیازی به فیلم و حقه ندارند من سالها با المانیها دوست و همسایه بودم و همه انها از جریان هیتلر شرمنده اند.بهتره به مستندات و کتابها و فیلم های سانسور شده بسنده نکنید .

   • پیروز میگوید:

    متاسفانه اگه پدیده ای به نام آزادی بیان وجود داره، پس چرا کسی نمیتونه یهودی ها رو زیر سوال ببره !!!!؟؟؟؟. شرمندگی آلمانی ها به خاطر حماقتشون است که نمیتونند جنایاتی که به سره دختر ها و زنهای المانی بی دفاع آوردن رو بیاد بیاورند.

    در ضمن اون شمایی که نباید به یکسری فیلم و داستان سرایی دروغ پردازهای
    که طرح تجزیه کشورت و نابودی اصالت رو ریختن بسنده نکنید.

    • ضدهرچي بي انصاف میگوید:

     اقای پیروز شما داری حقیقتو وارونه جلوه میدی یهودی ها هرکاری کردن ربطی به این نداره که هیتلر حق داشته تو همه دنیا جنایات هیتلر اثبات شده و نازی ها محاکمه شدن اون وقت یکی میاد یه چیز برعکس میگه ما داریم داستان سرایی میکنیم؟

     • اشکان میگوید:

      “ضد هر چی بی انصاف” محترم با شما هستم:
      اگر آلمان فاتح نبرد بود..جنایتکاران متفقین محاکمه میشدند.! پس نمیتوان به اینکه طرف شکست خورده محاکمه شده استناد کرد و او را گناهکار دانست.!
      اگر ذره ای عدالت در دادگاه “نورنبرگ” وجود داشت.متهمان و محکومان فقط آلمانی نبودند! (( یعنی در ۶ سال جنگ بیرحمانه.متفقین هیچ جنایتی مرتکب نشدند.؟))
      یعنی بمباران سراسری و فوق سنگین فرانسه یا انهدام کامل شهرهای مسکونی (((توجه کنید.مسکونی……نه نظامی..))) آلمان از جمله کلن..هامبورگ..فرایبرگ..مکلنبرگ..و خیلیهای دیگر کار آلمان بود یا نیرو ی هوایی سلطنتی بریتانیا.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      آیا فاجعه ی “جنگل کاتین” در ۱۹۳۹ توسط آلمانیها انجام شد یا روسها.؟
      در آخر هم که لابد بمب اتم را هیتلر انداخت روی “ناکازاکی” و”هیروشیما” نه آمریکا.؟
      تو رو خدا اول فکر کنین بعد نظر بدین.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • داوود میگوید:

      اقا اشکان کمونیست ها یه غلطای کردن درسته ولی هیتلر هم ادم پاکی نبوده درسال ۱۹۳۶ در المپیک برلین نازی ها طرفدار برتری نژاد ژرمن هابودند اما در جریان مسابقه دونده سیاه پوستی به اسم جسی اوونس جلوی چشم هیتلر ۴ مدال طلا میاره که خط بطلانی بر ادعای نازیست ها کشید وهبتلر با هاش دست نداد ثانیاالمان ها به فرانکو مدر ترین سلاح هارو دادن که باعث کشته شدن یک میلیون ادم شد

   • ناشناس میگوید:

    خانم شیوا خب اگر آزادی بیانی در غرب وجود داره پس چرا فقط میزارن از شکست خوردگان تاریخ و ضد یهودان تاریخ تحقیق صورت بگیره. درست تو کشور هایی مثل آلمان و فرانسه اگه یه نفر بیاد یه تحقیق مستقل شخصی درباره افسانه هولوکاست داشته باشه میان هم جریمهش می کنن وهمچین اگه یارو خیلی نترس و جسور باشه می ندازنش زندان پس چه جور آزادی بیانی !؟

  • داوود میگوید:

   هیتلر یه نژاد پرسته مثل صهیونیست ها شعارش برتری نژاد ژرمن بر تمامی نژاد هابوده پس هردو تاشون مثل هم دیگن

 6. پیروز میگوید:

  دوست گرامی
  تنها کافی است که مطالعه ژرفی نسبت به دوران ۱۹۰۴ تا ۱۹۳۸ داشته باشید تا متوجه بشوید که شروع جنگ جهانی دوم توسط انگلستان و فرانسه صورت گرفت نه آلمان.
  در جواب نیای به من بگی آلمانها به خاطر دانزک به لهستان حمله کردن.
  که در جواب بهت میگم،دانزک پروش شرق خود آلمان بود.

 7. ضدهرچي بي انصاف میگوید:

  بعضی إز دوستان خیلی بی انصافن هیتلر اوج جنایت و وحشی گریه کجا واسه کشورش جنگید جز کشتار پیروجوون و کودک و نوزاد اخه یه بچه چند ماهه چه گناهی کرده که باید اینجوری بمیره درسته خیلی از یهودی هاهم رفتار خشونت امیزی دارن ولی دلیل بر این نیست که هیتلرمردبزرگی بوده و این اراجیف این همه فیلم و عکس که دروغ نیست…

  • پیروز میگوید:

   معلومه ار طرفدارای فیلم های هالیوودی هستی. چون این حرف های که میزنی مال توی فیلم هاست. و کوچکترین مدرکی که نشون بده هیتلر جنایات بیشماری مرتکب شده ندارند. کشورهای استعمارگر با قدرت رسانه ای که در اختیار دارند افکار همه رو شوستشو میدهند.
   اردوگاه های مرگ نیز متعلق به استالین بی صفت بود نه آلمانی ها.

 8. طرفدار حق میگوید:

  تا کی میخوایین دروغ بگین. آتیلا برعکس اونیه که شما گفتین.

  آتیلا رهبر ترکان (۴۰۵ تا ۴۵۳ میلادی): رهبر قوم ترک هون که در زمان حیاتش بزرگ‌ترین امپراتوری را در اروپا، از رود اورال تا دانوب داشت. در زمان فرمانروایی اش وی یکی از مخوف‌ترین دشمنان امپراتوری‌های روم غربی و شرقی بود. رومیان به او لقب تازیانه خداوند داده بودند. و به او باج می‌دادند تا کاری به کار رم نداشته باشد. درباره‌اش نوشته‌اند: خدا او را برای تکان دادن تاریخ آفریده بود.

  سخنانی از آتیلا خاقان ترکهای هون

  در اینجا سخنانی از آتیلا ذکر می شود که نشانگر شعور ملی و درک اجتماعی بالای او و هونها می باشد:

  – عظمت وشخصیت یک هون زمانی مشخص می شود که دیدگاه وی پیرامون منافع هون ها مثبت یا منفی، روشن شود.

  – اگر تمامی حرفهای رهبر بدون اعتراض وانتقاد پذیرفته شود،نصایح وپندها بی اساس گشته وتملق وچاپلوسی به جا آورده می شود.

  – شخصی که، خارج از آزمایشگاه جنگ خود را بیش از حد برتر بداند در قعر جهالت اندیشه ها وغرورش غرق می شود.

  – برخی از هون ها در حالیکه هیچ مشکلی نیست به دنبال راه حل هستند، این بهترین شیوه است.

  – هون ها برای اهداف خاص خود دشمن تراشی می کنند.

  – کسی که می داند کاری نکرده و مورد تشویق قرار گرفته است، معنای تشویق ومجازات را درک نکرده وبی نظمی را امری طبیعی می بیند.

  – رهبر، هیچ گاه جروبحث نمی کند.

  – هر فردی به غیر از ملت خود به چیز دیگری بیندیشد، خیانت وبی اعتنایی او محرز است ومجازات خواهد شد.

  – فراموش نکنید، موفقیت نتیجه تلاش و تکاپوی عظیم یک فرد جسور می باشد.

  – شایعه ریشه احترام و شخصیت را می خشکاند.

  – فردی که باعث می شود در میان هون ها و قبایل وابسته به آنها اختلاف پیش آید، فرد صادقی نیست و از دشمنان محسوب می گردد، این شخص می بایست از ریشه قطع شود. اینگونه اشخاص نه تنها خود آلوده هستند،بلکه به تدریج افکار واندیشه های دیگران را نیز آلوده می کنند واز اراده و تصمیم آنها می کاهند و ریشه ها را می پوسانند.

  – فرماندهان باید حس رقابت داشته باشند، و بدانند که دیگران سعی دارند ازما پیشی بگیرند وما نیز بایستی از همان حس برخوردار باشیم ، تا بتوانیم بیشتر بتازیم، رهبر و فرماندهی که حس رقابت نداشته باشد، شخص ضعیفی خواهد بود.

  – مصرنبودن در اهداف واعمال، نوعی پذیرش شکست است وباعث سوار شدن زندگی برانسان می شود و نه انسان بر زندگی.

  – رهبر یا فرمانده باید چنان باشد که تبهکاران وگناهکاران از وی بترسند و مظلومان منتظر مراقبت و محافظت او باشند و تشویق گردند.

  – من آتیلا، این نصایح را به کار بستم و اگر قوم هون به کار بندد سریعتر به هدف ها می رسند.

  – اگر مرا دوست دارید همانند رومی ها مجسمه مرا نسازید، بلکه سخنان مرا به فرزندانتان بیاموزید.(آتیا سوزو)

  منبع: ترکستان بزرگ

 9. مصطفی میگوید:

  پیشوا بزرگترین مردی است که تاریخ بشریت به خود دیده است.
  کسی که یک تنه کشورش را از چنگال ابرقدرتهای طماع عصر خویش آزاد کرد و در برابر استعمارگری و زیاده خواهیهای کشورهای استعمارگری از جمله انگل استان ایستاد.
  کسی که غرور از دست رفته ملت آلمان را به آن بازگرداند.
  هر قدر فردی وارسته تر باشد تلاشها برای تخریب شخصیت وی بیشتر است.

  • علی میگوید:

   آقا مصطفی عزیز بزرگترین مردانی که جهان به خود دیده است مصطفی (ص) علی (ع) و کوروش کبیر است که کشور خود و دنیا را
   با عدالت اداره میکردند . آقایان خواهش میکنم گول نخورید . رهبران جنگ جهانی از افراد جنایتکاری بودند که میلیون ها انسان بی گناه
   را به خاک وخون کشیدند . در پایان جنگ جهانی متفقین پیروز شدند. پس از آن ایران نوکر آن ها بود . شک نکنید شک نکنید شک نکنید
   اگر پیروز متحدین بودند نتیجه باز هم نوکری ایران بود !! ایران کبیر روزی پادشاه جهان خواهد شد .

 10. حسین میگوید:

  نویسنده این مطلب چرا بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی رو به یاد نیاورد ؟به عنوان عظیم ترین و سریعترین قتل عام بشریت …
  و اما هیتلر که شخصیت بزرگ و مغضوبی هست…مگر کتاب نبرد من نوشته هیتلر رو نخوندید…اینفدر این کتاب مسموم بود که نتونستم تا آخر بخونمش…همه دنیا باید در خدمت آلمان ها باشند …همین و بس…از نظر من جنگ جهانی دوم در اثر تحقیر ملت آلمان در جنگ جهانی اول و در نتیجه حس انتقام جویی هیتلر و به گفته خودش کمبود منابع طبیعی برای اطعام ملت آلمان بوده.جنگ جهانی اول هم که احمقانه ترین جنگ بود.کی بهای این بغض ها و کینه ها رو پرداخت ؟ مردمی که فقط یکبار زندگی کردند و زندگیشون همراه درد و رنج بی پایان بود…
  بعد از جنگ جهانی چی شد ؟؟جنگ سرد و مسابقه ابرقدرت ها و دندان تیز کردن برای دریدن همدیگر و دیگر کشورها…
  جنگ سالاران به ظاهر متمدن و در باطن وحشی که هنوز هم دنبال استعمار و کشتار مردم هستن.
  شاید تاریخ در هیچ برهه ای به این حد ادمهای وحشی و خونریز در لباس متمدن ندیده باشه
  حرف آخر ایکه چاه کن همیشه ته چاه هست و هر کس هر چی بکاره همون رو درو میکنه
  به امید روزی که روابط بر اساس احترام و نه منافع و طمع باشد

 11. حامد میگوید:

  با سلام.آقا حسین عزیز،اولا مسموم افکارات شماست و در ضمن این را بدان که اولین آتش جنگ جهانی دوم در حقیقت در سال۱۹۱۹ از چله رها شد.

 12. Niki میگوید:

  فقط خواستم یاذآوری کنم که ایرانیان علاوه بر کشته شدن توسط چنگیز خان مغول و اسکندر بیشتر توسط اعراب مسلمان و به رهبری عمر تارومار شدند.افسوس که هیچکس قتل و عام شدن اجدادمون و مورد تجاوز گرفتن زنان ایرانی توسط اونها و تغییر ژن هایمان از آریایی پاک به عربی را به خاطر نمیاورد!صد افسوس!

  • یه بنده خدا میگوید:

   با سلام

   اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست

   شما بروید درمورد پدر و مادر عمر تحقیق کنید آن وقت میفهمید چه آدمیه! اون که انقدر وحشی بوده و ایران کبیر را به خاک و خون
   کشید اصلا آدم محسوب نمیشود ! درضمن ایرانیان در اثر اختلاف طبقاتی به رنج آمده بودند و پیامبر دستور دادند آنها را به اسلام
   بیاورند . اگرشما فرض میکنید اسلام اینه که مااااااااااااااااا الان داریم سخت در اشتباهید !

 13. Niki میگوید:

  wow!که چقدر من از کامنت های شما عزیزان استفاده بردم ولی ای کاش به جای اینکه روی شخصیت یا نیت اعمال افراد نام برده شده مثل هیتلر جرو بحث میکردید -نمیخوام بگم جنایت چون میخوام طرف حق رو بگیرم- به جاش بهتره که میزان خسارات جانی که بر بشریت(چه بیگناه و چه گناهکار) اعمال میکردند رو میزان تشخیص جنایتکار بودن اون شخص قرار میدادید.نه از دیدگاهی متعصبانه.برای مثال اگر ثابت بشه که هیتلر انسان های زیادر را قتل عام کرده که البته همگی میدانیم که کرده پس او یک جنایتکار است!

 14. آسو میگوید:

  بدون شک این افراد قاتلان بدنامی بودن ولی خیلی غربگرایانه بیان شده قاتلان غربی لیست هم اینقدر قدیمی هستند که نسل فعلی غرب میتونه خودش رو از اونها مبرا کنه
  من یه متعصب دینی نیستم خوشمم از تعصب نمیاد ولی قاتلتر از چرچیل وجود نداره قحطی های مصنوعی در هند و ایران که در زمان جنگ جهانی دوم به دلیل جلوگیری از شورش و سرکوب و خرد کردن مردم و عدم توان مقابله اونها ایجاد شد تا ۱۵ میلیون قربانی گرفت
  کل بمبارانهای هیتلر در سراسر اوروپا به اندازه بمباران هامبورگ یا درسدن که توسط انگلیسها و به دستور چرچیل انجام شدقربانی غیر نظامی نداشت.
  کپی طوطی وار مردم نباش آیا هیتلر جایی برای دفاع از خود رو داره نه. فکر کردن در مورد دفاع از اون جرمه چرا؟اگر واقعا در این عمق جنایت کرده چرا تحقیق در موردش جرمه چرا باید بپذیریم در حالی که مثلا در مورد چنگیز که خیلی بدتر بوده چنین نیست. حمله فرهنگی و سیطره باعث میشه که هیتلر بی چون و چرا بشه قاتل محض چرچیل بشه برنده جایزه نوبل و کسی هم به این گوش نمیده که اگر هیتلر جنایتکاره چرچیل خود شیطانه
  تو این لیست جای خیلی ها خالیه مائو . شاه اسماعیل صفوی . سلطان محمد دوم عثمانی . سلطان عبدالحمید عثمانی .آتا تورک آغا محمد خان قاجار . و…

 15. آسو میگوید:

  جناب طرفدار حق همین آتیلای بزرگت رو شاپور اول ساسانی به شدت در هم کوفت حالا رومی ها عرضه نداشتن و ازش خدا ساختن به خودشون مربوطه
  در ضمن این که هون ها ترک بودن مدرکی نداره(مجارها که ترکی حرف نمیزنن )
  متن نویسنده هم انصاف نداره
  آتیلا هم یکی مثل خود رومی ها مگه اونها خودشون در مقابل ملل شکست خورده چیز بهتری ارائه کردن از خود رومیها جانی تر نداریم هفتاد هزار نفر اگشت سر و ته میکردن که بکشش تا ما حال کنیم(جنگهای گلادیاتوری کولیزیوم روم) آتیلا بی شک شریفتر از رومیها بوده است

 16. علی میگوید:

  من مطالب این سایت رو دنبال می کردم ، ولی معلومه در نویسندگان مطالب سایت و کامنت ها حس ترک پرستی وجد داره !

  • مسعود میگوید:

   از نظر نویسندگان سایت تمامی قومیت ها تحت لوای یک پرچم مقدس و نام مقدس ایران هستند و همه عزیز و گرامی و در خور احترام هستند. ما گروه نویسندگان سایت تمامی توهین ها به هر قومیت خاص را به شدت محکوم می کنیم. جای بسی خوشحالی است که گروه نویسندگان که همه فارس هستند متهم به ترک پرستی شوند چرا که هر نوع حمایت، احترام به هر قومیت ایرانی جای بسی قردانی دارد.

 17. میثم الهامی میگوید:

  کی میگه هیتلر خونخوار بود؟؟؟
  برین تو گوگل بگردین تا ببینین هولوکاست دروغ بود که یهودی ها برای هیتلر ساختن…

 18. Pejman میگوید:

  تاریخ را فاتحان مینویسند اما کسانى که بدنبال حقیقت باشند از میان دروغها حقیقت را استخراج خواهند کرد . هیتلر پیشواى بزرگ آلمان در زمره نوابغ تاریخ جاى دارد نه خونخواران تاریخ بلکه ژنرال مونتگومرى و روزولت و بیش از همه حرامزاده ساکسون چرچیل باید در لیست خونخواران باشند شما هم تحت تاثیر انگلیس آمریکا و اسراىیل هستید ولى آغاز پایانتان نزدیک است. درود بر هیتلر مقدس

 19. هومن میگوید:

  بعضی ها چنان اسیر تبلیغات نازی ها هستند که فکر میکنند اگر هیتلر میاومد ایران اون واسشون یک های هیتلر میداد و میگفت عزیزانم.. اگر هیتلر جنایت کار نبود میلیونها نفر رو تو روسیه و اکراین به بهانه مشکوک بودن تیرباران نمیکرد اصلا چه لزومی داشت که افسانه نژآد برتر رو راه میناخت نکنه .. اینهاییکه از هیتلر دفاع میکنند توی توهم نژآد برتر هستند

 20. reza میگوید:

  من تعجب میکنم چرا از “چنگیز خان مغول” اسمی برده نشده است . او بیرحمترین ، جنایتکارین و وحشتناکترین انسان در تاریخ بشر بوده که همیشه به یاران توصیه میکرده که مانند گرگ بی رحم باشید …..

 21. کبیر میگوید:

  لعنت برتمام خونخواران تاریخ وسلام به حضرت کوروش کبیر که مردمان شهرهابدون جنگ تسلیم مرام اومیشدند

 22. ارشاد میگوید:

  درود برهمه شماهایی که تحلیل گران بزرگ تاریخی هستید
  امیدوارم روزی اثار مکتوبی باذکر منابع موثق ازشما ،واقعا بتوانیم ملعونان جهان را دقیق تر بشناسیم.ولی خواستم عرض کنم که کشور ما خیلی از خونخواران بی رحم را به خود دیده که طبق شنیده ها ومطالعات حقیر میتوان به۱.حمله اسکندر وجنایات وغارت اووتلاشش برای ازبین بردن فرهنگ ایرانی وجایگزینی ان با فرهنگ یونانی.۲.حمله اعراب که دوران خفقان ایرانیان وعامل اصلی جدایی ایران ازپیشینه وتمدن هزاران ساله اش شد که هنوز هم می کشیم ۳.حمله مغولان به ایران وجنایات انها که ته مانده تمدن ایرانی را نابود کردند۴.حمله افغانها به ایران.
  ولی لذت بخش انست کا ایرانی باتمام این مصائب هویتش یعنی پارس بودنش وپارسی گفتنش را فراموش نکرد .درود بر ایران وایرانی
  چوایران نباشد تن من مباد
  این زمزمه همیشگی ایرانی آریایی وناب است

 23. امين میگوید:

  خخخخخخخخ،شما نژاد پرستین ،یا اونی که از حق خودش دفاع میکنه….. کوروش برای رسیدن به قدر پدربزرگ خودش رو زد کنار …..کمبوجیه برادر خودش رو گشت…..دایوروش مخالف نان خودش رو با بدترین وضع کشت……خشیار زیر دست یهودی ها بود اون همه جنایت کرد به یونان حمله کرد…..خشیار دوم برادر خودش کشت،چه خانواده ای نجیبی به نظرتون اینا که به خودشون و مردمشون رحم نمیکنن ،ادم های مهرباونی هستن

 24. ایرانی میگوید:

  آقای علوی یکم زیاده روی مکنید چون تخت جمشیدی که باستانی باشددرکارنیست همه آنهادرزمان رضاشاه ومحمدرضاشاه پهلوی ساخته شده اند.تاکیدمیکنم ساخته شده اند نه مرمت!

 25. محسن میگوید:

  هیتلر بزرگ مرد تاریخ بوده حالا جنگی راه انداخته که میلیونی کشته یا میلیاردی فقط خودش اینا رو میشناخته که کشتتشون حالا ما بگیم هیتلر بد خامنه ای چرا می خواد جنگ راه بندازه مگه شاه بد نبود شاه بد می خواست هسته ای بشه مگه شاه بد نبود شاه بود تاج تخت داشت فرد اول کشور بود خامنه ای امامه داره فرد اول مملکته نخست وزیرشم شده رئیس جمهور چه فرقی کرده جز نامشو برداشتن مگه شاه بد نبود شاه سربازی داشت اونم به صورت رایگان خودشون تشریف میاوردن با لگد میبردن الان برو خودت هزینه کن التماس کن برو خدمت سربازی بهدم چوب تو چونت برگرد بیکار شاه بد حالا مردانی مثل هیتلر کشورشون با پیشرفت پیداست ایران تا زمان محمد رضاه شاه پیشرفتش مشخصه از زمان اقایون هم مشخصه بعد کسی که هیچ نمیدونه چکار به کورش داره تو یا عربی یا ترکی به هر حال ایرانی نیستی که نظر بدی در مورد کورش کاش شوروی امریکا و کل کشور هایی که حالا قدرت دارن رو هیتلر نابود میکرد هیتلر قدرت رو با نفرت قاطی کرده بود و این همه کار خوب هم کرده امریکا و دیگر کشورها که دارن این کار ها رو میکنن چی با چی قاطی کردن پس معلومه که هیتلر خیلی از اینها بهتر بوده مثالی هست میگه سیاه که ببینه اسب و زین نه خدا رو شناسد نه زمین دقیقا اگر تجهیزات اون موقع هیتلر دست همین نظر دهنده ها بدی خدا داند چقدر مردم رو به فنا میدن هیتلر واقعا مرد بوده کلی جلو خودش گرفته خیلی سخته قدرت داشته باشی و بتونی جلو خودت بگیری ندارید قدرت که نظر الکی میدید

 26. محسن میگوید:

  اقا امین که نظر در مورد کورش دادی تو درست میگی تو چرا برای اثبات حرفهای خودت همه رو میزنی کنار پس خودت با کورش چه فرقی داری ؟؟؟؟ اقایی که اسمت رو گذاشتی ایرانی تو چی اینا رو پدرت بهت گفته اره راست گفته اون زمان پدرت یکی از سازنده های تخت جمشید بوده و تخت جمشید رو ساخته کاملا من تایید میکنم

 27. علی میگوید:

  فقط من یه چیزی میدونم هر کس اومد تو ایران خواست تاریخ تمدن هزاران ساله این خاک نابود کنه یا نتونست یا ادم شد و به تاریخ پیوست فقط میدونم که این اخوندها تاریخ هزار ساله ایران را نابود میکنند و به بچه های ۵ سال اینده میگن اصلا ایران از زمان پیدایش اسلام پیدا شده و مقبره تمام شهدای گمنام جای اثار تاریخی را خواهد گرفت و تمام پیران و ادیان ایرانی نابود خواهد شد

 28. ms میگوید:

  اگر کوچکترین اهانت و توهینی نسبت به نازیسم و هیتلر باعث غرور و افتخار انگلیسی های شیاد بشود ،هرگز هیتلر را حتی مردی خشن معرفی نخواهم کرد چرا که این افتادن از چاهی به چاهی دیگر است.
  بس است مظلوم نمایی یهود
  بس است مظلوم نمایی انگلیسی که در جنایت و خیانت و استعمار از امثال هیتلر پیشی گرفته.
  اگه هیتلر بد بود هیچ گاه دلیلی بر این نخواهد بود که انگلیس و امیریکا خوب اند.

  روزی خواهد رسید ،که بشر به این نتیجه خواهد رسیدکه اگر قرار بود سیاست های امریکا بر دنیا حکم فرما میبود؛
  ای کاش حکومت نازی ها شکست نمیخورد.

 29. Amir میگوید:

  در اینکه هیتلر یک شخصیت فوق العاده بوده شکی نیس….زمانی که المان حق نداشت یه فشنگ درست کنه هیتلر زیرزمین هواپیما ساخت…..ولی اینم درنظر بگیریم عامل مرگ میلیون ها ادم بود….ولی اینکه اینقد اسم هیتلر بد در رفته بخاطر کارییه که کشور هایی مثل روسیه و امریکا کردن….به تاریخ روسیه نگاه کنید میفهمید جنایاتی که روسیه انجام داده در مقابل هیتلر هیچه

 30. gray pencil میگوید:

  مشکل ما نه هیتلره نه شاه جان و نه هیچکس دیگه ای … مشکل خود منم . مشکل خود تویی . مشکل خود ماییم … اگه هر کدوم از شما رو بزارن توی موقعیت اینایی که بخاطرشون دارین با حرف همدیگه رو می درید شک نکنین اونا در برابر شما توی خونخواری و درندگی به حساب هم نمیان … پس به خودتون بیاین و در واقع به خودمون بیایم و انسان باشیم … مهربان و آزاده …

 31. امیر پاشاه میگوید:

  هیتلر یکی از بزرگ مردان تاریخ هست و نامش همیشه پر افتخار و استوار.یکه و تنها رفت به جنگ هرچی قدرت استعماری اون زمان از جمله شوروی پست فطرت و انگلیس مکار و امریکایی های زورگو و …

 32. hossin میگوید:

  احمق های روانی که به داریوش و خشایارشاه حرف زشت می زنن و اونا رو ظالم می دونن برن کفشاشون رو واکس بزنن وقتی که کوروش کتیبه حقوق بشر رو ساخت همه مردم ایران در زیبایی ها زندگی می کردن و داریوش و خشایارشاه هم از اون پیروی کردن و ایران رو به اوج شکوه و قدرت رسوندن بزرگ ترین امپراطوری جهان رو اونها درست کردن پس قبل از این که حرفی بزنی خوب فکر کن و بعد حرف بزن

 33. ???? میگوید:

  درست است که هیتلر از نژاد آریایی دفاع می کرد ولی باید در نظر داست که او باعث کشته شدن میلیون ها انسان شد.و این غیر قابل إنکار است.

 34. ابراهام لینکلن میگوید:

  درود فراوان ، جسارت نشه، هیتلر اگر زنده بود جرات داشتی اینجوری بگی دربارش پوست از سرت در می کندن ، الان هم اگر فوت شده خیال نکن یادش از بین مردم رفته هنوز حزب های نئونازی هستن ، هنوز یاد این بزرگ مرد هست ، نام نیک رفتگان ضایع نکن تا بماند نام نیکت بر قرار!!! فقط اینجا نام خودت بد شد ،، حایل هیتلر

   • کوروش میگوید:

    مصادره خانه های مردم به نفع سرداران توسط کوروش
    گزنفون مورخ یونانی که در کتاب خود،کوروشنامه به تجلیل از شخصیت و اخلاق کوروش هخامنشی پرداخته است(والبته کتاب او به گواهی همه ی استادان تاریخ چندان معتبر نیست)از مصادره خانه‌های مردم توسط کورش  به نفع سردارانی که مجاهدت بیشتری کرده بودند، یاد کرده است.و برخی از ایران شناسان غربی نیز به این موضوع اشاره کرده اند.
    برای آگاهی بیشتر از جمله بنگرید به: کورت، آملی، هخامنشیان، ترجمه مرتضی ثاقب‌فر، تهران، ۱۳۷۸، صفحه ۱۱۹ تا ۱۲۲؛
    بریان، پی‌یر، تاریخ امپراتوری هخامنشیان، ترجمه مهدی سمسار، تهران، ۱۳۷۷، جلد اول، صفحه ۱۹۲ تا ۱۹۵؛
    گزنفون، کورش‌نامه، ترجمه رضا مشایخی، چاپ ششم، تهران، انتشارات علمی و فرهنگی، ۱۳۸۶، صفحه ۲۱۶
    ۲- نابودی تمدن ماد توسط کوروش
    یکی از جنگ‌های کورش که منجر به نابودی تمدنی کهن شد، غلبه او بر مادها و تسخیر شهر هگمتانه (همدان/ اکباتان) بود. غلبه‌ای که با مساعدت اشراف و فئودال‌ها صورت پذیرفت و منجر به غارت هگمتانه و به بردگی کشیدن گروهی از مردم آن شد.
    او توانست ا به اسارت گرفتن آمیتیس (دختر آخرین پادشاه ماد) و تهدید مبنی بر شکنجه او و فرزندانش، شاه را وادار به تسلیم کند و سپس با کشتن شوهر آمیتیس، او را به همسری خود در آورد. در نهایت نیز شاه نگون‌بخت و شکست خورده در بیابانی دورافتاده رها شد تا از گرسنگی و تشنگی جان بسپارد.
    در تاریخ ایران کمبریج به سرپرستی ایلیا گرشویچ آمده است که «گرایش مردم ماد نسبت به کورش خصمانه بود» (ص ۲۴۱). او هگمتانه را غارت کرد و برخی از مادها را به بردگی گرفت» (ص ۲۴۰).
    با اینکه مادها دستکم دو بار در زمان داریوش بزرگ کوشیدند تا استقلال خود را از سلطه هخامنشیان باز یابند، اما در هر دوبار با سرکوب خشونت‌بار داریوش مواجه شدند و۳۸۰۰۰ نفر از آنان قتل‌عام گردیدند.
    بنگرید به: گرشویچ، ایلیا، تاریخ ایران دوره ماد- از مجموعه تاریخ کمبریج، ترجمه بهرام شالگونی، تهران، انتشارات جامی، ۱۳۸۷، صفحه ۲۳۸ تا ۲۴۱
    ۳- کوروش و قتل عام مردم نینوا
    یکی از منابعی که برای وصف سجایای کورش به فراوانی بدان استناد می‌شود، کورش‌نامه (سیروپدی) نوشته گزنفون است. اما در این استنادها معمولاً به بازگویی بخش‌های دلپسند آن اکتفا می‌شود و بقیه متن را نادیده می‌انگارند.
    گزنفون آورده است که کورش برای حمله و تسخیر شهر نینوا، روز عید را انتخاب کرد که مردم سرگرم جشن و شادی هستند. او به سپاهیان خود می‌گوید که خانه‌های مردم قابل احتراق است و ما می‌توانیم با پشتیبانی خدا و با مشعل‌های فراوانی که داریم، آنها را به آتش بکشیم تا ساکنان شهر در میان شعله‌های آتش بسوزند.
    آنان در حالیکه بانگ جشن و شادی در شهر پیچیده بود، وارد شهر شدند و هر آنکس را که می‌دیدند به ضرب تیغ از پای در می‌آوردند. گزنفون نقل کرده که: «کورش به سواره نظام و سربازان خود فرمان داد هر کس را که در کوچه‌ها یافتند، بکشند».
    پس از این پیروزی، اولین اقدام کورش و سپاهیانش این بود که در برابر خدایان به میمنت این پیروزی شکرگزاری کنند و سهمی از غنائم ناشی از غارت شهر را به معابد خدایان اختصاص داد.
    کورش همچنین فرمان داد تا خانه‌های بزرگان شهر را مصادره کنند و به سردارانی که مجاهدت بیشتری کرده بودند، واگذار شوند. او به مردان تحت امر خود اختیار داد تا اسیران جنگی را تحت مالکیت خود نگه دارند.

 35. بهنام میگوید:

  سلام.میگم تو این لیست نمی شد یه جا واسه چنگیزخان در نظر گرفت مثل اینکه اون با دسته گل و هدایا کشورها و امپراتوری ها رو فتح میکرده

 36. Nikita میگوید:

  خیلی جالبه …… اونقدر مصمم و با اصرار از هر کسی طرفداری می کنید که آدم فکر میکنه توی ارتشش خدمت می کردید …… و بارون بودید ……… بهتره با مدرک و سند مخالفین خودتونو کنار بزارید ……… به عنوان مثال کتابی که درباره زندگینامه اون فرده و منبع موثقی هست رو معرفی کنید تا ببینیم این افکار شما از کجا نشات میگیره ……… اگرم اطلاعاتتون صرفا به خاطر تعصب و علاقه بی جا به اون فرده که بهتره بگم هیچ حرفی برای دفاع از خودتون ندارید ……. در ضمن تاریخ همیشه توسط افراد صاحب قدرتی که به دنبال منفعت خودشونن تحریف شده و میشه …….. ما طبقه مردم عادی هم همیشه درگیر دروغ هایی میشیم که به خوردمون میدن چون هیچ کس از حقایق پشت پرده خبر نداره ….. به جز مسببینش

 37. Shrezinc میگوید:

  اره! هیتلر میلیون ها بیگناه رو کشت! اما داشت از حقوق ضایع شده ی مردمش حفاظت میکرد ، من بهش حق میدم! قوی ترین امپراطور تاریخ بشریت!!!!

 38. Shrezinc میگوید:

  اها راستی اونی که گفته کوروش رو باید اول لیست میزاشتی اقای “ساعد” … داداش تو سابقه ی بیماری روانی نداشتی یا…؟

 39. ازاده میگوید:

  فقط انبیا و امامان علیهم السلام بودند که حتی حتا با وجود قدرت و ثروت فساد تباهی به جسم و جان شریفشون راه پیدا نکرد و همیشه در پی نجات بشریت بودند. متاسفانه بقیه انسان ها اون طور که تاریخ نشون می ده با رسیدن به ثروت و قدرت دست به جنایت و نابودی هم نوع می زنن مگر تعداد بسیار اندکی که اونها هم تحت تاثیر اموزه های پیامبران بودن. … خدا ما رو از شر انسان دوپا در امان بداره .

 40. shuku میگوید:

  ای کاش علاقه انسانها از خونخواری تموم میشد،،،چه یه پادشاه ایرانی چه یهودی چه مسیحی چه بی دین هرکدوم ک دست‌به جنایات زده اند از نظر من منفورترین انسانها هستند،،همیشه بزرگا نشستن یه گوشه سربازای بدبخت مردم بدبخت کشته شدن با هزاران آرزو و امید
  و برای هیچکدوم تره ای خرد نشد والان هم نمیشه
  صلح جهانی آرزویم هست هیچ بچه ای هیچ فرزندی هیچ مادری تو این دنیا بخاطر یکسری عقده و انتقامو چیزای چرت کشته نشه،از هر دین و مذهبی..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *